Pštrosí maso z Doubravice

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pštros je pták, který se pase na pastvách. V létě na travnatých porostech a v zimě se krmí senem. O pštrosím masu většina z nás slyšela, přesto se netěší příliš veliké oblibě. Může za to jednak konzervatismus, a jednak to, že tohoto masa není na trhu veliké množství. Přitom je to maso lehce stravitelné, jakostní. Má tmavě červenou barvu. Jeho hlavní předností je nutriční hodnota. Maso má vysoký obsah železa, není tučné a má nízký obsah cholesterolu. Je vhodné na různé diety a při onemocnění jater. Pokud si koupíme celou kýtu, dělíme ji podle svalů. Odblaníme je a krájíme vždy přes vlákna. Vynikající pochoutkou je pštrosí stejk z lákované kýty s provensálskými bylinkami a bramborami, pečenými ve fólii na grilu, se zálivkou z čerstvé smetany a bylinek. Stejk odřízneme z nejhornější části kýty, kde je nejkvalitnější maso. Maso naložíme do solného láku na 14 dní. Potom maso lehce okořeníme provensálským kořením a pečeme na grilu 4 minuty z obou stran. Potom ho dáme na kraj a necháme dotáhnout. Mezitím vezmeme bramboru a zabalíme ji do alobalu. Položíme na nejteplejší místo na grilu. Tam ji necháme 40-50 minut, podle žáru grilu. Hotovou bramboru nařízneme a naplníme směsí kyselé smetany s pažitkou a petrželí. Vezmeme maso z grilu, podélně nakrájíme na tenké plátky a dáme na talíř k bramboře. Nakonec přidáme malou oblohu z čerstvého salátu a tu zakápneme dresingem z olivového oleje, česneku, citronové šťávy a cukru. Maso dozdobíme čerstvým tymiánem a můžeme podávat.

Publikováno: 15.4.2005, Autor: Receptář prima nápadů 2005 (15)

Mohlo by vás dále zajímat

Grilování na zahradě

Rádi grilujete a hledáte nové recepty? V naší reportáži se dozvíte zajímavé rady a recepty.

Gril v podobě lokomotivy

Domácí zahradní gril vyrobený svépomocí ze sudu,pluhu a částí akvária ve tvaru parní lokomotivy

Výroba kovového odkapávače

Návod na výrobu odkapávače.

Grilovaná krkovička

Pokud máte rádi grilovanou krkovičku, vyzkoušejte tento speciální recept na který budete potřebovat jen olej, koření, sladkou a pálivou papriku a česnek.

Stolek pod gril

Rádi grilujete, ale nemáte prostor na odkládání potravin a dalších potřeb při grilování? Zjistíte, jak si správně naměřit a následně vyrobit dřevěný stolek za pomoci frézky, lepidla a barvy.

Skvělý recept na špízy na grilování

Vychytaný recept na špízy na grilování od Ládi Hrušky