Zimní zahrada a slunná terasa v jednom. Majitelé jsou nadšeni!

Zimní zahrada nabízí jedinečnou možnost prodloužit si léto a pobyt venku a kochat se pohledem na zahradu i za nevlídného počasí či při nízkých teplotách, které už pohodlné posezení vylučují. Pojďte s námi nakouknout do jedné takové, která je díky svému důmyslnému technickému provedení i k dokonalosti dovedeným detailům jako stvořená pro celoroční bezstarostnou relaxaci.

Díky zimní zahradě si rozšíříte svůj obytný prostor
Díky zimní zahradě si rozšíříte svůj obytný prostor (Zdroj: DAFE - PLAST Jihlava, s.r.o.)

Protože si majitelé chtěli užít slunečních paprsků co nejvíce, rozhodli se postavit zimní zahradu podél jižní stěny domu. Tak bude vystavena po celý den slunečním paprskům a prodlouží se její používání po co nejdelší dobu, protože v chladných dnech ji vyhřeje sluneční energie.

Jak na přehřátí

Pro horké letní dny chtěli majitelé možnost ji co nejvíce otevřít a propojit s okolní zahradou. „Chtěli jsme mít možnost maximálně otevřít nejdelší stranu naší zimní zahrady orientovanou na jih, a to se podařilo díky kombinaci posuvných, výklopně posuvných a tříkřídlých zlamovacích dveří. Dokážeme zcela otevřít až 70 % prosklené plochy, a dosáhnout tak propojení s vnějším prostorem. Doslova tím smazáváme rozdíl mezi interiérem a exteriérem,“ popisují nadšení majitelé.

Pro letní období se možná jeví umístění krytého posezení jako nepraktické, protože celodenní žár slunečních paprsků může prostor rozpálit na nesnesitelné teploty. Z toho důvodu byl u této konkrétní zahrady vytvořen systém důmyslných prvků, které přehřívání zabrání.

„Aby byla i v těch nejparnějších dnech v zimní zahradě příjemná teplota, a majitelé se tak v ní cítili co nejpohodlněji, bylo zvoleno zasklení izolačním dvojsklem s protisluneční úpravou, které v kombinaci se zastíněním pomocí látkové markýzy brání pronikání slunečního tepla do interiéru, a chrání jej tak před nežádoucím přehříváním,“ uvádí Ing. Miroslav Culka ze společnosti, která zimní zahradu dodávala.

Zimní zahrady nabízejí atraktivní obytný prostor
Zimní zahrady nabízejí atraktivní obytný prostor (Zdroj: DAFE - PLAST Jihlava, s.r.o.)

Praktická řešení

Konstrukce zimní zahrady je tvořena hliníkovým systémem splňujícím ty nejpřísnější požadavky na pevnost, trvanlivost a nenáročnou údržbu. Aby se dobře hodila k rodinnému domu, rozhodli se pro nosné prvky v podobném odstínu, jako jsou okna rodinného domu.

Zastínění a odvětrávání střešními okny je ovládané pomocí automatického řídicího systému. To zajistí, aby ve chvilkové nepozornosti nedošlo k poškození. Pokud se majitelé například rozhodnou stáhnout markýzu, když je otevřené střešní okno, systém automaticky spustí funkci blokace a nedojde ke kolizi.

K odvádění vody ze střešní konstrukce slouží nenápadný okapový žlab, který navíc svými tvary i odstínem dokonale ladí s celkovým vzhledem zimní zahrady. V drážce na dně okapu je položen topný kabel, který v zimním období zabraňuje zamrznutí, a majitele tak nemusí vůbec trápit tvorba rampouchů.

Užijte si posezení na vaší zahradě za každého počasí
Užijte si posezení na vaší zahradě za každého počasí (Zdroj: DAFE - PLAST Jihlava, s.r.o.)

Drobnosti pro dokonalý interiér

Aby bylo možné si naplno užívat kouzlo prostoru i v noci, je bodové osvětlení zabudováno přímo v trámech. Také nevzhledné kabely elektrického vedení jsou zcela skryty v nosnících a celkový dojem tak působí uceleně a nerušeně.

Majitelé si nemůžou svou zimní zahradu vynachválit – přestože je orientovaná na jih nepřehřívá se, teplotu si reguluje sama a poskytuje bezstarostné posezení i v noci.

Zdroj informací: Kateřina Šedivá, DAFE - PLAST Jihlava, s.r.o.

Publikováno: před 1 měsícem

Mohlo by vás dále zajímat

Zimní zahrada

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Toužíte po zimní zahradě? Co využít prostor nad garáží a vybudovat ji na její střeše? Máme pro vás inspiraci.

