Kované ploty lákají. Hodí se nejen k historickým stavbám, ale i k moderním novostavbám

Střechu a plot chceme mít na celý život. I proto stále méně saháme po různých dřevěných plotech. Ani ta nejlepší povrchová úprava neumí udělat dřevo dlouhodobě trvanlivým, navíc stále častěji si hlídáme rovněž ekologičnost nátěrů. Ale ani různé drátěné ploty a brány už dávno nesplňují naše estetické požadavky. Nejžádanějším řešením jsou dnes kované ploty. Pozor však na levné nabídky z hobbymarketů. Jejich kvalita je nevalná.

(Zdroj: www.kovane-ploty.net)

Kvalitní a designově propracované

Každý, kdo volí kované ploty, má pravděpodobně vysoké požadavky na estetiku finálního prvku, ale rovněž na jeho kvalitu. Důležité je proto nehledět pouze na cenu. U kovaných plotů rozhoduje o jejich kvalitě použitý materiál, preciznost zpracování i povrchová úprava. Nic z toho většina levných pseudokovaných výrobků nesplňuje. Často dokonce chybí pozinkování. Plot proto dlouhodobě nevydrží a vzhledem k minimalizované tloušťce materiálu rovněž extrémně rychle prorezne.

Velký rozdíl je taktéž v estetice plotů. Kvalitní firma, která vyrábí kované ploty na míru, se umí přizpůsobit vašim potřebám, požadavkům vašeho architekta, ale i sama nabídne pouze vkusně řešené kované ploty. Tam, kde do hry vstupují možnosti různých zdobných prvků, se dá totiž skutečně mnohé pokazit.

Žádaným výrobcem kovaných plotů je firma KlaTan – Kované ploty

O kvalitě sortimentu společnosti KlaTan a jejich výrobcích vypovídají i její reference. Jednou ze skutečně prestižních je v roce 2020 realizovaný projekt bytového komplexu Chateau Troja Residence.

Firma KlaTan nabízí kované ploty i kované brány. Vybrat si lze z různých řad, které se od sebe liší designem a použitím zdobných prvků. Mezi kovanými ploty najdete například řadu Standard, která je příkladem, že i moderním novostavbám kované ploty sluší a nejsou jen řešením pro historické stavby. Ploty mají pozinkování nejen zvenčí, ale i zevnitř. Kromě žárového zinkování jsou ošetřeny i odolnou a estetickou vrchní barvou.

Ke všem řadám kovaných plotů nabízí KlaTan rovněž kované brány ve stejném designu

Kované brány si lze zvolit jako křídlové, nebo samonosné posuvné brány (tedy posuvné brány na kolejnici). U bran lze volit jinou hustotu výplní, stejně tak jako přidat některé zdobné prvky. Klientům firma nabízí rovněž konzultaci ohledně nutné stavební připravenosti pro instalaci brány. Tu si pak lze nechat vyrobit i s automatickým otevíráním.

Chcete kovaný plot zcela na míru? Zvolte si řadu Exclusive

KlaTan vyrábí i kované ploty zcela na míru. Takto provedené ploty nabízí jako řadu Exclusive. Klienti si volí použité materiály výplní, ozdoby i finální povrchovou úpravu. Design kovaného plotu i brány může být skutečně exkluzivní a atypický. Dokáže se pak zcela přizpůsobit požadavkům klienta.

Alternativou ke kovaným plotům jsou též prosté jeklové ploty

Jeklové ploty mají velice jednoduchý design, což u mnoha klientů splňuje požadavek na moderní vzhled plotu. Jsou navíc cenově velice dostupné, přičemž i u nich je samozřejmostí úprava žárovým zinkováním, což garantuje minimálně desetiletou bezúdržbovou.

Moderní architektuře sluší ploty a brány z tahokovu

Tahokov se dnes stal moderním řešením pro výplně plotů, bran a branek. Je extrémně moderní, přitom nenudí, protože nepostrádá určitou míru zdobnosti. S tahokovem se navíc dá v exteriéru pracovat i dál a doladit třeba design oplocení se zábradlím na balkonech a terasách, dokonce s některými zahradními prvky. Tahokov je vlastně perforovaný plech s různou tloušťkou a perforacemi. Perforace pak rozhodují o míře průniku světla přes plot a bránu a rovněž o jeho průhlednosti. Obecně ploty a brány z tahokovu umí nabídnout požadovanou míru soukromí na oploceném pozemku.

Ať již se rozhodnete pro kované ploty, pro moderní ploty s tahokovem, nebo pro ekonomické řešení z jeklů, je KlaTan skvělým partnerem, který vám dodá plot i bránu ve vysoké kvalitě.

