Kontejnerové bydlení má svá pozitiva

Kontejnerové bydlení je moderní a oblíbené řešení nejen pro svou nenáročnost, ale především pro ekologické řešení, které je typické pro jednadvacáté století. Finanční dostupnost a časová nenáročnost je oblíbeným řešením bydlení nejen u nás v Evropě i v Asii. Tento moderní styl bydlení má mnoho výhod, ale i určité nevýhody.

Kontejnerové bydlení je stále oblíbenější
Kontejnerové bydlení je stále oblíbenější (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Kontejnerové bydlení

Nedostatek bytů nebo domů je dlouhodobým problémem s bydlením nejen u nás. Jedním z vhodných řešení je zvolit kontejnerové bydlení, které může tento problém částečně vyřešit. Především v cizině je tento styl velmi oblíbený. V Nizozemí vznikla největší kontejnerová sídliště na světě, která perfektně fungují. Samozřejmě i tento typ bydlení je spojen s určitými povinnostmi, které je nutné dle platné legislativy splnit. Kontejnery mají všestranné využití nejen pro bydlení, ale lze je využít i pro jiná uplatnění, jako jsou kancelářské prostory, školy a školky, prodejny, garáže nebo restaurace či skladovací prostory.

{"type":"recombee_article"}   

Kontejnerové bydlení má své výhody

Kontejnerové bydlení je v podstatě vhodně sestavený modulární systém přirovnatelný ke stavebnici. Tento styl pracuje s libovolným rozměrem kontejnerů a modulárních staveb přizpůsobených konkrétním požadavkům zákazníka. Tento koncept ponechává prostor nepřebernému množství variant, individuálních požadavků a modernímu stylu. Je vhodný nejen pro dočasné, ale i trvalé bydlení. Technologie výroby je plně v souladu s nejnovějšími trendy exteriérů i interiérů. Klade důraz na ekologická řešení, především energeticky úsporné řešení stavby a možnosti rozšíření stavby o nové moduly.

Toto řešení kontejnerového bydlení splňuje všechny evropské standardy. Využít můžete služeb architekta, který bude věnovat dostatek času smysluplnému, efektivnímu a estetickému využití, kde je každý centimetr místa v takovém interiéru plně využit. Architekt vám pomůže i vkusně navrhnout exteriér – především terasu, posezení na střeše, přístřešek, podpěrné sloupky, exteriérová schodiště, posuvná okna i dveře.

Pozitiva kontejnerového bydlení

Kontejnerové bydlení má bezesporu mnoho výhod a pozitiv:

  • rychlost výstavby nezávisle na roční době
  • nižší pořizovací náklady v porovnání s klasickou výstavbou
  • vysoká kvalita provedení a variabilita systému
  • mobilita staveb – budovu lze demontovat a přenést nebo doplňovat podle potřeby o další moduly a prvky
Interiér je možné různě kombinovat
Interiér je možné různě kombinovat (Zdroj: Šárka Miškovská)

Jde o jednoduché řešení spojené s nedostatkem bytového fondu. Splňuje energetické normy i požární směrnice. Díly obsahují zdravotně nezávadné materiály, podlahy neobsahují pesticidy a nátěry nejsou agresivní. Je možné využít financování prostřednictvím hypotečního úvěru, který jistě uvítají všichni, kteří nedisponují potřebnou hotovostí. Moduly lze je sestavovat nejen vedle sebe, ale i na sebe do pater. Lze je různě tvarovat a prodlužovat, omezeni jste jen velkostí pozemku.

Tento typ stavby má životnost minimálně 80 let, a z tohoto důvodu se jedná o vícegenerační bydlení. Dům je přivezen až na pozemek. V tomto řešení je spojen moderní design, praktická funkčnost a vysoká odolnost. Tyto moduly jsou vhodné na celoroční bydlení, protože jsou odolné vůči povětrnostním vlivům. Jsou dodávány i s vybavením interiéru, jako jsou vestavěné skříně, vybavená kuchyňská linka i funkční WC s koupelnou. Konstrukce jsou nárazuvzdorné, vodotěsné a mají nízkou hmotnost. Moduly jsou odolné i proti zemětřesení a nesou zatížení větrem o rychlosti 180 km/h. Rovněž jsou teplotně odolné od -50 do 50 °C.

Kuchyně na míru je ideálním řešením
Kuchyně na míru je ideálním řešením (Zdroj: Šárka Miškovská)

Negativa kontejnerového bydlení

Jako každé řešení i kontejnerové bydlení má svá negativa. Je nutné buď vlastnit, nebo si pronajmout pozemek, na kterém chcete kontejnerové moduly umístit. Tento pozemek musí být zahrnut v územním plánu dané obce a být zasíťován. Při variantě OFF-GRID budou na vašem pozemku realizovány přípojky k vodovodní a elektrické rozvodné síti a kanalizaci – tak jako běžná stavba bytového domu se neobejde kontejnerové bydlení bez stavebního povolení.

