Zkoukněte nové trendy v bytovém textilu pro rok 2024

Trendy v textilu zajímají všechny ty, co se chtějí doma cítit příjemně a pohodlně. Toho je možné dosáhnout hned několika způsoby. Jedním z nich je výběr vhodného bytového textilu – i ten, stejně jako módu, totiž ovlivňují trendy. Pojďte se proto s námi podívat na žhavé trendy bytového textilu.

Trendy v textilu ovlivňují i bytový textil
Trendy v textilu ovlivňují i bytový textil (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Trendy v textilu do interiéru v roce 2024

Trendy v textilu jsou neustále v pohybu. V této době, kdy je všude kolem nás nestabilita a nejistota, se mnoho lidí proto soustředí na to, co je nejdůležitější, a to je bezpečí a klid. A právě z tohoto důvodu proměňují své domovy v přirozené útočiště, bezpečné oázy, kde mohou v klidu dobít své baterky.

Bytový textil dělá domov domovem
Bytový textil dělá domov domovem (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jaký interiérový textil je tedy letos trendy? 

Pokud máme mluvit o trendových vzorech a motivech, tak tomuto roku budou dominovat motivy inspirované přírodou jako třeba dýně, javorové listy, žaludy nebo houby. Mimo ně budou vidět i květinové vzory propojené s ročními obdobími. Je to proto, že velmi žádaným stylem je tzv. “bloomcore” – inspiruje se anglickou zahradou, která je plná divokých květin. Vzory květin na bytovém textilu přitom často umně doplňuje rovněž i jemná výšivka. Mimo to jsou trendy v textilu letos také ovlivněny i folklorem. To se projevilo návratem modrých proužků, které však nyní uvidíte nejen na peřinách, ale i čalouněných čelech postelí, křeslech nebo židlích. Inspirací ze 70. let minulého století jsou potom geometrické vzory, které v současnosti představují moderní design a prostoru dodávají elegantní nádech. 

Letos jsou v trendu různé barvy, například šedá a modrá, a kromě nich také kvalitní přírodní materiály
Letos jsou v trendu různé barvy, například šedá a modrá, a kromě nich také kvalitní přírodní materiály (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Oblíbené textilní materiály v bytovém textilu v roce 2024

Trendy v textilu letos ovlivňují látky, které zprostředkovávají pocit pohodlí. I proto bude stále dominantní látka, která se poprvé v obchodech objevila již před několika sezónami. Od té doby je bouclé stále tím nejvyhledávanějším bytovým textilem. Vidět ho můžete na čalounění pohovek, židlí, křesel a dalších interiérových doplňcích, jakými jsou třeba přehozy, deky, polštáře a koberečky. Samozřejmě se nebude používat jen bouclé, ale i materiály z přírodních a udržitelných vláken, které pomáhají snižovat ekologickou stopu, protože se na jejich výrobu používá méně chemikálií. Tyto materiály mají navíc i minimální dopad na vodní a energetické zdroje.

Trendovou barvou bytového textilu je mimo jiné zelená
Trendovou barvou bytového textilu je mimo jiné zelená (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

A jak to bude letos s barvami bytového textilu? 

V roce 2024 je aktuální přírodou inspirovaná barevná paleta. Vidět proto můžete v hojném množství béžovou, terakotovou, sytě oranžovou, cihlovou a další odstíny hnědé. Módní jsou ale i sytě zelené odstíny, modrozelená, světle azurová, jemné odstíny šedé a v neposlední řadě také jemné pastelové odstíny růžové. Tímto způsobem snadno proměníte jakýkoliv domácí prostor a vytvoříte místo plné klidu a harmonie. 

Zdroj informací: hometextilespremium.com, momax.pl, prima.co.uk

Publikováno: před 1 měsícem, Autor: Adriana Dosedělová

Mohlo by vás dále zajímat

Vylepšete si tenisky obrázky

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Malování na textil není nic neobvyklého. Podobně se také dá malovat na boty, které jsou potažené látkou nebo vyráběny z pevné textilie.

Malování na vodě

Malování na vodě

Malování na textil pomocí šablon

Malování na textil pomocí šablon

Tisk na textil

Tisk na textil

Jak se tvoří mandala?

Mandala je v indických náboženstvích obrazcem symbolizujícím vesmír, užívaným při rituálech a meditacích.

Tchynin jazyk

Tchynin jazyk

ČTĚTE DÁLE

Bydlení budoucnosti
Bydlení budoucnosti

Interiér

Futurismus je styl v interiéru, který lze považovat za bydlení budoucnosti. Tento styl má až sci-fi prvky, které se uplatňují v bydlení i v architektuře.

Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu
Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu

Interiér

Obložená koupelna keramickými dlaždicemi od podlahy až ke stropu je působivá. Chcete ji taky? Váháte? Podle čeho se rozhodovat? Poradíme vám.

Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka
Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka

Interiér

Přístroj na výrobu těstovin je skvělý pomocník do domácností, které milují italskou kuchyni. Těstoviny nejrůznějších druhů i chutí zpříjemní náš život.

Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé
Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé

Interiér

Výběr židlí k jídelnímu stolu stojí za plánování, protože nezáleží jen na tom, jak židle vypadají, ale také na tom, zda se do jídelny hodí a jsou ergonomické.

Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak
Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak

Interiér

Vnitřní alergeny dokáží alergikovi pěkně zavařit. Víte ale, že i s tím je možné něco udělat? Poradíme vám, jak alergikovi zpříjemnit pobyt doma.

Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem
Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem

Interiér

Dokážete si představit mramor v interiéru? Každé místnosti dodá nádech luxusu, ať už ho použijete na obklady, dlažbu, pracovní desku, nebo jen jako dekoraci.

Přineste do svého domova rokoko, budete IN
Přineste do svého domova rokoko, budete IN

Interiér

Moderní rokoko je opět v módě. A nutno říci, že v současných interiérech vypadá doopravdy skvěle. Co máte udělat, abyste i vy měli u sebe rokoko?

Odhlučněte si interiér
Odhlučněte si interiér

Interiér

Na odhlučnění interiéru je vhodné využít materiál, který izoluje, ale i může prostor výrazně obohatit. Obkladový panel se hodí do každého vnitřního prostoru.

Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek
Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek

Interiér

Fondue do kuchyně je praktický pomocník i speciální pomůcka pro nevšední pohoštění. Záruku výjimečného zážitku zajistí správně vybraný spotřebič.

Udělejte z malé koupelny velkou
Udělejte z malé koupelny velkou

Interiér

Správné zařízení malé koupelny je stěžejní pro to, aby působila větším dojmem a vám se v této místnosti lépe trávil čas. Jaká pravidla přitom dodržet?

Useň lze využít v interiéru
Useň lze využít v interiéru

Interiér

Originálním materiálem můžete vytvořit zajímavý design nejen v bytě nebo domě, ale i na chalupě. Useň v interiéru je nadčasová a dodá prostoru jedinečnost.

V námořnickém stylu panuje doma léto celý rok
V námořnickém stylu panuje doma léto celý rok

Interiér

Námořnický design sahá až do dob slavných mořeplavců a pirátů, a díky němu se nám ani v zimě nebude tolik stýskat po prohřáté písečné pláži.