Pořiďte nejmenším správný stoleček pro děti

Nepostradatelným doplňkem dětského pokoje je stoleček pro děti. Dětský pokoj představuje mnohem více než pouhé místo pro odpočinek – je to prostor pro hraní a učení a důležitým prvkem pro tyto činnosti je vhodný stůl. Jak pro ně vybrat ten nejlepší?

Stoleček pro děti je důležitou součástí pokoje (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Stoleček pro děti je důležitou součástí pokoje (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Vybíráte stoleček pro nejmenší? Víme, na co se zaměřit

Stoleček pro děti je důležitým vybavením, kde se děti učí, tvoří, ale i hrají. Proto při jeho výběru dbejte na důležité parametry, abyste našli pro své děti a jejich aktivity ten nejlepší. Od bezpečnosti a ergonomie až po hravý design – vyberte stoleček, který podpoří jejich rozvoj a zároveň zajistí spokojený i pohodlný čas strávený u stolu.

Výška je pro stoleček pro děti důležitá

Optimální výška, jakou by měl stoleček pro děti mít, hraje zásadní roli v zajištění pohodlí a ergonomie dětského pracovního prostoru. Nastavení výšky stolu by mělo být takové, aby odpovídalo výšce dítěte, což napomáhá zabránit špatnému držení těla a nežádoucímu namáhání páteře. Svou roli hraje také výška sedáku židle.

  • Pro nejmenší děti věkové kategorie od 2 let s výškou 80 až 95 cm je ideální volbou stůl s výškou 40 cm a židličkou se sedákem ve výšce 21 cm.
  • Děti výšky 93 až 116 cm využijí stolek o výšce 46 cm a sedákem židle ve výšce 26 cm.
Stolek bude sloužit ke hraní i učení
Stolek bude sloužit ke hraní i učení (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Některé stoly určené pro děti nabízejí možnost nastavení výšky. To je výhodná funkce, která vám umožní individuální přizpůsobení stolu pro děti, které právě v tomto období prochází rychlým růstem. Tato flexibilita v nastavení výšky umožňuje stolu „růst“ společně s dítětem, což zajišťuje, že pracovní prostor zůstává optimální a ergonomický i s postupujícím věkem a fyzickým vývojem dítěte. Stoly s možností regulace výšky také podporují dlouhodobou udržitelnost.

Vybírejte stolky pro nejmenší podle materiálu

Materiál stolu není jen praktickým hlediskem, ale také důležitým faktorem z hlediska bezpečnosti a estetiky. Vybírejte stoly vyrobené z kvalitních a nezávadných materiálů, které jsou odolné a zároveň se snadno udržují. Tradiční dřevo zůstává oblíbenou volbou pro svou přírodní krásu i odolnost, ale moderní materiály, jako je laminát či plast, jsou velmi variabilní, co se barev i možných tvarů týká, a přináší tak mnoho atraktivních možností.

Výběr materiálu by měl zohledňovat nejen vizuální stránku, ale i bezpečnost dětí. Materiály šetrné k životnímu prostředí jsou důležitým kritériem při výběru stejně jako povrchová úprava – musí být vhodná pro nejmenší a být v souladu s bezpečnostními normami, ale zároveň taky hezky doplňovat dětský pokoj.

U stolku se najde místo i pro dospělého
U stolku se najde místo i pro dospělého (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Umístěte stůl na vhodné místo

Optimální umístění stolu v dětském pokoji může výrazně ovlivnit koncentraci a celkovou pohodu dítěte během různých činností. Umístěte stůl do prostoru s dostatkem přirozeného světla, ideálně poblíž okna. Tato poloha nejenže podporuje lepší viditelnost, ale také snižuje únavu očí. Samozřejmostí je potom vhodná lampička. Zohledněte ale také další aspekty, jako jsou elektrické zásuvky, aby byl stůl na bezpečném, ale zároveň funkčním místě.

Vychytávky pro dokonalý dětský stůl

Stoly vybavené výsuvnými zásuvkami či skrytými úložnými prostory představují optimální řešení – pracovní prostor snáze udržíte bez nepořádku a můžete vše potřebné snadno uložit. Tato praktická vylepšení nabízejí skvělý způsob, jak ukrýt psací potřeby i hračky, a pracovní prostor tak bude vždy čistý a pomůcky přehledně uložené. To nakonec přispívá i k celkovému vzhledu pokoje, který pak bude budit dojem místa bez nepořádku.

Stolek může mít mnoho podob, které budou děti bavit
Stolek může mít mnoho podob, které budou děti bavit (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Na co dalšího se při výběru stolečku pro děti zaměřit?

