Připravte se na topnou sezónu

S nadcházející topnou sezónou opět nastává otázka, jak se na ni připravit, čím vytápět a jak ohřívat vodu. Poradíme vám, jak na to.

Připravte se na topnou sezónu
Připravte se na topnou sezónu (Zdroj: archiv redakce)

S nadcházející topnou sezónou opět nastává otázka, jak se na ni připravit, čím vytápět a jak ohřívat vodu. Zemní plyn patří v České republice k nejdostupnějším zdrojům vytápění pro rodinné domy i byty. Za vysokou popularitou stojí široká nabídka kotlů (závěsné/stacionární), které poskytují bezpečné a zcela automatické vytápění a současně i přípravu teplé vody. Ovládání je jednoduché a intuitivní a je možné ho provádět z pohodlí vašeho obývacího pokoje nebo odkudkoliv přes váš chytrý telefon. Perfektní regulovatelnost kotle zajišťuje optimální množství tepla pro váš dům nebo byt a tím dochází k nemalým úsporám vašich finančních prostředků. Nezanedbatelnou předností jsou rozměry plynových kotlů. Můžete je umístit prakticky kdekoliv (sklep, chodba, koupelna, kuchyň), neboť zabírají pouze přibližně 0,3 m2 vaší podlahové plochy (plynový kotel se zásobníkem teplé vody).

01.jpg

Zdroj: archiv redakce

Díky kondenzačním kotlům, které mají až o 11 % vyšší účinnost v porovnání s klasickými kotli, ušetříte až 25 % nákladů na vytápění a přípravu teplé vody. Právě spotřeba energie a produkce emisí jsou oblasti, na které se zaměřila Evropská unie a vznikla tak nová nařízení pro výrobky tepelné techniky. Od 1. srpna mohou být na trh dodávány kotle pouze s novým energeticky úsporným oběhovým čerpadlem. Od září 2015 se zavádí tzv. energetické štítkování zdrojů tepla a tzv. ekodesign, tedy soubor požadavků na výrobky, aby byly ekologické a přátelské k našemu životnímu prostředí.  Štítky, které známe z chladniček nebo praček, tak budou nově označeny i kotle, tepelná čerpadla nebo např. zásobníky na teplou vodu. Cílem těchto nařízení je snížit spotřebu energie, produkci emisí a zvýšit podíl obnovitelných zdrojů energie.

Junkers nabízí široké portfolio závěsných kondenzačních kotlů s automaticky regulovatelným výkonem od 3 do 42 kW ve dvou řadách označovaných jako CerapurSmart a CerapurComfort. Kotle vynikají především nízkou spotřebou energie, kompaktními rozměry, tichým provozem a jednoduchou obsluhou. Teplou vodu lze ohřívat buď průtokem v případě kombinovaného provedení nebo ohřevem do připojeného nepřímo ohřívaného zásobníku. Kombinovaná varianta šetří díky svým malým rozměrům místo a je vhodná zejména do bytů a domků, kde rozvody nejsou příliš dlouhé. Výhodou je maximální využití kondenzačního režimu i při ohřevu vody a taky skutečnost, že se ohřívá jen takové množství vody, které je v daný okamžik požadováno. Varianta sestavy kotle a nepřímo ohřívaného zásobníku nabízí celou řadu výhod. Mezi ně patří možnost napojení cirkulačního okruhu, dostatečné množství teplé vody na více odběrných místech současně a trvalá zásoba teplé vody v izolovaném zásobníku, což znamená snížení počtu startů kotle, a tím snížení spotřeby plynu. Pro více informací navštivte naše internetové stránky www.junkers.cz.

Komerční prezentace

Publikováno: 25.10.2019

Mohlo by vás dále zajímat

Tepelná čerpadla

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Víte, jak efektivně využít tepelné čerpadlo?

Miniseriál o vytápění - plynový kondenzační kotel

V našem miniseriálu o vytápění jsme se tentokrát zaměřili na plynové kondenzační kotle a zodpovíme nejčastěji kladené otázky.

Co přináší servis plynových kotlů

Jak servisovat plynový kotel?

