Jak si vyrobit lampu Tiffanyho technikou

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Lektorka kreativních kurzů, paní Markéta Lukáčová nám ukáže, jak si vyrobit stolní lampu Tiffanyho technikou. Na úvod potřebujeme předlohu panelu lampy ve dvojím provedení, jednu pro celkovou představu, druhou si nastříháme na jednotlivé šablonky, podle kterých budeme sklíčka řezat. Pomocí speciálního řezáku a kleští sklíčka rozlomíme do požadovaných tvarů. Hrany sklíček obrousíme na vodní brusce. Nezapomínáme na ochranu očí. Hrany hotových střepů oblepíme páskou a položíme si je na podložku, na které se bude moci pájet. Místa, která budeme letovat, očistíme letovací vodou. Jednotlivé dílky sletujeme k sobě. Nakonec přidáme víčko a lampa je hotová.

Publikováno: 1.11.2016, Autor: VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ 2016 (26)

Mohlo by vás dále zajímat

Stínítka a vitráže vyrobené Tiffany technikou

Jaroslav Rejzek nám ukáže stínidla a vitráže vyrobené tiffany technikou.

Výroba mozaikové dekorace

Výroba mozaikové dekorace a šperků s paní Hanou Hořákovou

Trendy v podzimní dekoraci

Paní Fišerová vyrábí podzimní dekorace z přírodních surovin. Popisuje, jak vytvořila ozdobné koše nebo květiny ze suchých plodů.

Výběr aromalampy

Aromalampičky spolu s vonnými esencemi dokáží navodit tu správnou příjemnou atmosféru. Podle čeho vybírat ty nejvhodnější?

Originální lustr ze starého klobouku

Jestli jste i vy designový gurmán a chcete něco neotřelého, tak nastražte uši a bedlivě poslouchejte Josefa Libického, který vyrobí lustr z klobouku.