Pěstování bylinek

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pěstování bylinek je velice rozšířené a populární. Není nad to při přípravě pokrmů používat vlastní, doma vypěstované bylinky. Jak si počínat správně při jejich pěstování nám poradí Pavel Chlouba. Pro lidi, kteří nemají zahrádku, je řešením pěstování bylinek v květináči nebo truhlíku. Osazování začneme tím, že na dno nádoby dáme drenážní vrstvu. Poté dosypeme substrát. Samotné sázení je velice jednoduché. Zálivku s hnojivem aplikujeme jednou za tři týdny po dobu vegetačního období.

Publikováno: 03.06.2019, Autor: Receptář Prima nápadů 2013 (22)

Mohlo by vás dále zajímat

Přírodní hnojiva

Přírodní hnojiva

Jak pěstovat květiny na stěně

Pan Martin Matouš ukazuje, jak pěstovat pokojové rostliny jako tzv. vertikální zahradu, tedy na kolmé stěně.

Bylinky z truhlíku

Bez majoránky, kopru nebo rozmarýnu se vaše kuchyně neobejde. Ukážeme, jak bylinky pěstovat podle toho, co jaká bylinka potřebuje. V neposlední řadě vás provedeme výsadbou ředkviček a listové zeleniny.

Pěstování bylinek a podzimních trvalek

Paní Demelová představuje bylinky vhodné nejen ke grilování a popisuje návod na jejich pěstování. Na závěr nám ukáže trvalky vhodné ke zkrášlení podzimní zahrady

Starostlivost o bylinky v květináčích

Starostlivost o bylinky v květináčích

Květináč na bylinky

Používáte bylinky, ale nevíte, jak je doma hezky a přehledně uchovávat? Vyrobte si z terakotových květináčů, substrátu a samolepicí fólie květináče na bylinky.