Výsev paprik

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

S výsevem paprik je nejlepší začít brzy, už na začátku roku. Má totiž dlouhou vegetační dobu. Ti co nemají zahrádku si mohou vysít papriku balkónovku do truhlíku. Novinkou je paprika banánek. Je to širokostěnná, sladká paprika žluté barvy. Paprika gurmánek má kulatý tvar se silnou dužinou. Je vhodná na plněné papriky. Odrůda paprsek má tvar dlouhého beraního rohu. Největší jsou odrůdy Filip, Barča a Jiřka. Všechny druhy vyséváme stejně. Potřebujeme podmisku a květináč. Na dno dáme ubrousek a nasypeme agroperlit. Na něj vyséváme semínka. Pak nalijeme do misky vodu. Květináč zakryjeme textilií a provlhčíme ji. Voda v misce nesmí vyschnout a horní textilie také. Již za 14 dní semínka vyklíčí, pak textilii sundáme a necháme narůst do velikosti 1cm a pak přepichujeme do substrátu.

Publikováno: 16.01.2017, Autor: Receptář prima nápadů 2014 (2)

Mohlo by vás dále zajímat

Jak předpěstovávat papriky?

Jaké jsou optimální podmínky pro výsev paprik?

Paprikový plot

Dozvíte se vše o pěstování paprik, jejich výsadbě, hnojení i sklizni.

Jak vysévat papriky

Rady pana Jana Meisla, jak vysévat papriky v domácím prostředí a následná péče o ně.

Begonie a její výsev

Begonie a její výsev

Odrůdy zeleniny, ovoce

Poradna Ludmily Duškové, kde nám představuje tradiční i netradiční druhy ovoce a zeleniny, např. různé druhy papriky, okurky, červené řepy, josty apod.

Ochrana rostlin proti škůdcům

Ochrana proti škůdcům nemusí být jen zásoba insekticidních postřiků. Vyzkoušejte přirozenou ochranu, kterou vytváří některé rostliny nebo materiály.