Sauna

Milujete saunu? Obohaťte o ni svůj domov
Milujete saunu? Obohaťte o ni svůj domov

Zahrada

Rádi si odpočinete po celodenní honičce v sauně? Musíte ale daleko dojíždět a vadí vám, že nemáte soukromí? Pak vám nezbývá nic jiného, než si zařídit saunu doma.

Princip infrasauny
Princip infrasauny

Zahrada

Infračervené teplo je jednoduchá forma energie, kdy energie prochází přímo objekty bez toho, aby se měnila teplota vzduchu. Naše tělo samo produkuje infračervené paprsky, které naše tkáň vstřebává a zlepšuje tak svůj výkon. Infračervené světlo nevidíme, ale můžeme ho cítit, vnímáme ho jako teplo.

Infrasauny aneb relaxace v teple
Infrasauny aneb relaxace v teple

Zahrada

Až ze skandinávských zemí k nám pronikly díky osvětě zvěsti o pozitivních účincích saunování na lidský organismus, a tak se velké oblibě těší saunovaní všeho druhu již dlouhou dobu i v našich končinách. Zájem o saunování se u nás neustále zvyšuje a výsledkem je to, že sauny už dnes nenajdeme jen ve wellnessu, u veřejných bazénů, ale stále častěji i v soukromí našich domů. Zvláště infrasauny jsou k relaxaci v teple domova ideálním řešením.

Domácí sauna
Domácí sauna

Zahrada

V dnešní uspěchané době stále častěji vyhledáváme možnosti relaxace a odpočinku. Proto není divu, že sauna, kterou zná lidstvo již z dávné historie, zažívá velkou renesanci. To má svou příčinu především v jejích vynikajících relaxačních vlastnostech. Ale nejen to, jedná se o zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, a především výborný preventivní účinek.

Je libo saunu, páru nebo infra?
Je libo saunu, páru nebo infra?

Zahrada

Sychravé podzimní počasí často doprovází psychické vyčerpání z úbytku hřejivých slunečních paprsků a razantní nástup virových onemocnění. Obojímu se lze účinně bránit zvýšenou péčí o imunitní systém. Návštěvu wellnes centra nebo solária stejně dobře nahradí domácí sauna, vlhká či mokrá. Jakou z nich si vybrat?

Abeceda správného saunování
Abeceda správného saunování

Zahrada

Chladnější počasí (obzvlášť, když toužebně čekáme na letní teploty) je časem, kdy více pomýšlíme na relaxaci znaveného těla v příjemném teplém prostředí. Ideální volbou relaxace je v tomto případě saunování. Někteří šťastlivci mají vlastní saunu doma, jiní se musejí za saunováním vydávat mimo domov.