Tipy na moderní design obývacího pokoje

Moderní vybavení obýváku je příjemné a stylové. Představuje proto dobrou volbu pro většinu rodin. Moderní design obnovuje minulé styly a estetiku, které odrážejí smysl pro styl. Tento styl je určen k tomu, abyste s jeho pomocí vytvořili krásný a útulný domov, kam se budete rádi vracet. Nakoukněte proto spolu s námi pod pokličku moderního designu. Inspirujte se a vytvořte si svůj vlastní moderní obývací pokoj.

Moderní vybavení obyváku je funkční a stylové (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Moderní vybavení obyváku je funkční a stylové (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Moderní vybavení obýváku 

Moderní vybavení obýváku se v průběhu desetiletí měnilo a vyvíjelo. Moderní koncept obývacího pokoje se zrodil jako součást rozvoje soukromých prostor na začátku 20. století. Modernističtí designéři tehdy odmítli víceúčelové prostory a začali považovat tyto místnosti za zcela jedinečné. Toto zaměření se rozšířilo do tvorby funkčních a jednoduchých designů, které se opírají o myšlenku, že méně je více.

Změnu v interiérovém designu lze demonstrovat třeba tím, že populární styly se posunuly od viktoriánského přes art deco až k modernímu a současnému designu. Čili od závislosti na bohaté výzdobě a luxusních materiálech až po současnou tvorbu pohodlného útočiště, jenž si potrpí na jednoduchost. Moderní prvky v interiéru vytváří dokonalou rovnováhu mezi krásou, funkčností a elegancí.

Moderní design obyváku si potrpí na dostatečném osvětlení
Moderní design obyváku si potrpí na dostatečném osvětlení (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jak by takový obývák měl vypadat? 

Moderní vybavení obýváku je tedy především o neutralizaci celkového stylu místnosti. Jeho základem by měly být jednoduché a minimální detaily spolu s funkčními kusy nábytku. Pohrajte si s přirozeným světlem a stíny. Namísto přidávání dalších kusů nábytku a přidávání různých doplňků si vytvořte větší prostor a odstraňte z místnosti věci, které doopravdy nepotřebujete. Dobře zvolené doplňky mohou být křehkou rovnováhou mezi jednoduchostí a působivými prvky. Malá světla, stojací lampy i lustry v moderním obýváku mohou být funkční, dekorativní i minimalistické zároveň. Víte ale, že moderní svítidla mohou být i uměleckými kusy? 

Na podlaze by pak neměl chybět koberec s liniemi
Na podlaze by pak neměl chybět koberec s liniemi (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Moderní nápady do obývacího pokoje 

Moderní obývací pokoj odráží životní styl majitelů a ztělesňuje způsob, jakým chtějí prostor využívat. Moderní obývací pokoje jsou vzdušné, světlé a obsahují vyvážený mix linií a křivek, a proto převádějí různé tvary včetně hranatých lišt a uměleckých děl. Moderně zařízený obývák se rovněž neobejde bez nějakého přírodního prvku. Může jít třeba o květinové aranžmá, mechové obrazy, ale i záplavu pokojových rostlin. Různé možnosti sezení pak vytvářejí všestrannější prostor.

Pozor – to, že je něco moderní a neutrální, neznamená nudné a nutně bílé. Nebojte se barev. Použijte do svého obýváku jasný a sladký odstín, klidně i dva. Pokud chcete místnost oživit, vneste do ní ještě několik doplňkových barev. Zaměřte se však na to, aby vše působilo stále minimalisticky. Při tvorbě interiéru vsaďte na dřevo. Trámy z přírodního dřeva, dřevěné stolky ve skandinávském stylu, dřevěné moderní umění a černý ocelový krb vypadají doopravdy úchvatně. Moderní design nemusí být vysloveně o holých parketách. Dodejte obýváku hřejivost přidáním koberce zdobeného čistými liniemi nebo mozaikovým motivem. 