Řezané květiny v zimě

Jakou vybrat květinu na návštěvu v zimním období poradí paní Helena Ottová

Houbařská poradna

Mykolog Jan Baier odpovídá na houbařské dotazy diváků.

2.díl Do montérek! - Život v průmyslové zóně

Rekonstrukce domu v Kladně uprostřed průmyslové zóny

Probouzení rostlin po zimě

Jak probudit subtropické rostliny ze zimního spánku.

Jak se v zimě starat o zimní zahradu nebo skleník

Rady a tipy, jak se v zimě starat o zimní zahradu nebo skleník a seznámení se škůdci, kteří se mohou v zimní zahradě vyskytnout.

ČTĚTE DÁLE

Na terase využijete univerzální venkovní nábytek
Na terase využijete univerzální venkovní nábytek

Zahrada

Patříte mezi ty, kteří se navzdory letnímu počasí stále ještě nerozhodli, jaký typ venkovního nábytku na terasu si pořídit? Máme pro vás malou inspiraci.

Nebojte se zakomponovat mramor do svého interiéru
Nebojte se zakomponovat mramor do svého interiéru

Zahrada

Mramor je od pradávna spojený s nadčasovostí, kvalitou a luxusem. V moderním interiéru je mramor opět v módě. Pojďme se inspirovat, jak mramor používat.

Jak odstranit řasy ze zahradního jezírka?
Jak odstranit řasy ze zahradního jezírka?

Zahrada

Pokud máme zahradní jezírko, péče o něj nikdy nekončí. V zimě je potřeba dodat pod hladinu kyslík, v létě pak řešit problém s přemnoženými řasami.

Vyrobte si sáčky na sušené bylinky do zásoby
Vyrobte si sáčky na sušené bylinky do zásoby

Zahrada

Uchovávat bylinky v igelitovém pytlíku není to pravé. A skladovat množství různých sklenic a dóz také ne. Vyrobila jsem proto sáčky na sušené bylinky.

Minimalisticky zařízenému domu vládne bílá
Minimalisticky zařízenému domu vládne bílá

Zahrada

Mladý manželský pár si oblíbil minimalismus, na němž oceňují především jeho nadčasovost a čistotu linií. Zvolenou koncepci potrhuje všudypřítomná bílá barva.

Žít, pěstovat a konzumovat na malé ploše
Žít, pěstovat a konzumovat na malé ploše

Zahrada

Vertikální pěstování se stává čím dál populárnějším způsobem, jak efektivně využívat omezený prostor ve městech pro pěstování rostlin.

Tipy, jak uskladnit ovoce a zeleninu
Tipy, jak uskladnit ovoce a zeleninu

Zahrada

Správné uskladnění ovoce a zeleniny je klíčové pro zachování jejich čerstvosti, chuti a nutričních hodnot. Každý druh má specifické požadavky na skladování.

Zimní zahrada a slunná terasa v jednom. Majitelé jsou nadšeni!
Zimní zahrada a slunná terasa v jednom. Majitelé jsou nadšeni!

Zahrada

Zimní zahrada nabízí možnost prodloužit si léto a pobyt venku, umožňuje kochat se pohledem na zahradu i za nevlídného počasí nebo při nízkých teplotách.

Léto patří i do interiéru. Víte, jak na to?
Léto patří i do interiéru. Víte, jak na to?

Zahrada

Barvy se v přírodě mění v závislosti na ročním období. A teď přichází léto, které je plné zářivých barev, slunečních paprsků a teplých modročerných nocí. Interiéry pod taktovkou letních dní by měly být módní, sexy a svěží. Uvidíte, že každý kus nábytku, každá dekorace zvolená v tomto duchu dodá vašemu domovu nový šmrnc.

Možnosti zastřešení terasy a pergoly
Možnosti zastřešení terasy a pergoly

Zahrada

Čím zastřešit a jaké krytiny venkovních staveb použít? V podstatě obdobné jako při zastřešování velkých obytných staveb. Jen nepotřebujete stavební povolení.

Vánoční zahrada snese i trochu extravagance
Vánoční zahrada snese i trochu extravagance

Zahrada

Výzdoba sváteční zahrady v předvánočním čase vykouzlí tu správnou atmosféru a nadšené budou nejen děti, ale i dospělí, kteří se rádi vrátí do dětských let.

Ze šípků si můžeme připravit zdravý čaj nebo originální věnec na stůl
Ze šípků si můžeme připravit zdravý čaj nebo originální věnec na stůl

Zahrada

Věnec ze šípků dodá do interiéru přírodní prvek. Plody šípku jsou nejen zdravé, ale báječně se hodí i pro vytvoření zajímavého aranžmá.