Zakládání nového trávníku

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Víte, že zakládat trávník jde i v suchém létě? Podívejte se na naši reportáž, kde se vše dozvíte. Vytypovaný pozemek musíme zbavit všech částí které tam nepatří. To znamená starý porost, větve, kameny. Pozemek musíme srovnat do roviny a pokud máme horší půdu, tak dovézt kvalitní půdu novou. Čtrnáct dní před výsevem použijeme totální herbicida zbavíme se veškeré vegetace. Poté použijeme zásobní hnojivo a to zapracujeme do půdy. Pozemek si rozdělíme provázkem do čtverců, které nám umožní lépe pravidelně osít plochu. Na vysetí použijeme druh trávy podle toho, jak budeme trávník využívat.Vysévání můžeme provést buď ručně, nebo strojově. Semena pak zapravíme do země buď hráběmi, nebo překrytím nové vrstvy zeminy. povrch uválcujeme. Nakonec provedeme zálivku. První sekání provedeme až když trávník vyroste 15cm vysoko.

Publikováno: 17.06.2010, Autor: Receptář prima nápadů 2010 (24)

Mohlo by vás dále zajímat

Výsev nového trávníku a jeho zavlažování

Výsev nového trávníku a jeho zavlažování

Jak připravit půdu

Rekultivace pozemku je cesta, jak proměnit úhor či zničenou půdu na úrodnou. Po rekultivaci může být nová půda ještě úrodnější než dlouho obdělávané záhony či políčka.

Rekonstrukce zahrady

Ukázka zahrady procházející úplnou rekonstrukcí a povídání s majitelkou zahrady o plánech do budoucna

Využití vodního čerpadla

Reportáž o využívání vodního čerpadla na zahradě - co od čerpadla očekáváme, jak velkou plochu chceme zavlažovat, jaké závlahové systémy budeme používat a typy vodních čerpadel

Údržba městských zahrádek

Jak udržovat městské zahrádky?