Hubení plevele

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Květen je měsíc plevele. David Brom divákům poradí jak na hubení plevele. Nejzásadnější problém jsou úporné plevele, které pokud nezničíme i s kořeny, budou stále obrážet a opakovaně růst. Takové plevele je nutné zničit totálním herbicidem, který zasáhne i kořeny rostliny. Rozlišujeme dva základní způsoby jak se plevele zbavit. Prvním způsobem je postřik celého pozemku, kdy přípravek zničí vše zelené. Druhý způsob je lokální a přípravek aplikujeme pouze na konkrétní místa, kde se plevel vyskytuje. Nejvhodnější doba na aplikaci postřiku je po bouřce, kdy plevele nejintenzivněji přijímají živiny. V případě, že je zasažena plevelm velká plocha trávníku, ale nechceme použít variantu postřiku celého trávníku, lze využít přípravek ve formě gelu, který nanášíme otěrem přímo na konkrétní rostliny. Pokud neopatrnou aplikací zasáhneme rostliny, které nechceme zahubit, musíme vyčkat přibližně deset dnů, než pominou účinnky herbicidu. Po uplynutí této doby je opět možný výsev trávy apod.

Publikováno: 23.3.2017, Autor: Gondíci s. r. o. (9)

Mohlo by vás dále zajímat

Ničení plevele

Ničení plevele

Jak se zbavit plevele

Jak se zbavit plevele

Likvidace plevele

Likvidace plevele

Okurkový lák

Lák z okurek je dobrý na kocovinu, ale také jako hnojivo pro kyselinomilné rostliny a keře. Dále ho můžete využít na zbavení se plevelu.

Jak opravit praskliny v betonu?

Jak opravit praskliny v betonu, betonových schodech nebo výtluku?

Jak se zbavit plevelů

Reportáž o tom, jak se zbavit plevelů, zda je vhodné zlikvidovat plevele na podzim nebo až na jaře, jaké přípravky na plevele můžeme použít a jak fungují herbicidní přípravky.