Vánoční polaz

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Polaz je tradiční vánoční ozdoba, která symbolizovala zimní slunovrat. Nejčastěji býval zavěšen u stropu. K jeho výrobě budeme potřebovat vypichovací hmotu ve tvaru koule. Tu si vybereme buď z polystyrenu, proutí, nebo aranžovací hmotu. Nejprve si uděláme zelený základ. Budeme vypichovat chvojí buxusu, jehličí. Nejprve ozdobíme jednu polokouli, pak kouli otočíme a ozdobíme druhou část. Do středu zapíchneme stužku. Nyní použijeme nakrájené kousky ovoce na kolečka a napichujeme je na špejle, které zapíchneme do koule. Pokud nechceme polaz věšet, můžeme ho položit na květináč. Pro děti můžeme připravit menší polystyrenovou polokouli, která je stabilnější. Do ní se zapichují párátka s kousky sladkého ovoce. Polaz nemusí být jen vypichovaný. Můžeme použít tavnou pistoli a kouli polepit různými přírodninami a doplnit korálky, nebo mašlemi.

Publikováno: 18.12.2016, Autor: VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ 2016 (33)

Mohlo by vás dále zajímat

Koule z perníku

Krok po kroku vás provedeme výrobou koulí z perníku. Budete potřebovat pouze těsto na perník, kulatou formičku a vykrajovátko.

Plyšová ozdoba

Plyšová ozdoba

Závěsná ozdoba z růží z krepového papíru

Prima_Závěsná ozdoba z růží z krepového papíru

Poradna Václava Větvičky

Dnes si zodpovíme další dotazy diváků. Naším hostem je pan Václav Větvička.

Královny lilie

Povíme vám, kolik odrůd lilií existuje, kde se pěstují a jaký je rozdíl mezi různými kořeny. Následně jak cibuli dobře vysadit, co znamená šupinování a jak ho provést.

Poradna Václava Větvičky

Václav Větvička odpovídá ve studiu na dotazy diváků