Schodiště

Schodiště v domě může zastávat i funkci designového doplňku. Spousty nápadů, jak využít prostor pod schodištěm, se dozvíte na living.cz. Už nikdy nudné schodiště!
Vstupní hala Ivana Lendla – poznej 5 rozdílů
Vstupní hala Ivana Lendla – poznej 5 rozdílů

Interiér

Ivan Lendl je v tenisovém světě pojmem, jako rodák z Ostravy začal moderní éru tenisu v celosvětovém měřítku. Byl několikrát jedničkou na žebříčku ATP. Jeho úspěchy kalí však jeden fakt, a to ten, že se mu ani jednou nepodařilo vyhrát Wimbledon, a s tím, jak říká, bylo těžké se vyrovnat.

Stupně do soukromí
Stupně do soukromí

Interiér

Jedním z nepřehlédnutelných a zpravidla i dominantních prvků interiéru většiny rodinných domů je schodiště. Tvoří spojnici mezi jednotlivými obytnými zónami a v některých případech je i zdařilým estetickým doplňkem.

Luxusní schodiště šitá na míru
Luxusní schodiště šitá na míru

Interiér

Dřevěné, skleněné nebo radši kamenné? Schodiště vybíráme podle mnoha kritérií, začínáme především tím, kolik prostoru nám byt či rodinný dům umožňuje. Pokud je místa dost, pak není třeba na schodišti šetřit. Berte to jako investici na celý život a pokud chcete něco opravdu luxusního, máme pro vás pár návrhů.

Schodiště musí být bezpečné
Schodiště musí být bezpečné

Interiér

Schodiště můžeme dělit na různé druhy, ať už podle typu konstrukce, použitého materiálu anebo druhu použití. U všech je však spojujícím prvkem jejich bezpečnost. Současná nabídka schodišť je opravdu pestrá, zbývá tedy jen správně vybrat. V dnešním článku vám poradíme, jak se ve výběru schodišť orientovat a jaká kritéria by měla bytová schodiště splňovat.

Schody a schodiště v interiéru
Schody a schodiště v interiéru

Interiér

Pokud teď právě stavíte rodinný dům či zařizujete mezonetový byt, určitě jste narazili na problém, co se schody. V následujícím příspěvku stručně mapujeme některé podněty, které byste neměli při řešení schodů ve vašem bytě opomenout. Těmi jsou zejména vhodné umístění schodiště, správná výška a šířka stupňů a nezbytné zábradlí.