Posuňte se ve svém bydlení dál. Pouzdro pro posuvné dveře změní vaše bydlení

Potřebuje vaše bydlení změnu? Mnohdy zvažujeme pořízení nového bydlení, či radikální přestavbu, kdy chceme manipulovat dokonce s nosnou zdí. Obvykle však stačí zásah menší a je ještě s větším efektem.

(Zdroj: MAND CZ)

Málokdo řekne, že je pro jeho rodinu bydlení dostatečně velkým. Vždy by se hodil prostor navíc. Do domácnosti se nastěhuje babička, která potřebuje trvalou péči, část prostoru začnou okupovat pelíšky našich nových domácích mazlíčků, přesunuli jsme si domů kancelář a home office již nejspíš zůstane standardem. Jak však nafouknout náš byt? Někdy může překvapit, že to jde poměrně snadno. Nahrazením standardních dveří posuvnými.

Malé změny, pokud jde o dveře, nabízí interiéru radikální proměnu

S posuvnými dveřmi se oplatí počítat v novostavbě i při větších rekonstrukcích, jakými bývají třeba revitalizace podkroví. S každými standardními křídlovými dveřmi se připravujeme o drahocenné metry. Těch se nám nedostává ani v zmíněném podkroví, kde obvykle bojujeme se šikminami a prostor je dostatečně velkým pouze zdánlivě. Velkým pomocníkem budou stavební pouzdra. Právě ony nám umí nabídnout skutečný prostor navíc. Posouvat dveře pouze po zdi není totiž dostatečným řešením a důležité je využít nejen prostor v zádveří, o který bychom se připravili klasickými dveřmi, ale i prostor na zdi. O ten by nás zas připravily posuvné dveře.

Proč stát o prostor kolem dveří?

Jde o obrovské plochy, které máme možnost chytřeji využít například umístěním pracovního koutku pro home office. Dveře přestanou být překážkou. Pouzdro pro posuvné dveře nám umožní instalovat dveře, které mohou být rovněž více bezbariérové. Vyhovují lidem s tělesnou indispozicí i dětem. Přitom instalace stavebního pouzdra nemusí být nijak složitá. Při budování nových příček v podkroví je zcela snadnou, dveře však lze zabudovat i bez bourání za pomoci instalace sádrokartonové příčky.

Do zdi i do sadrokartonu (SDK) lze instalovat jednokřídlé posuvné dveře, dvoukřídlé posuvné dveře, dále varianty zákryt, teleskop a teleskop proti sobě. Snadno tak vyřešíte situaci, kdy máte málo prostoru pro zasunuté křídla či prostor pouze na jednu stranu.

Kování pro posuvné dveře formuje styl

Stavební pouzdra pro posuvné dveře, samotné posuvné dveře i kování na posuvné dveře se dají pořídit nejen v mnoha technických provedeních, ale i v celé řadě designů. Pokud jde o kování, budete ke dveřím potřebovat mušle a madla na posuvné dveře i zámky na posuvné dveře. Ideální je sáhnout po setu. Chcete-li skutečnou kvalitu za příznivé ceny, osvědčenými značkami jsou HOOKY ZERO, ATZ i JNF. K dispozici bývají v provedení zlato, nerez, chrom, bronz, nikl i kovaný design. Ten se hodí i tam, kde chceme zachovat rustikální či historizující styl interiéru i pokud jde o posuvné dveře a jejich kování.

TIP: Posuvné dveře do pouzdra zcela změní dispozice interiéru. Ten nafouknou, zlepší mobilitu v prostoru a dodají interiéru moderní styl i praktické prvky. Investice do posuvných dveří rozhodně není zbytečnou.

Do moderního interiéru patří skryté zárubně

Kovové, dřevěné i obložkové zárubně jsou minulostí. Hitem se dnes staly skryté zárubně. Ty dosáhneme opět díky stavebním pouzdrům. Použít jdou však nejen v případě, kdy zvažujeme posuvné dveře, ale též pro osazení křídlových dveří. Ty umí splynou se zdí. Mohou být namalovány či otapetovány stejně jako zeď a působit zcela nenápadně. Díky tomuto efektu opticky zvětšují prostor a umožňují v interiéru vyniknout jiným dominantním prvkům. Avšak mohou být též kontrastní ke zdi, a naopak tvořit výrazný interiérový, dokonce až umělecký prvek. Skryté zárubně ve spojení s bezfalcovými dveřmi vytváří elegantní řešení pro moderní interiér.

Někdo to rád dřevěné

Nesmíříte se s moderními materiály a trváte na charakteristickém masivu? Smrkové dveře mají u nás tradici, výrobci to vědí, a tak není problém u nich zůstat. Ať již jde o dveře interiérové či vchodové. Tradiční rodinné domy, ale i naše chaty a chalupy, umí masiv skvěle využít. V Česku během covid-19 nebývale narostl zájem o chalupy. Až 40 % těch, kteří ještě chalupu neměli, po ní toužili, a nyní se pustili do jejího shánění. Dovolené u moře i jinde v zahraničí přestaly být samozřejmostí. Nesnesitelné karantény, ale i home office v městských bytech, nás zmobilizoval poohlédnout se po rodinné chalupě. Kupujete? Rozhodně vás pak bude čekat rekonstrukce. Často jsou to právě dveře, které potřebují vyměnit. Může jít o dveře z předešlých necitlivých rekonstrukcí, či o ty, do kterých se zahlodal červotoč a již nejdou zachránit. Koupit krásné smrkové dveře dnes naštěstí není žádný problém.

