Kvalitní internet na doma jako základ spokojené domácnosti

Pravděpodobně si myslíte, že pevný internet na doma je dnes již standardem, kterým disponuje již naprosto každá domácnost, ale bohužel, opak je pravdou. Dá se říci, že poskytovatel internetu je dnes víceméně technologická společnost, takže se neustále musí koukat po nových příležitostech a hledat cesty, jak své služby pro zákazníky posouvat každým rokem dál. V tomto článku se podíváme na pár bodů, díky kterým nahlídnete do tohoto světa internetů.

Kvalitní internet na doma jako základ spokojené domácnosti, zdroj: Bing (AI)
Kvalitní internet na doma jako základ spokojené domácnosti (Zdroj: Bing (AI))

Bezpečnost

Ano, na prvním místě je samozřejmě bezpečnost. Nestačí jen z vaší strany dodržovat například Desatero bezpečnosti na internetu, dále je také třeba kvalitní péče ze strany vašeho dodavatele internetu. Ten má na starosti např. firewally, síťovou politiku, monitorování provozu, šifrování dat, aktualizace zařízení, pravidelné audity, školení techniků atd. Příliš levné služby pak mohou být ochuzeny právě o některé z těchto důležitých bodů.

Zákaznická podpora

Pro někoho příjemná samozřejmost, pro jiného pekelná cesta robotickým záznamníkem, která vede jen na další číselný rozcestník namluvený umělou inteligencí. Hledejte pevný internet na doma, který vám zajistí podporu 365 dní v roce, patřičnou péči, lásku a podporu.

TIP: Podívejte se na návod Jak změnit heslo na Wi-Fi

Internet se záložním připojením

Představte si, že dojdete domů a internet nefunguje. Pro část z nás něco nepředstavitelného. Pro některé dokonce ještě horší než být bez teplé vody. Jestliže pak třeba obchodujete akcie/komodity nebo cokoliv jiného, je pro vás jistota připojení někdy skoro nevyčíslitelná. Například středočeský poskytovatel ÚVT internet svým zákazníkům nabízí možnost „záložní linky“ ve formě neomezeného LTE připojení. Pokud někde třeba překopnou optický kabel, router se automaticky přepne na toto záložní připojení a vy ani nepoznáte, že se něco stalo.

Internetoví nomádi

Mladší generace dnes čím dál více vyhledává pracovní pozice, které mohou vykonávat tzv. „remote“. Netýká se to pouze lidí, kteří zjišťují, jak vydělávat na internetu, ale i ostatních, kteří zkrátka rádi cestují a pracují primárně na počítači. Na svůj internet na doma poté přistupují vzdáleně přes VPN.

(In)triky a pasti klasických operátorů

Česká republika je jako jedna z mála zemí bohatá na rozmanitost firem, poskytujících připojení k internetu. Bohužel, drtivá většina populace má v hlavě zafixované primárně ty největší, kteří je neustále „masírují“ reklamami v televizi, a kvůli tomu je většinou na první dobrou napadne spíše nějaký korporát než místní firma, jenž většinou poskytne lepší službu a patřičnou péči. Protože jsou však závazky na internet od 1. 4. 2020 nezákonné, neférové firmy to obchází splátkami zařízení na 5 let nebo vysokým doplatkem za instalaci, když chcete svoji službu ukončit.

Závěr

Až se budete stěhovat a budete vybírat nového poskytovatele internetu, vybírejte s rozvahou. Nenechte se opít rohlíkem a nenechte si od tradičních operátorů házet klacky pod nohy. Místních a většinou lepších poskytovatelů je mnoho. Věnujte tomu o pár desítek minut více. Udělejte si řádný průzkum trhu, podívejte se na recenze a zvažte, zda chcete ušetřit stovku měsíčně nebo být spokojeni.

Autor: Lukáš Pecina, ÚVT internet

 

 

Publikováno: před 2 měsíci, Autor: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Bezdrátový internet

Řešíte doma problém s internetem? V reportáži poradíme, jak vyřešit bezdrátový i přenosný internet.

Domácnost na baterky

Jak připojit domácnost na baterie?

Výměna lustru s Minutovým manželem

Na minutku se zastavil Minutový manžel na výměnu lustru. Ovšem instalovat bude doslova cylindr.

Jak na kvalitní rekonstrukci střechy - 2. díl

Pepa bude pokračovat v minule započaté renovaci střechy. Tentokrát dojde na klempířinu – bude instalovat mřížku proti ptákům k okapnici, spolu s klempířem se pustí do háků na okap, napasování a přilepení čílka okapu i vytvoření díry pro připojení odtoku.

Repase starých baterií

Čím větší baterie je, tím má větší výkon, přesto zákazníci požadují od svých výrobců co nejmenší velikost baterie.

ČTĚTE DÁLE

Víte, kam vyhodit CD, toner a další kancelářské odpady?
Víte, kam vyhodit CD, toner a další kancelářské odpady?

Komerční prezentace

Tonery, které používáme v tiskárnách, a ostatní kancelářský odpad mohou mít významný dopad na životní prostředí, pokud nejsou správně recyklovány.

10 tipů, jak zvládnout rekonstrukci kuchyně
10 tipů, jak zvládnout rekonstrukci kuchyně

Komerční prezentace

Rekonstrukce kuchyně je vzrušujícím, ale náročným projektem, který může zásadně změnit srdce vašeho domova. Víte, jak ji správně naplánovat?