Zdroj informací: homedit.com; architecturaldigest.com; designerliving.com; olivias.com

Publikováno: před 2 měsíci, Autor: Adriana Dosedělová

Mohlo by vás dále zajímat

Renovace stěny a pracovního koutku

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pokud se vám už nelíbí tapety nebo výmalba v interiéru, můžete vyzkoušet novinku jménem samolepící kamenná dýha jako obklad stěn.

Naučte se techniku patinování s Láďou Hruškou

Dejte nábytku "starý" vzhled pomocí patinování

Mycí kout do dílny

Dílenské prostředí se většinou zařizuje hlavně z praktického hlediska. A praktické je umyvadlo, které vymyslel Vilém Hampl, který si vyrobil umyvadlo ze sudu.

Výběr oplocení

Jak si vybrat správné a vhodné oplocení z architektonického hlediska.

Pepa Libický vyrábí lampu z trombonu

Co může vzniknout ze starého trombonu? Třeba originální lampa.

Jak vyrobit praktickou poličku na jeden hřebík

Jak si doma jednoduše vyrobit poličku z lana a prkna na jeden hřebík

ČTĚTE DÁLE

Bydlení budoucnosti
Bydlení budoucnosti

Interiér

Futurismus je styl v interiéru, který lze považovat za bydlení budoucnosti. Tento styl má až sci-fi prvky, které se uplatňují v bydlení i v architektuře.

Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu
Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu

Interiér

Obložená koupelna keramickými dlaždicemi od podlahy až ke stropu je působivá. Chcete ji taky? Váháte? Podle čeho se rozhodovat? Poradíme vám.

Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka
Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka

Interiér

Přístroj na výrobu těstovin je skvělý pomocník do domácností, které milují italskou kuchyni. Těstoviny nejrůznějších druhů i chutí zpříjemní náš život.

Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé
Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé

Interiér

Výběr židlí k jídelnímu stolu stojí za plánování, protože nezáleží jen na tom, jak židle vypadají, ale také na tom, zda se do jídelny hodí a jsou ergonomické.

Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak
Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak

Interiér

Vnitřní alergeny dokáží alergikovi pěkně zavařit. Víte ale, že i s tím je možné něco udělat? Poradíme vám, jak alergikovi zpříjemnit pobyt doma.

Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem
Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem

Interiér

Dokážete si představit mramor v interiéru? Každé místnosti dodá nádech luxusu, ať už ho použijete na obklady, dlažbu, pracovní desku, nebo jen jako dekoraci.

Přineste do svého domova rokoko, budete IN
Přineste do svého domova rokoko, budete IN

Interiér

Moderní rokoko je opět v módě. A nutno říci, že v současných interiérech vypadá doopravdy skvěle. Co máte udělat, abyste i vy měli u sebe rokoko?

Odhlučněte si interiér
Odhlučněte si interiér

Interiér

Na odhlučnění interiéru je vhodné využít materiál, který izoluje, ale i může prostor výrazně obohatit. Obkladový panel se hodí do každého vnitřního prostoru.

Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek
Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek

Interiér

Fondue do kuchyně je praktický pomocník i speciální pomůcka pro nevšední pohoštění. Záruku výjimečného zážitku zajistí správně vybraný spotřebič.

Udělejte z malé koupelny velkou
Udělejte z malé koupelny velkou

Interiér

Správné zařízení malé koupelny je stěžejní pro to, aby působila větším dojmem a vám se v této místnosti lépe trávil čas. Jaká pravidla přitom dodržet?

Useň lze využít v interiéru
Useň lze využít v interiéru

Interiér

Originálním materiálem můžete vytvořit zajímavý design nejen v bytě nebo domě, ale i na chalupě. Useň v interiéru je nadčasová a dodá prostoru jedinečnost.

V námořnickém stylu panuje doma léto celý rok
V námořnickém stylu panuje doma léto celý rok

Interiér

Námořnický design sahá až do dob slavných mořeplavců a pirátů, a díky němu se nám ani v zimě nebude tolik stýskat po prohřáté písečné pláži.