Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu

Nepodceňujte automatický kávovar, protože i s jeho pomocí připravíte vynikající kávu. Chce to jen vybrat ten správný, a hlavně se naučit využívat všechny jeho výhody.

Také automatický kávovar umí připravit vynikající nápoj (Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Také automatický kávovar umí připravit vynikající nápoj (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Automatický kávovar nepodceňujte

O tom, že automatický kávovar má řadu předností, nikdo nepochybuje, ale v obecném povědomí stále panuje představa, že s jeho pomocí nepřipravíte tak výbornou kávu jako z kávovaru pákového. Ten pochopitelně nabízí naprostou kontrolu nad přípravou lahodného povzbuzujícího nápoje a zkušení amatérští „baristé“, na něj nedají dopustit, ale i „kávový automat“ zvládne připravit kávu podle vašich představ.

Automatický kávovar se intuitivně ovládá, příprava kávy s jeho pomocí je jednoduchá a rychlá a zvládne ji každý. Snadná je i jeho údržba a tento typ přístrojů je vyznačuje rovněž nízkou hlučností.

Vždy jen ty nejlepší suroviny

Základem je kvalita, a to ve všech směrech. Při koupi automatického kávovaru proto vybírejte takový, který má nejen pěkný design, ale i všechny důležité funkce, které umožní regulovat přípravu kávy podle vaší chuti.

Do každého kávovaru patří jen velmi kvalitní kávová zrna
Do každého kávovaru patří jen velmi kvalitní kávová zrna (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Více než 95 % každé kávy tvoří voda, takže dbejte její kvalitu. Pokud vlastníte malý automatický kávovar se zásobníkem vody, pak doporučujeme používat tu, kterou jste vyčistili pomocí filtrační konvice, nebo umístit filtrační patrony přímo do zásobníku. Velké přístroje, které už jsou vlastně „profesionální“, jsou přímo napojeny na přívod vody. Pro ty jsou vhodné tzv. filtrační kartuše, které prodlužují životnost přístroje, protože eliminují vznik vodního kamene, a zlepšují chuť nápoje.

Hodně záleží i na výběru dobré kávy, takže na ní nešetřete. Navíc velmi tmavá pražená zrna s olejovým povrchem vytvářejí v přístroji velmi rychle usazeniny, čímž se snižuje jeho životnost.

Káva na dálku s automatickým kávovarem

Jak už je z jeho názvu patrno, automatický kávovar za vás udělá prakticky všechno. To ale neznamená, že nemáte chuť kávy pod kontrolou. Lze u něj nastavit hrubost mletí kávových zrnek, sílu nápoje, objem vody a případně i mléka, protože na něm připravíte bez obtíží i capuccino nebo caffè latte.

Mléko používejte vždy vychlazené, protože automaty ho většinou neohřívají na určitou teplotu, a když použijete ohřáté mléko, je velmi pravděpodobné, že se během přípravy spálí. Opět platí, že i mléko by mělo být kvalitní, takže rozhodně plnotučné, nejlépe s dodatkem baristické. S tímto přídomkem se dnes vyrábějí i mléka rostlinná, určená těm, kteří mají problémy s trávením mléčných bílkovin.

Pro výrobu caffè latte sáhněte po tom nejlepším mléku
Pro výrobu caffè latte sáhněte po tom nejlepším mléku (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

A protože žijeme v době moderních technologií, už dávno není sci-fi příprava kávy na dálku. I automatický kávovar napojíte pomocí aplikace na váš chytrý telefon, takže můžete zahájit přípravu vaší oblíbené kávy prakticky odkudkoliv.

Nezapomínejte na pravidelné čištění přístroje, které potřebují hlavně tzv. mléčné cesty. Kávové cesty se sice čistí automaticky, ale i ony potřebují čas od času ošetření pomocí čisticích tablet.

Zdroj informací: lazenskakava.cz; tastycoffee.cz

Publikováno: před 4 měsíci, Autor: Romana Slaninová

Mohlo by vás dále zajímat

Krásně barevné papírové jiřiny

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Kytičky z papíru si vyrobíme jednoduše pomocí špejle, krepového papíru a filtrů z kávovaru.

