Fasádní systémy nahrazují omítky

Na nejzdařilejších stavbách dneška mnohdy již nenajdete klasické omítky. Venkovní opláštění tvoří designové fasádní systémy, jaké dodává PREFA Aluminiumprodukte.

Fasádní systémy nahrazují omítky
Fasádní systémy nahrazují omítky (Zdroj: PREFA)

Fasádní systémy PREFA dávají architektům do ruky silný nástroj. Moderní domy se díky novým trendům mění v objekty, kde se mnohdy zcela ruší hranice mezi střechou a fasádou. Geometrická krása hmoty dokáže pak nádherně vyniknout uprostřed moderní zahrady. Zcela dokonale souzní tyto nádherné stavby se stepními typy zahrady založenými na kombinacích okrasných travin a trvalek.

Domy se obkládaly i obkládají. Někdy více, jindy méně. V minulosti se nejčastěji používalo dřevo a kámen. Pak přišly do módy keramické kabřince. Nové milénium ale sází na moderní materiál i moderní vzhled. Na piedestal mezi materiály vystoupal hliník. Z tohoto materiálu jsou i fasádní systémy PREFA. Hliník jako materiál dokáže opláštění stavby nabídnout životnost, které nedokážeme konkurovat žádným jiným materiálem. Hliníková fasáda, ale i hliníková střecha, mají životnost stejnou jako samotný dům. Pokud jde o střechy, takové nedosáhnete ani pálenými či betonovými taškami, už vůbec ne pozinkovaným plechem. Konkurovat by si troufla snad jen břidlicová střešní krytina. PREFA na své hliníkové střechy poskytuje záruku 40 let. Životnost je však nesrovnatelně delší.

Nepřekonatelné výhody hliníku

Hliník je rezuvzdorný materiál s vynikající odolností. Na střeše odolá krupobití a nedegraduje působení UV záření. Kvalitní konstrukce fasádních systémů PREFA mají schopnost odolat větru až do 235 km/h. Barva hliníkového systému je rovněž odolná. Neolupuje se, neopadává a nebledne na slunci.

Obrovskou výhodou hliníkových systémů, ať již jde o jejich instalaci na fasádu, nebo na střechu, je jejich nízká hmotnost. Díky ní nemusí být stavební konstrukce staticky naddimenzované. Systém se snadno transportuje i instaluje.

Velká tvarová i barevná variabilita

Hliníkové střechy PREFA se dodávají standardně v 15 odstínech. Podobně je na tom fasádní systém. Firma nabízí škálu aktuálně módních barev a odstínů, takže obvykle si vyberete ze standardní nabídky. Pokud však máte specifický požadavek na barvu či odstín, je možné ji vyrobit na míru.

Velkou variabilitu nabízí i výběr tvarů prvků fasádního či střešního systému. Pro střechy nabízí PREFA Aluminiumprodukte falcovanou střešní tašku, střešní panel, falcovaný střešní šindel, střešní šablonu a malou střešní šablonu (věžovku). Pokud jde o fasádní systémy, hitem je například Siding, který umožňuje pokládání hliníkových pásů nejen vodorovně a svisle, ale i šikmo. Už jen hra se směry osazení fasádního systému dává stavbě zcela jedinečný charakter. Nezaměnitelný charakter objektům pak dodá systém Siding.X. Dalšími používanými fasádními šablonami jsou fasádní šindel, fasádní šindel XL, fasádní šablona (více rozměrů) a fasádní panel FX.12. Zajímavé možnosti designérům a architektům nabízí profil s vlnkou a pilový profil.

PREFA systémy jsou ideální nejen pro novostavby, ale i pro rekonstrukce

Hliníkové fasády a hliníkové střechy dovedou divy, i pokud jde o rekonstrukce. Zužitkuje se hned několik jejich unikátních vlastností. V první řadě svedou i nemoderní starý dům proměnit v architektonickou perlu. Skvěle však lze využít i to, že rekonstrukce s nimi je velice rychlá a výsledek trvalý. V neposlední řadě u starších staveb oceníte jejich lehké rozměry. Nemusíte třeba řešit statiku krovu, protože hliníková střecha je skutečně extrémně lehká.

Hliník zadrží i velkou vodu

Bydlíte v zátopové oblasti a hrozí vám velká voda? Česká firma PREFA Aluminiumprodukte dodává rovněž protipovodňové zábrany z hliníku. Jsou velice variabilní co do velikosti. Skládají se z hliníkových dílců, které se snadno montují. Jsou odolné i vztlaku vody, takže se nestane, že by voda zábranu nadzvedla a podtekla.

