Čím vyzdobit vchodové dveře po ukončení vánočního období?

Vánoce jsou za námi, je čas pustit se do zimní výzdoby vstupních dveří. Adventní věnce a další dekorace spojené s Vánocemi jsou již uklizené a čekají na svou příležitost opět za rok. Než ovšem přijde další významný svátek v roce – Velikonoce, vchodové dveře zejí prázdnotou. Čím si je tedy nazdobit?

Zimní výzdoba dveří vám zpříjemní čas do příchodu jara (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Zimní výzdoba dveří vám zpříjemní čas do příchodu jara (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Nezapomínejme na zimní výzdobu dveří

Ještě než začneme myslet na Velikonoce, můžeme se pustit do zimní výzdoby dveří. Nejen interiérové dveře si zaslouží dekorace. I vchodové dveře nám mohou dělat radost svým vzhledem a zpříjemnit nám čekání na příchod jara. Jaké jsou moderní trendy v dekorování dveří? Můžeme si výzdobu vyrobit sami doma? Pojďme se na zimní dekorace podívat trochu detailněji. 

1. Valentýnské dekorace mohou nahradit zimní výzdobu dveří

V první polovině února nás čeká jeden z důležitých svátků – zvláště pro mladé a také pro všechny zamilované, svátek svatého Valentýna. Pokud jej chcete promítnout i do své zimní výzdoby dveří, můžete si vyrobit jednoduchou dekoraci. Z červeného silnějšího papíru vystřihněte několik srdíček, mohou být různě veliká. Zavěste každé na provázek či stužku. Vytvořte si z nich prostou girlandu, kterou pověsíte na dveře. 

Na Valentýna můžete vyrobit jednoduchou dekoraci dveří nebo oken
Na Valentýna můžete vyrobit jednoduchou dekoraci dveří nebo oken (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

2. Světýlka nemusí být jen o Vánocích

Zůstalo vám z období adventu několik větviček z borovice či jedle? Využijte je pro výrobu zimní výzdoby dveří. Přidáním bílého nebo modrého světelného řetězu vytvoříte kouzelnou zimní atmosféru i dojem jiskřícího se sněhu – i když u nás toho sněhu opět moc není. Větvičky můžete ozdobit šiškami a stuhami.

Věnec z přírodnin ozdobíte světýlky
Věnec z přírodnin ozdobíte světýlky (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Lampičky vás budou provázet i nadále
Lampičky vás budou provázet i nadále (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

3. Přírodniny budou hrát v zimní výzdobě dveří prim

Máte stejně jako spousta dalších věnec spojený s adventem? Pak si vyrobte dekoraci z přírodnin. Můžete posbírat několik větviček, důkladně je nechat proschnout a slepit si z nich tavnou pistolí korpus ve tvaru hvězdy. Pokud máte na zahradě kroucenou vrbu, použijte několik větviček k omotání korpusu. Vznikne pevný základ, který už jen dozdobíte například šiškami, větvičkami jehličnanu či některého zeleného neopadavého keře. Jako poslední detail použijte umělý sníh – ať už ve spreji, nebo sypaný, který můžete na několika místech přilepit na dekoraci.

Z proutí a vrbových větviček vznikne kouzelná zimní výzdoba vašich dveří
Z proutí a vrbových větviček vznikne kouzelná zimní výzdoba vašich dveří (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Pokud se vám zdá výroba korpusu z hvězdy příliš pracná, nemusíte se nutně vzdát své zimní výzdoby. Dveře ozdobíte i kyticí z jehličnanu. Svažte několik větviček vázacím drátem či pevným provázkem do kytice a vytvarujte ji do placatého tvaru. Tavnou pistolí přilepte několik šišek, můžete použít umělé či sušené květy bavlníku a vkusná dekorace je na světě. Na závěr uvažte mašli. Na dveře ji jednoduše zavěsíte za úvaz, nebo za očko, které zezadu přichytíte. 

Místo věnce zavěste na vchodové dveře pichlavou kytici
Místo věnce zavěste na vchodové dveře pichlavou kytici (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

4. Trendy ve výzdobě

Jako v každé oblasti, i v dekorování hrají svou roli trendy. Pro tento rok stále frčí udržitelnost a návrat k přírodě. Tento trend můžete promítnout i do výzdoby dveří či oken. Zkuste zrecyklovat již použité vánoční dekorace tak, že z nich odstraníte lesklé ozdoby a dodáte několik zdobných prvků ze dřeva, sušené rostliny a další drobnosti, které naleznete doma. Velké věnce, které byly in před pár lety, nahradil minimalismus. Místo honosné výzdoby zavěste na vstupní dveře jednoduché srdíčko či hvězdičku z proutí, které doplníte zelenými větvičkami. Nemáte čas na tvoření? Upcyklujte! Vezměte již nepoužívané zimní rukavice, do každé zastrčte smrkovou jedličku, uvažte mašli a výzdoba je na světě. 

