Elegantní koupelna s dekorem mramoru a dřeva

Koupelna v bytě paní Marie dlouho čekala na svou chvíli. V ostatních místnostech totiž už proběhla rekonstrukce, ale pouze proměna koupelny se odkládala. Ne, že by ji majitelka neměla v plánu, ale prostě chyběl ten správný impulz. Tím se nakonec stala výhra v soutěži vyhlášené firmou RAKO, kam jejich koupelnu přihlásila starší dcera Jana.

Kombinace mramoru a dřeva pro stylovou koupelnu
Kombinace mramoru a dřeva pro stylovou koupelnu (Zdroj: RAKO)

Nevzhledné obkládačky musely pryč

Do bytu v Boharyni se paní Marie nastěhovala spolu s dcerami Janou a Maruškou v dubnu 2017. Dnes tady s nimi bydlí také dva kocourci Míša a Miki. Byt je příjemný, světlý a dokonce disponuje poměrně prostornou koupelnou. Jediným jejím nedostatkem je skutečnost, že nemá okno. A to byl hlavní důvod, proč působila poněkud stísněně a byla moc tmavá. Vinu na tom měly (kromě absence denního světla) také původní staré zelené obkládačky na zdech. Takže se s nimi majitelka docela ráda rozloučila.

A jak k tomu došlo? Vlastně to způsobil jediný telefonát. „Zavolala mi a nejprve smutným hlasem řekla: Mami, ty jsi nevyhrála… A pak teprve dodala: … My jsme vyhrály,“ směje se dnes paní Marie, když vzpomíná na to, jak jí dcera oznámila skvělý výsledek soutěže RAKO.

Vsadily na kombinaci dvou dekorů

Od výše zmíněného telefonátu uplynulo jen pár dní a v bytě paní Marie začalo být hodně živo. Naštěstí se v rodině našli zruční pomocníci, švagr a synovec, kteří novou koupelnu i obložili. Předtím však došlo k obvyklému dilematu, jaké vybrat obklady a dlažbu. Nakonec zvítězily obkládačky 30×60 cm ze série Boa, imitující mramor, které zaujaly jak maminku, tak dcery. „Líbily se nám i starší kolekce, z nových jsme uvažovaly nad sérií Next, ale nakonec jsme jednohlasně vybraly Boa,“ líčí paní Marie.

Vytvořte si svoji oázu klidu
Vytvořte si svoji oázu klidu (Zdroj: RAKO)

Rozhodování jim usnadnila také vizualizace, kterou jim zpracovali odborníci v creative shopu RAKO. Ta napomohla k lepší představivosti a způsobila, že se majitelka nakonec rozhodla obklady Boa zvýraznit mozaikou Board 5×5 cm s designem dřeva. Rozdělením této mozaiky (která je lepená na síti) na dvě části vznikly zajímavé horizontální bordury. Mozaika ze série Board navíc dokonale ladí s dlaždicemi Board o rozměrech 30×120 cm, které jsou na podlaze.

Místo sprchového koutu vana se zástěnou

Paní Marie toužila mít v koupelně sprchový kout, zatímco její dcery si přály novou vanu. Nakonec se rozhodly pro kompromis a pořídily si vanu, ke které časem přibude ještě zástěna. Zatím už stihly koupit také velkou sprchovou hlavici, která je umístěná nad vanou.

Vana je praktická
Vana je praktická (Zdroj: RAKO)

Příjemný dojem z nové koupelny umocňují bílý nábytek a jednoduchá zrcadlová skříňka, které místnost prosvětlují. K ozvláštnění prostoru připívají výraznější barevné doplňky. Majitelka má v plánu časem ještě dokoupit kromě vanové zástěny ještě další úložný nábytek.

Důležité však je, že se obyvatelky bytu v Boharyni cítí v nové koupelně příjemně, protože prostor je mnohem světlejší. Majitelka si pochvaluje nápaditost zvolených obkládaček a dlaždic. Jediný, kdo neznámý prostor zatím jen opatrně obhlíží, je bílý kocourek Míša, který občas spával ve starém umyvadle.

Zdroj informací: Ivana Kukalová

Publikováno: před 1 měsícem

Mohlo by vás dále zajímat

Výroba čísla na dům

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Jak vyrobit netradiční číslo na dům

Jak si vytvořit vlastní sgrafito

Jak si vytvořit vlastní sgrafito poradí výtvarnice Marie Mužíková

Číslo popisné

Jak si jednoduše a rychle vyrobit číslo popisné na dům

Dlouholeté udržování zahrady

Zahrada, kde převládají stromy a keře, potřebuje jiný způsob péče než zahrada plná květin a zeleninových záhonů.

