Jak ozdobit vstupní dveře bez hřebíků a vrtání

Pokud chcete ozdobit vaše dveře vánoční dekorací, ale nechcete si dveře poškodit, nezoufejte, obejdete se bez vrtání a hřebíků. V tomto článku se podíváme na to, jak dekorace snadno a rychle připevnit, ať už máte dveře z jakéhokoliv materiálu. Zmíníme hned několik tipů, abyste si našli ten nejvhodnější pro vás.

Velmi účinným řešením pro zavěšení vánočních dekorací je oboustranná lepící páska
Zdroj: Pixabay
Velmi účinným řešením pro zavěšení vánočních dekorací je oboustranná lepící páska (Zdroj: Pixabay)

Využijte oboustrannou lepící pásku

Velmi účinným řešením pro zavěšení vánočních dekorací je oboustranná lepící páska. Ta dokáže udržet i relativně těžší předměty a je velmi snadno k dostání. Jejím problémem je pouze to, že po odlepení může zanechávat stopy přímo na dekoraci a v případě lakování i na dveřích. Pokud budete zdobit vchodové dveře, může na lepící pásku působit mráz, který ji dříve nebo později odlepí.

Toto řešení se proto hodí spíše do interiéru a na snadno omyvatelné dekorace. Chcete-li přilepit ozdobu, která nemá příliš mnoho rovných ploch, izolepa také nebude nejlepší řešení.

Možností je samozřejmě použít i lepidlo (např. to na dřevo), ověřte si ale u prodejce, zda a jak jej lze bezpečně odstranit po odlepení.

Háček a provázek nebo vlasec

Dobře lze také využít klasický háček s přísavkou do koupelny a jednoduchý provázek nebo vlasec. Háček přilepíte na dveře z druhé strany, jeho špička ale bude směřovat k zemi. Není třeba využívat lepidlo nebo výše zmíněnou oboustrannou lepící pásku, na hladkém povrchu udrží háček podtlak. Na háček pověsíte provázek nebo vlasec, který protáhnete nad dveřmi.

Vaše vánoční dekorace na dveře tak bude viset právě na tomto provázku. Metoda bude fungovat i na relativně těžké ozdoby, ale neudrží všechno. Hodí se zejména pro vánoční věnce a podobné druhy dekorací.

Existují i netradiční řešení

Výše zmíněná řešení se hodí téměř na všechny druhy dveří. Níže uvedené metody fungují také, ale vyžadují například konkrétní materiál dveří, aby fungovaly:

  • Magnetický držák – ideální řešení na kovové dveře. Magnetický držák na kovových dveřích udrží i těžší dekorace. Dveře ale musí být magnetické, např. na oblíbené dveře z hliníku tato metoda fungovat nebude.
  • Přísavka na sklo – máte-li na dveřích alespoň část prosklenou, může vám dobře zafungovat klasická přísavka na sklo. Tu pouze zvenku přilepíte na skleněný prvek a dekoraci na ni zavěsíte. Nevýhodou je pouze nízká odolnost proti mrazu a malá nosnost. I v tomto případě může být lepším řešením využít výše zmíněný háček do koupelny.
  • Lepící hmota, lepící proužky – pokud máte dveře z hrubšího materiálu, nemusí se na nich věšáky ani velká oboustranná lepící páska dobře udržet. Na dřevěné dveře tak můžete využít menší lepící proužky či speciální lepící hmotu. Ta se prodává slisovaná do tenkých plátků, ze kterých si utrhnete malý kousek. Ten se za sucha nalepí na dveře a udrží i relativně velké dekorace.

Při upevňování dekorací na dveře dávejte vždy pozor, abyste nepoškodili jejich povrch. Oprava nemusí být snadná.

 

Publikováno: před 7 měsíci, Autor: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Dekorace z šišek

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Jak si vyrobit dekoraci z šišek, lesních plodů a listí

Barevné nátěry v interiéru

Barevné nátěry v interiéru

Vyrobte si krásný jarní věnec z plata vajec

Zbyly vám plata od vajec? Vytvořte si stylové jarní dekorace

Výroba dřevěného svícnu, který nikdy nezhasne

Vánoční dekorace z dřevěných špalíků, který můžete nechat venku a přesto nezhasne.

Vánoční dekorativní větev k zavěšení nad stůl

Jak vyrobit z obyčejné větve dekoraci nad vánoční stůl?

ČTĚTE DÁLE

Víte, kam vyhodit CD, toner a další kancelářské odpady?
Víte, kam vyhodit CD, toner a další kancelářské odpady?

Komerční prezentace

Tonery, které používáme v tiskárnách, a ostatní kancelářský odpad mohou mít významný dopad na životní prostředí, pokud nejsou správně recyklovány.

10 tipů, jak zvládnout rekonstrukci kuchyně
10 tipů, jak zvládnout rekonstrukci kuchyně

Komerční prezentace

Rekonstrukce kuchyně je vzrušujícím, ale náročným projektem, který může zásadně změnit srdce vašeho domova. Víte, jak ji správně naplánovat?