Ze starých rukavic jako mávnutím kouzelného proutku vyčarujete originální dekoraci
Ze starých rukavic jako mávnutím kouzelného proutku vyčarujete originální dekoraci (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Zimní výzdoba dveří nemusí nutně podléhat aktuální módě. Vzhledem k tomu, že trendy v designu se mění rychlostí blesku, je vždy dobré být otevřený novým inspiracím a přizpůsobovat výzdobu podle svých vlastních představ a stylu. Nezáleží na tom, co je aktuálně populární, ale co se líbí vám a z čeho budete mít radost pokaždé, když se budete vracet domů.

Zdroj informací: autorka článku

Publikováno: před 2 měsíci, Autor: Pavlína Wagnerová Málková

Mohlo by vás dále zajímat

Jarní dekorace

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Zima je pryč a měli bychom vyměnit výzdobu. S tou jarní Vám poradíme v následujícím videu.

Adventní věnec bez věnce

Nestihli jste si ozdobit adventní věnec, protože žádný nemáte? Nezoufejte, známe řešení.

Čím vyzdobit truhlíky na podzim?

Letničky už mají to nejlepší za sebou, ale do podzimní i zimní výzdoby je ještě nějaký čas. Jak překlenout toto "hluché" období?

Vyrobte si velikonočního zajíčka z ponožek

Návod na výrobu velikonoční dekorace v podobě zajíčka z ponožek.

Výroba velikonočního věnce

Reportáž o výrobě velikonočního věnce, popis výroby takového věnce.

Na co využít prázdné truhlíky

Reportáž o tom, na co využít prázdné truhlíky.

ČTĚTE DÁLE

Bydlení budoucnosti
Bydlení budoucnosti

Interiér

Futurismus je styl v interiéru, který lze považovat za bydlení budoucnosti. Tento styl má až sci-fi prvky, které se uplatňují v bydlení i v architektuře.

Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu
Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu

Interiér

Obložená koupelna keramickými dlaždicemi od podlahy až ke stropu je působivá. Chcete ji taky? Váháte? Podle čeho se rozhodovat? Poradíme vám.

Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka
Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka

Interiér

Přístroj na výrobu těstovin je skvělý pomocník do domácností, které milují italskou kuchyni. Těstoviny nejrůznějších druhů i chutí zpříjemní náš život.

Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé
Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé

Interiér

Výběr židlí k jídelnímu stolu stojí za plánování, protože nezáleží jen na tom, jak židle vypadají, ale také na tom, zda se do jídelny hodí a jsou ergonomické.

Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak
Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak

Interiér

Vnitřní alergeny dokáží alergikovi pěkně zavařit. Víte ale, že i s tím je možné něco udělat? Poradíme vám, jak alergikovi zpříjemnit pobyt doma.

Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem
Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem

Interiér

Dokážete si představit mramor v interiéru? Každé místnosti dodá nádech luxusu, ať už ho použijete na obklady, dlažbu, pracovní desku, nebo jen jako dekoraci.

Přineste do svého domova rokoko, budete IN
Přineste do svého domova rokoko, budete IN

Interiér

Moderní rokoko je opět v módě. A nutno říci, že v současných interiérech vypadá doopravdy skvěle. Co máte udělat, abyste i vy měli u sebe rokoko?

Odhlučněte si interiér
Odhlučněte si interiér

Interiér

Na odhlučnění interiéru je vhodné využít materiál, který izoluje, ale i může prostor výrazně obohatit. Obkladový panel se hodí do každého vnitřního prostoru.

Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek
Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek

Interiér

Fondue do kuchyně je praktický pomocník i speciální pomůcka pro nevšední pohoštění. Záruku výjimečného zážitku zajistí správně vybraný spotřebič.

Udělejte z malé koupelny velkou
Udělejte z malé koupelny velkou

Interiér

Správné zařízení malé koupelny je stěžejní pro to, aby působila větším dojmem a vám se v této místnosti lépe trávil čas. Jaká pravidla přitom dodržet?

Useň lze využít v interiéru
Useň lze využít v interiéru

Interiér

Originálním materiálem můžete vytvořit zajímavý design nejen v bytě nebo domě, ale i na chalupě. Useň v interiéru je nadčasová a dodá prostoru jedinečnost.

V námořnickém stylu panuje doma léto celý rok
V námořnickém stylu panuje doma léto celý rok

Interiér

Námořnický design sahá až do dob slavných mořeplavců a pirátů, a díky němu se nám ani v zimě nebude tolik stýskat po prohřáté písečné pláži.