Příprava kávy

Dnes tu máme něco pro milovníky kávy. Po naší reportáži budete vědět více o tomto nápoji.

Odpuzovač komárů z kávy

Odpuzovač komárů z kávy

Přírodní kosmetika

Přírodní kosmetika

Vyrobte si farmářský podnos na kávu nebo čaj

Zbylo Vám pár prken? Vyrobte si z nich tác!

Jak si vyrobit praktický držák na hrnečky z obyčejné větve

Někdy se oblíbené hrníčky nakupí a už nemají místo ve skříňce. Problém vyřeší dřevěný stojánek na hrníčky.

ČTĚTE DÁLE

Víte, jak ochránit svůj domov před požárem?
Víte, jak ochránit svůj domov před požárem?

Dům

Ochrana před požárem je důležitá a rozhodně by se neměla podceňovat. Co byste ale měli dělat, abyste svůj domov před požárem ochránili? Poradíme vám.

Víte, jaké světlo byste měli mít doma nejvíce a které je to nejvíce udržitelné?
Víte, jaké světlo byste měli mít doma nejvíce a které je to nejvíce udržitelné?

Dům

Udržitelné světelné zdroje jsou zásadním tématem dneška i budoucnosti. Víte, jaké osvětlení je to nejvíce udržitelné a které byste měli mít doma? Poradíme vám.

Trendy ve světě udržitelných svítidel – inspirujte se
Trendy ve světě udržitelných svítidel – inspirujte se

Dům

Udržitelná svítidla se z mnoha důvodů stávají součástí běžných domácností. Chcete vědět proč? Chcete vědět, jaká světla jsou ta nejudržitelnější?

Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu
Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu

Dům

Úsporné vytápění je díky mobilním aplikacím velmi jednoduché na ovládání a ušetří spoustu peněz. Díky němu budete mít doma vždy správnou teplotu.

Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením
Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením

Dům

Moderní chytré osvětlení je nejoblíbenějším vynálezem z éry inteligentních domů. Máte je i vy? Nevíte, proč? Rádi vás seznámíme s jeho výhodami.

Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti
Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti

Dům

V domácnostech se dají jako pomocníci využít různé druhy spotřebičů. Moderní chytré spotřebiče vám zpříjemní práci i váš odpočinek.

Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače
Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače

Dům

Robotický vysavač je pomocník, který pracuje za nás. Jaké parametry jsou však pro koupi nového vysavače zásadní a co nesmíme přehlédnout?

Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu
Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu

Dům

Automatický kávovar bývá někdy neprávem podceňovaným přístrojem, přitom i s jeho pomocí připravíte vynikající kávu, stačí vybrat ten správný.

Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?
Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?

Dům

Zabezpečení domácnosti je stále pro mnoho majitelů tabu. Základní problém spočívá hlavně v ceně a mnohdy také ve složitosti daného řešení. Není se tak čemu divit, že mnoho rodin prostě tiše spoléhá na to, že zrovna jejich majetku si nikdo všímat nebude. Vy však neriskujte a svůj domov si chraňte, poradíme vám, jak na to.

Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek
Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek

Dům

Okap na střeše nemusí být vždy půlkulatý. Hlavně na minimalistických domech by klasický okapový systém vypadal moc okatě. Jaké jsou nové trendy?

Vůně dřeva v celém domě
Vůně dřeva v celém domě

Dům

Dřevo je velmi kvalitním stavebním materiálem už po staletí. Jako ryze přírodní surovina disponuje mnoha přívlastky. Je to materiál obnovitelný, plně recyklovatelný a při rozumném hospodaření má téměř nevyčerpatelné zdroje. Dřevostavby postupně získávají tzv. navrch a v mnoha zemích jsou velmi oblíbené.

Hledáte originální dům? Znáte domy ze dřeva?
Hledáte originální dům? Znáte domy ze dřeva?

Dům

Tzv. dřevodomy nejsou žádné sruby pro lesní muže, ale sofistikované ekologické a často provozně nízkonákladové stavby. Jejich projekty, konstrukce, technologie výroby i montáže pokročila dnes natolik, že i v tak konzervativní zemi, jako Česko ve výběru stavebních materiálů je, rok od roku roste obliba bydlení v dřevodomech.