Výběr roštů do postele

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Na spánek má vliv hlavně matrace a také samozřejmě rošt. Výběr správného roštu ovlivňuje i naše zdraví. Každý jsme jiný a tak i rošty jsou různé. Ovlivňují vzdušnost matrace, což je důležité kvůli plísním, roztočům a bakteriím. Při výběru hraje roli váha. Každý rošt má nějakou nosnost. Každý rošt umí jiné věci. Například na bolavá záda je vhodný polohovací rošt. Ovládání je buď ruční, nebo motorové. Zvednutí spodní části nám zvedne nohy, což je dobré na křečové žíly. Při zvednutí v oblasti zad a beder, otevřou se nám dýchací cesty a lépe se nám dýchá. Rošty mají i anatomické zóny, kdy pruží v různých částech, aby se co nejvíce přizpůsobil našemu tělu. Základ tvoří rošt laťkový. Lepší je rošt lamelový, který pruží do hloubky. Jsou i rošty segmentové. které pruží do všech stran360°. Je lepší, když je lamela potažená folií. Důležitá je také kvalita pouzder na rošty a nastavitelnost tuhosti lamel.

Publikováno: 12.3.2017, Autor: VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ 2017 (2)

Mohlo by vás dále zajímat

Jak vyvazovat ovocné stěny

Karel Kotyšan vysvětluje, jak můžeme vyvazovat ovocné stěny na konstrukci.

Výběr správného roštu do postele

Výběr správného roštu do postele

Jak správně pečovat o zahradní gril

Jak správně pečovat o zahradní gril

Vyrobte si doma jednoduchý gril

Grilování se stalo součástí našich letních kulinářských počinů. Pan Václav Sůra si doma vyrobil gril s několika vychytávkami.

Jak si vyrobit domácí gril

Jak si vyrobit domácí gril

Jak skladovat zeleninu

Víte jak správně skladovat zeleninu? V krátkosti divákům poradíme několik rad podle našich prababiček, jak mohou zeleninu skladovat.