Pěstování rajčat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Jednou z nejčastěji pěstovaných plodin na našich zahrádkách je bezesporu rajče. Pan Tomáš Nábělek nám poradí, jak se postarat o rajčata, která jsou již zasazená a zakořeněná. Rajčata můžeme pěstovat jako tyčková, nebo keříčková. Tyčková pěstujeme na zahrádce a keříčková většinou pěstujeme v nádobě na terase, nebo balkoně. Nejznámější chorobou je plíseň bramborová. Proti ní použijeme systémové ochranné prostředky, ty pronikají do celé rostliny. Aplikujeme ve třech obdobích, na začátku června, prostřed a na konci června. Pokud se později projeví nějaké příznaky neduhů, použijeme již kontaktní přípravky. Je dobré je použít spolu se smáčedlem. Důležité je provádět neustále vyštipování listůa výhonků. Nesmíme zapomenout na správné hnojení, nejlépe speciálním hnojivem na rajčata.

Publikováno: 3.6.2010, Autor: Receptář prima nápadů 2010 (22)

Mohlo by vás dále zajímat

Sázení rajčat na záhon

Předpěstovaná rajčata můžete během května již vysazovat na záhony. Potřebují prostor, světlo a pravidelnou, dostatečnou zálivku a také oporu.

Jaké jsou odrůdy rajčat a jak se od sebe liší?

Jaké druhy rajčat a odrůdy vysévat a kdy?

Rajčata

Rajčata

Pěstování rajčat na balkoně

Pěstování rajčat na balkoně

Pěstování rajčat a jejich odrůdy

Popis jednotlivých odrůd rajčat, kde je pěstovat, jak je pěstovat a k čemu jsou nejvhodnější + kuriozita pažitka čínská a její popis.

Výsadba rajčat

Výsadba rajčat