Palubkové dveře

Nejlevnějším řešením jsou palubkové dveře. Uplatnění najdou tam, kde si musíme hlídat každou zbytečně investovanou korunu, ale i v místech, kde neruší, a naopak zapadnou do již existující architektury. Hodí se i na různé kůlny či domky na nářadí. Perfektně zapadnou do architektury menších dřevěných a zahradních chatek.

Smrkové kazetové dveře

Smrkové dveře bývají však i luxusní dveře z výběrového masivu, které si můžeme koupit již mořené a s kompletní povrchovou úpravou, nebo si ji udělat vlastní a koupit si dveře v surovém stavu. Samozřejmostí je též dostupnost dřevěných zárubní, které s dveřmi z masivu vytvoří dokonalý celek.

Smrkové dveře však neurazí ani v moderním interiéru, jemuž chceme dát například severský přírodní charakter. I rekonstruovaný panelákový byt prokoukne s krásnými moderními dveřmi ze smrkového masivu. Staré papíráky příliš parády nedělaly. Když ještě vyberete vhodné kování, bude výsledek dokonalý. Mnohdy je to totiž právě kování na dveře z masivu, které je zařadí buď mezi dveře pro moderní, nebo tradiční interiér. Nezapomeňte, že kvalitní dveře ze smrkového masivu lze pořídit i jako vchodové. Může jít jak o dveře zateplené, tak nezateplené.

Publikováno: 15.07.2022, Autor: autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

Využití posuvných dveří

Využití posuvných dveří

Posuvné dveře

V čem jsou praktické posuvné dveře?

Posuvné dveře

Jak si vyrobit posuvné dveře?

Jak opravit posuvné dveře?

U posuvných dveří se může stát, že se mohou svěsit nebo dokonce zkřížit. V tu chvíli je nelze dobře používat, protože hrozí jejich zaseknutí nebo poškození. Je potřeba je opravit. odívejte se jak na to.

ČTĚTE DÁLE

Možnosti zastřešení terasy a pergoly
Možnosti zastřešení terasy a pergoly

Zahrada

Čím zastřešit a jaké krytiny venkovních staveb použít? V podstatě obdobné jako při zastřešování velkých obytných staveb. Jen nepotřebujete stavební povolení.

Vánoční zahrada snese i trochu extravagance
Vánoční zahrada snese i trochu extravagance

Zahrada

Výzdoba sváteční zahrady v předvánočním čase vykouzlí tu správnou atmosféru a nadšené budou nejen děti, ale i dospělí, kteří se rádi vrátí do dětských let.

Ze šípků si můžeme připravit zdravý čaj nebo originální věnec na stůl
Ze šípků si můžeme připravit zdravý čaj nebo originální věnec na stůl

Zahrada

Věnec ze šípků dodá do interiéru přírodní prvek. Plody šípku jsou nejen zdravé, ale báječně se hodí i pro vytvoření zajímavého aranžmá.

Nebojte se šachovnice, začněte s ní pěkně od podlahy
Nebojte se šachovnice, začněte s ní pěkně od podlahy

Zahrada

Šachovnice v interiéru je nadčasovým motivem, který jen tak nevyjde z módy. Proč je tak populární a jak jej začleníte do svého domova?

Slaměnkovým věncem se rozloučíme s podzimem
Slaměnkovým věncem se rozloučíme s podzimem

Zahrada

Vytvořte si podzimní věnec ze slaměnek. Můžete ho zavěsit na dveře, nebo položit na stůl či komodu. Výroba není náročná a můžete zapojit i děti.

Správně zvolený kusový koberec sjednotí pokoj v dokonalý celek
Správně zvolený kusový koberec sjednotí pokoj v dokonalý celek

Zahrada

Volba a správné umístění kusového koberce do interiéru je zcela zásadní pro získání útulnějšího domova. Jak správně vybrat vhodný designový prvek?

Pokud si chcete vychutnat kávu i doma, nepodceňte výběr kávového mlýnku
Pokud si chcete vychutnat kávu i doma, nepodceňte výběr kávového mlýnku

Zahrada

Výběr mlýnku na kávu není tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. Je však zásadní. Pomůžeme vám se ve světě kávových mlýnků zorientovat a vybrat ten nejlepší.

Vyrobte si netradiční květinové aranžmá na kusu dřeva!
Vyrobte si netradiční květinové aranžmá na kusu dřeva!

Zahrada

Vyrobte si netradiční květinové aranžmá ze dřeva. Resp. aranžmá na kusu dřeva. Budete překvapeni, jak se taková nevzhledná věc může proměnit.

Na Dušičky vyzdobte hrob a upečte dušičkový koláč
Na Dušičky vyzdobte hrob a upečte dušičkový koláč

Zahrada

Svátek Památka zesnulých je den, kdy se snažíme navštívit hroby svých předků, zavzpomínat na ty, co už s námi nejsou, upéct dušičkové koláče.

Vytvořte bezpečný a pohodlný domov pro seniory, v němž se budou dobře cítit
Vytvořte bezpečný a pohodlný domov pro seniory, v němž se budou dobře cítit

Zahrada

Bydlení pro seniory by mělo být v prvé řadě zařízeno s empatií. Vytvořte ho podle toho, co mají rádi. Měli byste se řídit ale i jistými pravidly.

Připravte jezírko na zimní spánek
Připravte jezírko na zimní spánek

Zahrada

Zahradní jezírko potřebuje připravit na zimu, zvlášť pokud v něm máte okrasné květiny a také rybičky. Jen tak bude zase na jaře plnit svou funkci.

Vyrobte si podzimní věnec z kaštanů
Vyrobte si podzimní věnec z kaštanů

Zahrada

S dětmi na procházce rádi sbíráme podzimní plody. Doma se nám hromadí a nakonec je většinou vyhodíme. Co si z nich vyrobit věnec na dveře?