Publikováno: 29.01.2021, Autor: autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

Jaké zvolit výplně do plotu, nebo jakou vybrat branku?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Máte nově postavený plot, ale jakou výplň zvolit? Jakou branku, bránu? Pepa Libický Vám poradí!

Na návštěvě u Petra Dopity

Na návštěvě u zpěváka Petra Dopity.

Dálkové otevírání brány

Ing. Václav Hanousek divákům předvede, jak je možné si doma sestavit otvírání brány

Rekonstrukce staré vily

Vila z 30. let prošla rekonstrukcí tak, že zůstal zachován její původní ráz zvenku, zatímco interiér zcela změnil svou tvář.

Japonská kosa

V tomto videu se podíváme na úpravu trávníku. Pan Roman Švarc nám představí japonskou kosu.

Na návštěvě u umělce Emanuela Ranného

Nejen o tom, jak vzniká grafika, si popovídáme na zahradě grafika Emanuela Ranného.

ČTĚTE DÁLE

Možnosti zastřešení terasy a pergoly
Možnosti zastřešení terasy a pergoly

Zahrada

Čím zastřešit a jaké krytiny venkovních staveb použít? V podstatě obdobné jako při zastřešování velkých obytných staveb. Jen nepotřebujete stavební povolení.

Vánoční zahrada snese i trochu extravagance
Vánoční zahrada snese i trochu extravagance

Zahrada

Výzdoba sváteční zahrady v předvánočním čase vykouzlí tu správnou atmosféru a nadšené budou nejen děti, ale i dospělí, kteří se rádi vrátí do dětských let.

Ze šípků si můžeme připravit zdravý čaj nebo originální věnec na stůl
Ze šípků si můžeme připravit zdravý čaj nebo originální věnec na stůl

Zahrada

Věnec ze šípků dodá do interiéru přírodní prvek. Plody šípku jsou nejen zdravé, ale báječně se hodí i pro vytvoření zajímavého aranžmá.

Nebojte se šachovnice, začněte s ní pěkně od podlahy
Nebojte se šachovnice, začněte s ní pěkně od podlahy

Zahrada

Šachovnice v interiéru je nadčasovým motivem, který jen tak nevyjde z módy. Proč je tak populární a jak jej začleníte do svého domova?

Slaměnkovým věncem se rozloučíme s podzimem
Slaměnkovým věncem se rozloučíme s podzimem

Zahrada

Vytvořte si podzimní věnec ze slaměnek. Můžete ho zavěsit na dveře, nebo položit na stůl či komodu. Výroba není náročná a můžete zapojit i děti.

Správně zvolený kusový koberec sjednotí pokoj v dokonalý celek
Správně zvolený kusový koberec sjednotí pokoj v dokonalý celek

Zahrada

Volba a správné umístění kusového koberce do interiéru je zcela zásadní pro získání útulnějšího domova. Jak správně vybrat vhodný designový prvek?

Pokud si chcete vychutnat kávu i doma, nepodceňte výběr kávového mlýnku
Pokud si chcete vychutnat kávu i doma, nepodceňte výběr kávového mlýnku

Zahrada

Výběr mlýnku na kávu není tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. Je však zásadní. Pomůžeme vám se ve světě kávových mlýnků zorientovat a vybrat ten nejlepší.

Vyrobte si netradiční květinové aranžmá na kusu dřeva!
Vyrobte si netradiční květinové aranžmá na kusu dřeva!

Zahrada

Vyrobte si netradiční květinové aranžmá ze dřeva. Resp. aranžmá na kusu dřeva. Budete překvapeni, jak se taková nevzhledná věc může proměnit.

Na Dušičky vyzdobte hrob a upečte dušičkový koláč
Na Dušičky vyzdobte hrob a upečte dušičkový koláč

Zahrada

Svátek Památka zesnulých je den, kdy se snažíme navštívit hroby svých předků, zavzpomínat na ty, co už s námi nejsou, upéct dušičkové koláče.

Vytvořte bezpečný a pohodlný domov pro seniory, v němž se budou dobře cítit
Vytvořte bezpečný a pohodlný domov pro seniory, v němž se budou dobře cítit

Zahrada

Bydlení pro seniory by mělo být v prvé řadě zařízeno s empatií. Vytvořte ho podle toho, co mají rádi. Měli byste se řídit ale i jistými pravidly.

Připravte jezírko na zimní spánek
Připravte jezírko na zimní spánek

Zahrada

Zahradní jezírko potřebuje připravit na zimu, zvlášť pokud v něm máte okrasné květiny a také rybičky. Jen tak bude zase na jaře plnit svou funkci.

Vyrobte si podzimní věnec z kaštanů
Vyrobte si podzimní věnec z kaštanů

Zahrada

S dětmi na procházce rádi sbíráme podzimní plody. Doma se nám hromadí a nakonec je většinou vyhodíme. Co si z nich vyrobit věnec na dveře?