Jak dostat z topení peletami maximum?

Pelety jsou oblíbeným topivem, které se vyrábí z dřevního odpadu a jsou velmi dobře výhřevné. Pokud máte kotel na pelety, vyhráli jste "první ve Sportce!"

Jsou zplynovací kotle výhodné?

Zplynovací kotle jsou určeny ke spalování palivového dřeva, pelet, briket a hnědého uhlí. Jsou to odhořívací kotle s ručním přikládáním a s dvou či vícestupňovým spalováním podporovaným řízeným odtahovým ventilátorem.

Jak nejlépe využít kotel na dřevo?

Jak nejlépe využít kotel na dřevo? Tak především určitě na topení a vyhřátí interiéru. Ale umíte s ním správně zacházet? Nebo správně skladovat dřevo?

ČTĚTE DÁLE

Víte, co je rekuperace, jak funguje a kdy se vyplatí?
Víte, co je rekuperace, jak funguje a kdy se vyplatí?

Dům

Rekuperace vzduchu ano, či ne? Co to vlastně je? A proč byste si ji měli pořídit? Je pouze pro nové domy? Na všechny položené otázky máme odpovědi.

Kontejnerové bydlení má svá pozitiva
Kontejnerové bydlení má svá pozitiva

Dům

Kontejnerové bydlení je stále oblíbenější pro své elegantní a ekologické řešení. Je to moderní a pohodlné bydlení pro jednadvacáté století.

Víte, jak ochránit svůj domov před požárem?
Víte, jak ochránit svůj domov před požárem?

Dům

Ochrana před požárem je důležitá a rozhodně by se neměla podceňovat. Co byste ale měli dělat, abyste svůj domov před požárem ochránili? Poradíme vám.

Víte, jaké světlo byste měli mít doma nejvíce a které je to nejvíce udržitelné?
Víte, jaké světlo byste měli mít doma nejvíce a které je to nejvíce udržitelné?

Dům

Udržitelné světelné zdroje jsou zásadním tématem dneška i budoucnosti. Víte, jaké osvětlení je to nejvíce udržitelné a které byste měli mít doma? Poradíme vám.

Trendy ve světě udržitelných svítidel – inspirujte se
Trendy ve světě udržitelných svítidel – inspirujte se

Dům

Udržitelná svítidla se z mnoha důvodů stávají součástí běžných domácností. Chcete vědět proč? Chcete vědět, jaká světla jsou ta nejudržitelnější?

Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu
Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu

Dům

Úsporné vytápění je díky mobilním aplikacím velmi jednoduché na ovládání a ušetří spoustu peněz. Díky němu budete mít doma vždy správnou teplotu.

Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením
Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením

Dům

Moderní chytré osvětlení je nejoblíbenějším vynálezem z éry inteligentních domů. Máte je i vy? Nevíte, proč? Rádi vás seznámíme s jeho výhodami.

Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti
Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti

Dům

V domácnostech se dají jako pomocníci využít různé druhy spotřebičů. Moderní chytré spotřebiče vám zpříjemní práci i váš odpočinek.

Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače
Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače

Dům

Robotický vysavač je pomocník, který pracuje za nás. Jaké parametry jsou však pro koupi nového vysavače zásadní a co nesmíme přehlédnout?

Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu
Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu

Dům

Automatický kávovar bývá někdy neprávem podceňovaným přístrojem, přitom i s jeho pomocí připravíte vynikající kávu, stačí vybrat ten správný.

Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?
Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?

Dům

Zabezpečení domácnosti je stále pro mnoho majitelů tabu. Základní problém spočívá hlavně v ceně a mnohdy také ve složitosti daného řešení. Není se tak čemu divit, že mnoho rodin prostě tiše spoléhá na to, že zrovna jejich majetku si nikdo všímat nebude. Vy však neriskujte a svůj domov si chraňte, poradíme vám, jak na to.

Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek
Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek

Dům

Okap na střeše nemusí být vždy půlkulatý. Hlavně na minimalistických domech by klasický okapový systém vypadal moc okatě. Jaké jsou nové trendy?