Pro umístění kontejneru je nutné vlastnit nebo mít pronajatý pozemek
Pro umístění kontejneru je nutné vlastnit nebo mít pronajatý pozemek (Zdroj: Šárka Miškovská)

S tím souvisí splnění české normy o tepelné izolaci s odpovídající izolací – finanční náročnost kvůli minimalizování tepelných ztrát, přehřívání i řešení rosných bodů. Rovněž v některých lokalitách je nutné dle územního plánu dodržet specifickou úpravu, jako jsou například sedlové střechy. Každý kontejner musí mít neporušený nosný skelet. Musí mít dobře provedenou izolaci jako obranu proti úniku tepla a úpravu akustiky. Nutností jsou kvalitní základy z betonu nebo piloty.

Zdroj informací: zivotvkontejnerech.cz, ab-cont.cz, superdomecky.cz

Publikováno: před 1 měsícem, Autor: Šárka Miškovská

Mohlo by vás dále zajímat

Jak správně vysazovat růže

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Reportáž o pěstování růží, jak je správně vysázet, které růže jsou vhodné k vysázení, jak je stříhat, jak hluboko vysazovat...

Výsadba popínavých růží

Poradíme vám, jak správně vysazovat popínavé růže, ideální je podzimní období.

Sázení stromů na podzim

Jak správně vysazovat stromy na podzim.

Pěstování vinné révy

Reportáž o pěstování vinné révy, jak jí správně vysadit a jak o ní pečovat. Reportáž obsahuje přesný postup vysazení vinné révy.

Stromky ořechů - druhy, pěstování

Stromky ořechů - druhy, pěstování

Výsadba kontejnerovaných stromků

Kontejnerovaný stromek má spoustu výhod. Ujmutí na stanovišti je takřka stoprocentní. Ukázka, jak zasadit například broskev.

ČTĚTE DÁLE

Víte, co je rekuperace, jak funguje a kdy se vyplatí?
Víte, co je rekuperace, jak funguje a kdy se vyplatí?

Dům

Rekuperace vzduchu ano, či ne? Co to vlastně je? A proč byste si ji měli pořídit? Je pouze pro nové domy? Na všechny položené otázky máme odpovědi.

Kontejnerové bydlení má svá pozitiva
Kontejnerové bydlení má svá pozitiva

Dům

Kontejnerové bydlení je stále oblíbenější pro své elegantní a ekologické řešení. Je to moderní a pohodlné bydlení pro jednadvacáté století.

Víte, jak ochránit svůj domov před požárem?
Víte, jak ochránit svůj domov před požárem?

Dům

Ochrana před požárem je důležitá a rozhodně by se neměla podceňovat. Co byste ale měli dělat, abyste svůj domov před požárem ochránili? Poradíme vám.

Víte, jaké světlo byste měli mít doma nejvíce a které je to nejvíce udržitelné?
Víte, jaké světlo byste měli mít doma nejvíce a které je to nejvíce udržitelné?

Dům

Udržitelné světelné zdroje jsou zásadním tématem dneška i budoucnosti. Víte, jaké osvětlení je to nejvíce udržitelné a které byste měli mít doma? Poradíme vám.

Trendy ve světě udržitelných svítidel – inspirujte se
Trendy ve světě udržitelných svítidel – inspirujte se

Dům

Udržitelná svítidla se z mnoha důvodů stávají součástí běžných domácností. Chcete vědět proč? Chcete vědět, jaká světla jsou ta nejudržitelnější?

Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu
Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu

Dům

Úsporné vytápění je díky mobilním aplikacím velmi jednoduché na ovládání a ušetří spoustu peněz. Díky němu budete mít doma vždy správnou teplotu.

Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením
Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením

Dům

Moderní chytré osvětlení je nejoblíbenějším vynálezem z éry inteligentních domů. Máte je i vy? Nevíte, proč? Rádi vás seznámíme s jeho výhodami.

Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti
Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti

Dům

V domácnostech se dají jako pomocníci využít různé druhy spotřebičů. Moderní chytré spotřebiče vám zpříjemní práci i váš odpočinek.

Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače
Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače

Dům

Robotický vysavač je pomocník, který pracuje za nás. Jaké parametry jsou však pro koupi nového vysavače zásadní a co nesmíme přehlédnout?

Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu
Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu

Dům

Automatický kávovar bývá někdy neprávem podceňovaným přístrojem, přitom i s jeho pomocí připravíte vynikající kávu, stačí vybrat ten správný.

Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?
Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?

Dům

Zabezpečení domácnosti je stále pro mnoho majitelů tabu. Základní problém spočívá hlavně v ceně a mnohdy také ve složitosti daného řešení. Není se tak čemu divit, že mnoho rodin prostě tiše spoléhá na to, že zrovna jejich majetku si nikdo všímat nebude. Vy však neriskujte a svůj domov si chraňte, poradíme vám, jak na to.

Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek
Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek

Dům

Okap na střeše nemusí být vždy půlkulatý. Hlavně na minimalistických domech by klasický okapový systém vypadal moc okatě. Jaké jsou nové trendy?