 

Publikováno: 10.12.2019, Autor: autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

Renovace zdi

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Staré a rozpraskané fasádní zdi vidíme na každém rohu i přes to, že nanesení nové fasády není nijak složité.

Fasáda na starý rodinný dům

Fasáda na starý rodinný dům

Jak kotvit fasádní polystyren?

Ukotvení fasádního polystyrenu do dřeva není jen tak. Pepa vám za minutku ukáže jak na to!

Pepa renovuje stará garážová vrata

Pepa se tentokrát pustí do renovace vrat od garáže, která v jeho pořadu vídáte už od prvních dílů, a tak konečně došlo i na ně.

Dřevěná fasáda

Vnější obklad domu je potřeba občas vylepšit, vyměnit nebo opravit. Místo omítky zkuste dřevěné obklady.

Postavte si s Pepou libovou letní kuchyň - 6. díl

Jak postavit letní kuchyň z hospodářského stavení VI. obklad fasádními prkny

ČTĚTE DÁLE

Víte, co je rekuperace, jak funguje a kdy se vyplatí?
Víte, co je rekuperace, jak funguje a kdy se vyplatí?

Dům

Rekuperace vzduchu ano, či ne? Co to vlastně je? A proč byste si ji měli pořídit? Je pouze pro nové domy? Na všechny položené otázky máme odpovědi.

Kontejnerové bydlení má svá pozitiva
Kontejnerové bydlení má svá pozitiva

Dům

Kontejnerové bydlení je stále oblíbenější pro své elegantní a ekologické řešení. Je to moderní a pohodlné bydlení pro jednadvacáté století.

Víte, jak ochránit svůj domov před požárem?
Víte, jak ochránit svůj domov před požárem?

Dům

Ochrana před požárem je důležitá a rozhodně by se neměla podceňovat. Co byste ale měli dělat, abyste svůj domov před požárem ochránili? Poradíme vám.

Víte, jaké světlo byste měli mít doma nejvíce a které je to nejvíce udržitelné?
Víte, jaké světlo byste měli mít doma nejvíce a které je to nejvíce udržitelné?

Dům

Udržitelné světelné zdroje jsou zásadním tématem dneška i budoucnosti. Víte, jaké osvětlení je to nejvíce udržitelné a které byste měli mít doma? Poradíme vám.

Trendy ve světě udržitelných svítidel – inspirujte se
Trendy ve světě udržitelných svítidel – inspirujte se

Dům

Udržitelná svítidla se z mnoha důvodů stávají součástí běžných domácností. Chcete vědět proč? Chcete vědět, jaká světla jsou ta nejudržitelnější?

Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu
Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu

Dům

Úsporné vytápění je díky mobilním aplikacím velmi jednoduché na ovládání a ušetří spoustu peněz. Díky němu budete mít doma vždy správnou teplotu.

Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením
Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením

Dům

Moderní chytré osvětlení je nejoblíbenějším vynálezem z éry inteligentních domů. Máte je i vy? Nevíte, proč? Rádi vás seznámíme s jeho výhodami.

Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti
Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti

Dům

V domácnostech se dají jako pomocníci využít různé druhy spotřebičů. Moderní chytré spotřebiče vám zpříjemní práci i váš odpočinek.

Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače
Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače

Dům

Robotický vysavač je pomocník, který pracuje za nás. Jaké parametry jsou však pro koupi nového vysavače zásadní a co nesmíme přehlédnout?

Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu
Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu

Dům

Automatický kávovar bývá někdy neprávem podceňovaným přístrojem, přitom i s jeho pomocí připravíte vynikající kávu, stačí vybrat ten správný.

Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?
Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?

Dům

Zabezpečení domácnosti je stále pro mnoho majitelů tabu. Základní problém spočívá hlavně v ceně a mnohdy také ve složitosti daného řešení. Není se tak čemu divit, že mnoho rodin prostě tiše spoléhá na to, že zrovna jejich majetku si nikdo všímat nebude. Vy však neriskujte a svůj domov si chraňte, poradíme vám, jak na to.

Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek
Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek

Dům

Okap na střeše nemusí být vždy půlkulatý. Hlavně na minimalistických domech by klasický okapový systém vypadal moc okatě. Jaké jsou nové trendy?