Výroba podnosu ze starého rámu

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Máte doma starý zašlý rám z kterého jste odstarnili původní obrázek? Láďa Hruška divákům ukáže, jak si ze starého rámu vyrobit podnos na dobroty. Na výrobu podnosu budeme potřebovat chemprénové lepidlo, vosk na dřevo, brusné houbičky a překližku. Začneme tím, že brusnou houbičkou odstraníme z rámu starý lak. Po odstranění laku rám ošetříme voskem na dřevo, který naneseme hadříkem. V dalším kroku si změříme vnitřní rozměr rámu. Rozměry přeneseme na překližku a pilkou uřízneme. Uříznutý kus překližky také ošetříme voskem na dřevo, aby vynikla kresba dřeva a překližka sjednotila odstín s rámem. Do rámu naneseme lepidlo, vložíme překližku a zatížíme. Necháme deset až patnáct minut lepidlo zatuhnout. V posledním kroku na strany rámu přišroubujeme madla a podnos máme hotový..

Publikováno: 29.5.2016, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky 2016 (12)

Mohlo by vás dále zajímat

Výroba podnosu na vanu do koupelny

Vyrobte si praktický podnos, který si postavíte na vanu a zpříjemníte si tak chvíle v koupeli.

Jak vyrobit šikovný podnos na dobroty k televizi

Pokud se vám nechce špinit nádobí, když si k televizi nosíte nové a nové mlsky a vybírat je z umaštěných sáčků také není to pravé ořechové, vyrobte si praktický podnos.

Výroba velikonočního podnosu na panáky

Velikonoce jsou svátkem, ve kterém se dodržuje nejedna tradice. Podíváme se, jak během pár jednoduchých kroků vytvořit krásný, stylový a navíc rustikální podnos na panáky.

Výroba stylového podnosu na dobroty

Upcyklace - stylový podnos na dobroty

Vyrobte si farmářský podnos na kávu nebo čaj

Zbylo Vám pár prken? Vyrobte si z nich tác!

Podnos z plechu na pečení

Jak si vyrobit praktický podnos?