Pěstování dýní

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Víte jaké máme druhy dýní a jak správně je pěstovat? Rudolf Starý divákům popovídá jak správně dýně pěstovat. U dýní rozlišujeme dva základní druhy, dýně jedlé a dýně okrasné. Dýně začínáme pěstovat tak, že do malého květináčku nasypeme zahradnický substrát a vložíme dvě semínka dýně. Semínko sázíme přibližně 6 centimetrů pod povrch. Květináček provlažíme, aby začalo semínko růst. Během deseti dnů můžeme očekávat, že se rostlinka dýně objeví na povrchu. Na venkovní záhon dýni přesadíme nejdříve 15. května. Dýně vyžaduje pravidelnou zálivku a také je nutné dýni okopávat a zbavovat okolí růstu od plevele. Pro vypěstování velkých kusů dýní je vhodné použít králičí hnůj. Dýně jsou zralé při dosažení sytě oranžové barvy. Vhodným způsobem přípravy dýní je například grilování.

Publikováno: 19.2.2017, Autor: VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ 2016 (7)

Mohlo by vás dále zajímat

Výsev paprik

Pokud se chystáte na vysévání paprik, možná se vám bude hodit pár užitečných rad.

Využití dýně v kuchyni

Pěstujete dýně a nevíte co s nimi? Paní Helena Uhrová nám poradí jak je využít v kuchyni.

Výroba závěsné dekorace z květináčků

Video návod na výrobu závěsné dekorace z květináčků krok za krokem

Výroba závěsné dekorace z květináčků

Video návod na výrobu závěsné dekorace z květináčků krok za krokem

Melouny jsou zelenina

Krok po kroku vás provedeme výsadbou melounů. Jak vše připravit, na jaké místo melouny umístit a jak se o ně starat. Budete potřebovat velké květináče, hlínu a substrát s kompostem.

Trendy v podzimní dekoraci

Paní Fišerová vyrábí podzimní dekorace z přírodních surovin. Popisuje, jak vytvořila ozdobné koše nebo květiny ze suchých plodů.