Komínová vložka

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pokud máte velký dům a v něm široký komín, který netáhne, měli byste se podívat na naši další reportáž. V ní jsme navštívili pana Josefa Palkanina, který je kominík a vše nám vysvětlí. Ve starších chalupách je problém, že komíny byly určeny k něčemu jinému, než je tomu dnes. Byla na ně napojena kachlová kamna, pece, udírny a proto se komíny dělaly daleko širší. Když se na ně napojí moderní spotřebiče, tak to původním komínům nevyhovuje. Řešit se to dá vložením nerezové vložky do komína, která ho zúží.

Publikováno: 3.3.2006, Autor: Receptář prima nápadů 2006 (7)

Mohlo by vás dále zajímat

Pepa si popovídá s odborníkem na garážová vrata

Pepa chce Karlovi pomoci s výběrem garážových vrat. Tak přivítali na stavbě odborníka na slovo vzaté, Pavla. Stavebně již nebudeme moci otvor moc rozšířit kvůli nosné zdi, nejlepším výbrem jsou pak tedy vrata, která otvor co nejméně zúží.

Jak vyrobit koště z pet lahví

Láďa Hruška vyrábí koště z pet lahví.

Údržba komínů

Komín je důležitý především v době, kdy je topná sezóna. V létě o něm ani nevíme. Přesto právě mimo topnou sezónu bychom měli řešit jeho čištění a případné opravy.

Díky počasí se nám zkomplikovalo oplechování komína, až opadne sníh, budeme pokračovat

Aby komín dlouho vydržel a byl nehroutil se, je důležité jej tzv. oplechovat. Jednoduše řečeno, zabalit ho celý do plechu. Jelikož ale bylo v Tišících tuto zimu hodně sněhu, nebylo možné oplechování provést. Proto nám technici ze společnosti Střechy Bohe

Tipy pro efektivní údržbu komínu

Reportáž o čištění komínu, proč musíme komín čistit, jak často je nutné ho čistit...

Fachmani se pustili do instalace komínových vložek

Komín je konečně celý oplechovaný řemeslníky od ROKA komíny a tak se fachmani spolu s nimi pustili do instalace komínových vložek. Dozvěděli jsme se od nich, jaký je postup při instalaci těchto komínových vložek.