Zařiďte své kočce domov plný inteligentní zábavy

Kočky jsou přirozeně zvědavá stvoření a pokud jednu doma máte, tento fakt vás nepřekvapil. Kočky by si nejraději pořád s něčím hrály, nicméně jakmile jim tu zábavu nenajdete vy, najdou si jinou. A často takovou, která pro vás ve finále bude znamenat koupi nového květináče, pořádný úklid nebo přelakování nábytku. Cítíte se navíc někdy provinile, že se svému mazlíčkovi nevěnujete tolik, kolik byste měli – nebo i sami chtěli? Pořiďte jí hračky, které ji nejen budou bavit, ale i rozvíjet rovnou v několika oblastech.

Zdroj: ZooRoyal.cz
(Zdroj: ZooRoyal.cz)

Vytvořte své kočce domácí ráj

Hraček s baldrianem či myší na hraní máte určitě několik a dost dobře si dokážeme představit, že už je vaše micka poctivě ignoruje. V takovém případě nastal čas domů pořídit nějakou interaktivní hračku. Garantujeme vám, že o kočce pak pár hodin neuslyšíte. Když jsou hračky pro kočky interaktivní, baví je zkrátka krapet více.

Že netušíte, co si pod pojmem interaktivní hračky pro kočky představit? Vůbec se nedivíme – existuje jich totiž nespočet. Interaktivní hračka může vypadat jako deka s náhodně rozmístěnými otvory, do nichž kočce schováte pamlsky nebo třeba jako deska s kuličkami, otvory a zásuvkami, která kočku učí šikovnosti. Kočka se přetrhne, jen aby se k pamlskům dostala nebo hlavolam vyřešila. A to i bez toho, abyste vy museli jakkoliv zasahovat.

Proč domů pořizovat interaktivní hračky pro kočky?

Interaktivní hračka ale rozhodně není jen způsob, jak zařídit, “aby vás kočka neotravovala, protože teď nemáte čas”. Když jí poskytnete dostatek příležitostí k hraní a interakci, bude to mít mnoho výhod jak pro ni, tak i pro vás jako majitele.

(Zdroj: ZooRoyal.cz)

Jedna z hlavních výhod je ta, že i díky nim bude vaše kočka ve fyzické kondici. Pravidelná fyzická aktivita pomáhá posilovat její svaly, rozvíjet její dovednosti a předcházet obezitě (a s ní spojeným zdravotním problémům).

Druhá výhoda zahrnuje lepší duševní pohodu kočky. Hračky poskytují kočkám mentální stimulaci, což je důležité i pro jejich duševní pohodu. Interaktivními hrami také odvádíte její pozornost od stresujících situací nebo úzkostných stavů.

Třetí výhoda je ta, že tím posílíte vztah mezi vámi dvěma. Hra s majitelem – stejně jako hra s jinými kočkami – posiluje sociální vztahy. To může být pro majitele i kočku velmi přínosné.

Zkuste domů pořídit alespoň jednu interaktivní hračku a sledujte, jak si s ní vaše kočka poradí. Určitě je dobré pamatovat na to, že každá kočka má své vlastní preference a některým hračkám nepřijde na chuť, zatímco z jiných se nebude moct nabažit. Je to normální – vždyť vás možná taky nebaví luštit křížovky, zatímco někdo jiný si pro jistotu nosí propisku a luštěnky všude s sebou.

Na závěr si neodpustíme ještě poznamenat: Nezapomeňte zkontrolovat, jestli se vámi vybraná interaktivní hračka pro kočky hodí pro věk a zdravotní stav konkrétně té vaší – existují hračky vhodné i pro malá koťátka nebo pro starší a nemocné kočky, zatímco některé se pro ně nedoporučují.

 

Publikováno: před 6 měsíci, Autor: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Interaktivní domeček

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Návod na stavbu interaktivního domečku.

Jak si jednoduše vyrobit hračky pro naše psí mazlíčky

I pro naše čtyřnohé miláčky potřebujeme různé hračky. Ty si zvládneme vyrobit.

Kočka plemene Ragdoll

Kočka plemene Ragdoll

Dekorativní sovy vyrobené ze starého kovošrotu

Recyklace kovošrotu může být příjemným hobby zpestřením pro každého chlapa.

Veterinární listárna 34. díl

Otázky pro paní veterinářku Míšu Riedlovou

ČTĚTE DÁLE

Víte, kam vyhodit CD, toner a další kancelářské odpady?
Víte, kam vyhodit CD, toner a další kancelářské odpady?

Komerční prezentace

Tonery, které používáme v tiskárnách, a ostatní kancelářský odpad mohou mít významný dopad na životní prostředí, pokud nejsou správně recyklovány.

10 tipů, jak zvládnout rekonstrukci kuchyně
10 tipů, jak zvládnout rekonstrukci kuchyně

Komerční prezentace

Rekonstrukce kuchyně je vzrušujícím, ale náročným projektem, který může zásadně změnit srdce vašeho domova. Víte, jak ji správně naplánovat?