Přípravky k tmelení a lepení povrchů

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Na chalupách je stále co opravovat a předělávat. Například při opravě okapu, kdy potřebujeme vyměnit koncovku. Jak na to nám poradí Radek Hájek. Na výměnu koncovky okapu je nejlépe použít vodě odolné lepidlo a po něm tmel na utěsnění povrchu. Nebo použijete přípravek na bázi ms polymerů, kde jsou obě vlastnosti v jednom, lepí i tmelí najednou. Tento přípravek účinkuje okamžitě. Dá se použít při poruše na vodovodním potrubí, kde prasklinu, či díru zalepí okamžitě. Spoj odolává až 6 barům. Dále se da použít k připevnění venkovních parapetů. Využít ho však můžeme i jen jako tmel v koupelnách, kuchyních. Lepí i pod vodou. Výhodou je odolnost vůči plísním, chemikáliím rozpouštědlům nebo saponátům a uv záření. Můžeme si vybírat z velkého množství barev. Lepí kov, dřevo, plast, kámen, polystyren, sklo.

Publikováno: 19.3.2017, Autor: Receptář prima nápadů 2014 (19)

Mohlo by vás dále zajímat

Jak utěsnit potrubí pomocí tmelu?

Minutový manžel se dnes zaměřil na problematiku utěsňování potrubí u odpadů, ale také u zahradních jezírek nebo bazénů.

Téměř univerzální lepidlo

Téměř univerzální lepidlo

Jak na opravu dýhy na nábytku

Při renovaci stolku nebo židle se občas neobejdeme bez opravy dýhy, kterou je tento nábytek potažený. Naučíme vás, jak oprava dýhy probíhá.

Dekorativní domečky z kačírku

Domy z kamene jsou běžné, ale co kamínkové domečky? Nápad se v hlavě paní Martiny zrodil během mateřské dovolené, kdy začala dětem stavět domečky pro skřítky.

Jak říznout kamenický roh?

Kamenický roh je řez obkladů, dlažeb a kamenných desek pod úhlem 45°. Jak na to?