Mělník

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Na náměstí v Mělníku je zajímavá studna, která je hluboká 54 m a 4,5 metru široká, je možné do ní nahlédnout a to z podzemních chodeb. Takže i v případě ohrožení města, ať už válečného nebo v případě požáru se mohli obyvatelé ukrývat v podzemí a měli přístup k vodě. Tato studna byla totiž jediným zdrojem vody ve středověku ve městě uvnitř hradeb. Budovu radnice tvoří původně 4 domy, které byli původně městskou radou vykoupeny a budova byla architektonicky sjednocena.

Publikováno: 16.3.2017, Autor: Gondíci s. r. o. (8)

Mohlo by vás dále zajímat

Procházka zahradou u Dagmar Březinové

Dagmar Březinová provádí Receptář exteriérem statku. Ukazuje, jak přestavěla staré hospodářské budovy na venkovní posezení u krbu a zahradu.

Stavba studny

V tomto vide si povíme něco o stavbě studny. Naším hostem je pan Zdeněk Zelinka.

Venkovní dlažba

Tomáš Fíla si povídá s odborníkem o typech venkovní dlažby a jejich pokládce.

Jak spravit ucpanou stříkací pistoli

Jak spravit ucpanou zahradní pistoli

První zápisy ve stavebním deníku

Pepa s Pepou hodnotí uplynulý týden na stavbě procházením stavebního deníku. Řeší v něm například nedostatek vody ze studny (i když již je namontovaný nový darling), svod dešťové vody, rozebrané profily a další.

Výměna ponorného čerpadla

Pokud se chystáte na zahradě začít používat čerpadlo, prozradíme vám, jaké čerpadlo zvolit a následně co si kromě zpětné klapky, závěsného zařízení nebo rozpěrky obstarat k výměně čerpadla.