Jak si připravit valentýnskou tabuli pro romantický večer

Tip na přípravu dekorace vhodné k oslavě svátku sv. Valentýna.

Bernský salašnický pes

Představení plemene Bernský salašnický pes.

ČTĚTE DÁLE

Vytvořte si svůj rodinný strom života
Vytvořte si svůj rodinný strom života

Interiér

S blížícím se příchodem podzimních a zimních svátků má řada z nás nutkání intenzivněji myslet na své blízké. Dny se krátí, hladina rtuti na teploměru neúprosně klesá, ale vzpomínka na chvíle strávené s rodinou zahřeje i v těch nejtužších mrazech. Tak proč nemít své milované pořád na očích?

Vytvořte si malované kachličky s dětskými motivy
Vytvořte si malované kachličky s dětskými motivy

Interiér

Dětskými kachlíky s barevnými motivy můžeme vyzdobit třeba dětský pokojíček nebo koutek v koupelně. Zkuste si kachlíky vyrobit sami.

Používáte ve svém interiéru dekorační textilie? Jaké jsou trendy?
Používáte ve svém interiéru dekorační textilie? Jaké jsou trendy?

Interiér

Dekorační textilie dokážou výrazně ovlivnit celkovou atmosféru v každé místnosti, a proto je nutné jim věnovat náležitou pozornost. Jaké jsou současné trendy?

Stříbrný dekor ozvláštní každý interiér
Stříbrný dekor ozvláštní každý interiér

Interiér

Stříbrné odstíny jsou vděčným ozvláštněním všech typů interiérů. Může se jednak jak starožitný stříbrný servis, tak i o nerezový konferenční stolek či obrazový rámeček nebo dokonce vodovodní baterii. Stříbrná se tedy hodí nejen do jídelny, obývacího pokoje či ložnice, ale i do koupelny a kuchyně.

Jaký je život na kolečkách v luxusní maringotce?
Jaký je život na kolečkách v luxusní maringotce?

Interiér

Chtěli byste svůj život trávit v maringotce? Dříve se hledělo na kočovníky s opovržením, dnes jde o moderní životní styl. Život na kolečkách může být luxus.

Vytvořte krásný prostor pro děti školou povinné
Vytvořte krásný prostor pro děti školou povinné

Interiér

S věkem přichází nové potřeby. Je tomu tak při výběru oblečení nebo u uspořádání pokoje pro školáka. Máme pro vás pár tipů, jak takový pokojíček vylepšit.

Toužíte po sluníčku? Vytvořte si z terasy letní obývák!
Toužíte po sluníčku? Vytvořte si z terasy letní obývák!

Interiér

Máte u bytu či domu pěknou velkou terasu? Pak vám nic nebrání v tom se na ni na léto tak trochu přestěhovat. Z terasy si vytvořte letní obývací pokoj.

Zahrada na stěně bude originální dekorací
Zahrada na stěně bude originální dekorací

Interiér

Potrpíte si na originální dekorace? Pak vás určitě zaujmou rozličné kreace se zelenými rostlinami, jimiž oživíte svou kuchyň, obývák nebo třeba i koupelnu.

Designové lustry dominují každé místnosti
Designové lustry dominují každé místnosti

Interiér

Příjemná pohoda v interiéru hodně souvisí se světlem. A to nejen s tím přirozeným, které do něj dopadá během dne, ale také s tím umělým, které můžete sami ovlivnit. Prostě vhodně vybraná a umístěná svítidla se ve finále značně podepíšou vyznění celého prostoru. A stále platí, že místnosti prostě dominuje především lustr.

Renovace vany? Nebo raději vanu novou?
Renovace vany? Nebo raději vanu novou?

Interiér

Koupání se ve vaně je stále oblíbené. Když je vana stará, tak co s ní? Jsou dvě možnosti. Renovace vany nebo pořízení vany nové. Záleží, do čeho se pustíte.

Moderní stolování? Kameninové nádobí, barevné příbory a černá barva
Moderní stolování? Kameninové nádobí, barevné příbory a černá barva

Interiér

Kolik talířů, misek a dalších kusů potřebujete? Jaká je vaše finanční představa o novém stolním nádobí? Při výběru jídelní soupravy zvažte několik faktorů.

6 tipů, jak proměnit tmavou chodbu na útulnou předsíň
6 tipů, jak proměnit tmavou chodbu na útulnou předsíň

Interiér

Předsíň je vizitkou vašeho domova a zaslouží si stejnou péči a pozornost jako ostatní místnosti. Nechte svou kreativitu volně plynout.