  • Při volbě stolu pro děti se zaměřte na modely s hravým designem a živými barvami, které motivují děti ke hře i učení. Kreativní design a jasné barvy nejenže vizuálně oživí dětský pokoj, ale přitahují děti k jeho využívání.
  • Prověřte, zda jsou hrany stolu zaoblené, a dbejte na pevnou a stabilní konstrukci nábytku. Zaoblené hrany minimalizují možné nebezpečí úrazů a jsou vhodné pro nejmenší děti. Stabilní konstrukce stolu poskytuje bezpečné a spolehlivé prostředí pro nejrůznější činnosti.
  • Volte stoly, které neobsahují příliš složité detaily, které ztěžují údržbu. Výhodou jsou materiály odolné vůči skvrnám, které zjednodušují udržení stolu v čistotě zejména při kreslení a malování.

Zdroj informací: hezkynabytek.cz, biano.cz

Publikováno: před 2 měsíci, Autor: Lenka Tajbrová

Mohlo by vás dále zajímat

Dětské úrazy a zranění

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Dětské úrazy a zranění

Stolek z břízy

Na vytvoření konferenčního stolku budete potřebovat pouze březová polínka, lepidlo na dřevo a skleněné desky spolu se silikonovými destičkami. Předvedeme Vám, jak na to.

Výroba dřevěných mečů

Výroba dřevěných mečů

Výroba draků

Kdo by neznal postup na výrobu papírového draka? připomeneme si jej.

Chov minikoní

Reportáž o chovu minikoní, co všechno potřebujeme, když chceme minikoně chovat, kolik minikoník stojí atd.

ČTĚTE DÁLE

Vaření ve vakuu ušetří místo a potěší mlsné jazýčky
Vaření ve vakuu ušetří místo a potěší mlsné jazýčky

Interiér

Sous-vide vaření pochází z Francie a nabízí netradiční a luxusní způsob přípravy pokrmů, které neztratí vynikající chuť, jsou šťavnaté a hlavně zdravé.

Jak se uplatní juta v interiérovém designu?
Jak se uplatní juta v interiérovém designu?

Interiér

Objevte široké použití juty jako textilie v interiéru i dekorace, floristického zboží nebo materiálu pro další tvoření v přírodním stylu v každém ročním období.

Bydlení budoucnosti
Bydlení budoucnosti

Interiér

Futurismus je styl v interiéru, který lze považovat za bydlení budoucnosti. Tento styl má až sci-fi prvky, které se uplatňují v bydlení i v architektuře.

Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu
Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu

Interiér

Obložená koupelna keramickými dlaždicemi od podlahy až ke stropu je působivá. Chcete ji taky? Váháte? Podle čeho se rozhodovat? Poradíme vám.

Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka
Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka

Interiér

Přístroj na výrobu těstovin je skvělý pomocník do domácností, které milují italskou kuchyni. Těstoviny nejrůznějších druhů i chutí zpříjemní náš život.

Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé
Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé

Interiér

Výběr židlí k jídelnímu stolu stojí za plánování, protože nezáleží jen na tom, jak židle vypadají, ale také na tom, zda se do jídelny hodí a jsou ergonomické.

Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak
Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak

Interiér

Vnitřní alergeny dokáží alergikovi pěkně zavařit. Víte ale, že i s tím je možné něco udělat? Poradíme vám, jak alergikovi zpříjemnit pobyt doma.

Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem
Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem

Interiér

Dokážete si představit mramor v interiéru? Každé místnosti dodá nádech luxusu, ať už ho použijete na obklady, dlažbu, pracovní desku, nebo jen jako dekoraci.

Přineste do svého domova rokoko, budete IN
Přineste do svého domova rokoko, budete IN

Interiér

Moderní rokoko je opět v módě. A nutno říci, že v současných interiérech vypadá doopravdy skvěle. Co máte udělat, abyste i vy měli u sebe rokoko?

Odhlučněte si interiér
Odhlučněte si interiér

Interiér

Na odhlučnění interiéru je vhodné využít materiál, který izoluje, ale i může prostor výrazně obohatit. Obkladový panel se hodí do každého vnitřního prostoru.

Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek
Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek

Interiér

Fondue do kuchyně je praktický pomocník i speciální pomůcka pro nevšední pohoštění. Záruku výjimečného zážitku zajistí správně vybraný spotřebič.

Udělejte z malé koupelny velkou
Udělejte z malé koupelny velkou

Interiér

Správné zařízení malé koupelny je stěžejní pro to, aby působila větším dojmem a vám se v této místnosti lépe trávil čas. Jaká pravidla přitom dodržet?