Domácí kutil: motorová vozidla pro děti

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Krásná retro historická autíčka pro děti nám ukáže pan Radek Gruber. Výstavba jednoho autíčka trvala asi půl roku a vyšla na 12 tisíc korun. Autíčka jsou pojízdná, mají dokonce spalovací motor, konkrétně jednorychlostní motor z Babety. Povrch karosérie je z laťovky a překližky. Motor je doplněn o nucené chlazení, k motoru se přirozeně nedostane studený vzduch, jako je tomu u motorky. Auto se startuje podobně jako sekačka, natažením provázku. Rychlost vozítka je 5-7 km za hodinu. Pedály jsou tu dva, plyn a brzda. Dekompresor zajistí, aby se vozidlo bezpečně zastavilo. Autíčka mají světla, bzučák i funkční tachometr. Součástky pan Gruber vytvořil ze všeho možného, například kola jsou z babety, volant je z otočné židličky od klavíru.

Publikováno: 3.11.2005, Autor: Receptář prima nápadů 2005 (42)

Mohlo by vás dále zajímat

Autíčka na dálkové ovládání

Pojďte pan, budeme si hrát

Minijeep

Minijeep

Dřevěné hračky a garáž z bedýnky od jablek

Láďa Hruška navštíví paní Danu Ransdorfovou, která vyrábí hračky ze dřeva. V závěru Láďa vyrobí garáž pro autíčka z bedýnky od jablek.

Jak si postavit model autodráhy

Ukázka autodráhy postavené v bytě.

Jak vyrobit recy organizér na tužky

Pokud máte doma staré dřevěné prkénko, krabice a ruličky od toaletního papíru, můžete si za pomoci tavné pistole a barvy ve spreji vyrobit pěkný organizér na kancelářské potřeby.

Jak si poradit při pojištění vozidel?

Víte, jak si pojistit auto když například vyjíždíte do zahraničí, nebo jak je pojištěný náklad, či řidič?