Vřesové srdíčko bude symbolem zamilovaného února

Srdce z vřesu může být milou dekorací k zavěšení nejen na dveře, ale i do okna či na stěnu. Ještě chvíli potrvá, než se v přírodě všechno zazelená a rozkvete, proto je dobré vytvořit si kousek přírody u sebe doma. A do výroby můžete zapojit i děti. Postup není složitý.

Dekoraci z vřesu můžeme zavěsit na dveře nebo třeba okno
Dekoraci z vřesu můžeme zavěsit na dveře nebo třeba okno (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Dekoraci z vřesu zavěste na dveře či okno

Závěsné dekorace se dají měnit podle ročního období, nálady nebo prostě ve chvíli, kdy nás omrzí, a toužíme po změně. Vyrobit si tuto květinovou dekoraci není složité. K výrobě nebudeme tentokrát ani potřebovat nic speciálního. 

Co potřebujeme na výrobu?

  • silnější drát
  • vázací drát
  • papírovou pásku zelené barvy
  • stuhu na dekoraci
  • vřesové větvičky
  • zahradnické nůžky
  • tužku
Vřes můžeme použít živý i sušený
Vřes můžeme použít živý i sušený (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Závěsná dekorace krok za krokem

K vytvoření závěsné dekorace budeme potřebovat vřesové větvičky – ty můžeme použít živé, sušené anebo umělohmotné, které zakoupíme na internetu v některém z e-shopů s kreativním zbožím. Plastové větvičky sice vydrží déle a neopadají, ovšem živým rostlinkám se nevyrovnají. Záleží na vašich preferencích.

Nejdřív si musíme vytvarovat drát. Můžeme si vytvořit jakýkoliv tvar, který nás napadne. Od srdíčka přes kolečko, čtverec, trojúhelník až po třeba hvězdičku či vajíčko. Já se tentokrát rozhodla pro srdce. Tvar srdce lze vymodelovat několika způsoby. Ovšem nejjednodušší je ohnout v polovině drát přes tužku, překřížit oba konce a stáhnout je papírovou páskou.

Srdce vytvarujeme přes tužku
Srdce vytvarujeme přes tužku (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Vznikne malá klička, která nepůsobí v závěsné dekoraci nijak rušivě, naopak – můžeme s ní dále pracovat. Celou konstrukci obalíme papírovou páskou. Ta se dá koupit v papírnictví, květinářství nebo potřebách pro aranžéry. Pokud nemáte takovou pásku doma, můžete si ustřihnout několik proužků barevného papíru, a ten postupně na drát namotat. 

Drát omotáme papírovou páskou
Drát omotáme papírovou páskou (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Vázacím drátkem začneme na závěsnou dekoraci připevňovat snítky vřesu, začneme od spodní části. Vezmeme si do ruky několik větviček, přiložíme přes okraj srdce a vázacím drátkem začneme obmotávat – konec drátku si přidržíme palcem spolu s větvičkami, druhou rukou omotáváme. Postupujeme po celém obvodu srdíčka, přidáváme další a další snítky. 

Vřes připevníme vázacím drátem
Vřes připevníme vázacím drátem (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jakmile se dostaneme přes ohyb srdce a míříme ke středu, necháme opět konce větviček uprostřed přesáhnout drátěnou smyčku a pokračujeme novým svazkem větviček na druhé straně. Končíme opět přesahujícími konci vřesu. Oba konce spojíme a svážeme drátkem. Zastřihneme do roviny a dozdobíme barevnou stuhou. 

Konce spojíme a ozdobíme stuhou
Konce spojíme a ozdobíme stuhou (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Na dveře nebo třeba zeď můžeme závěsnou dekoraci pověsit za očko, které vzniklo při tvarování srdce. K zavěšení můžeme také na srdíčko upevnit barevnou stužku. Pro milovníky asymetrie srdce přímo vybízí k zavěšení za jednu oblou část. Srdíčko se nachýlí na jednu stranu. Zvláště na okně bude tento způsob zavěšení působit velice příjemným dojmem.

Zdroj informací: Agnes Kantaruk, autorka článku

Publikováno: před 1 měsícem, Autor: Pavlína Wagnerová Málková

Mohlo by vás dále zajímat

Jarní dekorace

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Ozdobte si byt zajímavými jarními dekoracemi, které si sami vyrobíte.

Rozkvetlý pařez - Jarní dekorace před dům

Kdo jiný než Láďa Hruška! Pobaví, poradí, sežene, vyzkouší, vymyslí, předvede, ušetří, uvaří… Přijede k vám na zahradu, do dílny i do kuchyně! Triky, rady, vychytávky, ale i nejcennější rodinné recepty přímo z vašich domovů

Aranžování vánočního stolu

Vánoční stůl si žádá i krásnou dekoraci a tu si můžete připravit i sami doma.

Jak si vyrobit šípkový ozdobný věnec

Jak si vyrobit šípkový ozdobný věnec

Vánoční ministromečky ze šišek

Rychlá vánoční dekorace? Vyrobte si veselý ministromeček ze šišek.

Zajíc z polínka

Zajíc z polínka

ČTĚTE DÁLE

Vaření ve vakuu ušetří místo a potěší mlsné jazýčky
Vaření ve vakuu ušetří místo a potěší mlsné jazýčky

Interiér

Sous-vide vaření pochází z Francie a nabízí netradiční a luxusní způsob přípravy pokrmů, které neztratí vynikající chuť, jsou šťavnaté a hlavně zdravé.

Jak se uplatní juta v interiérovém designu?
Jak se uplatní juta v interiérovém designu?

Interiér

Objevte široké použití juty jako textilie v interiéru i dekorace, floristického zboží nebo materiálu pro další tvoření v přírodním stylu v každém ročním období.

Bydlení budoucnosti
Bydlení budoucnosti

Interiér

Futurismus je styl v interiéru, který lze považovat za bydlení budoucnosti. Tento styl má až sci-fi prvky, které se uplatňují v bydlení i v architektuře.

Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu
Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu

Interiér

Obložená koupelna keramickými dlaždicemi od podlahy až ke stropu je působivá. Chcete ji taky? Váháte? Podle čeho se rozhodovat? Poradíme vám.

Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka
Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka

Interiér

Přístroj na výrobu těstovin je skvělý pomocník do domácností, které milují italskou kuchyni. Těstoviny nejrůznějších druhů i chutí zpříjemní náš život.

Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé
Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé

Interiér

Výběr židlí k jídelnímu stolu stojí za plánování, protože nezáleží jen na tom, jak židle vypadají, ale také na tom, zda se do jídelny hodí a jsou ergonomické.

Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak
Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak

Interiér

Vnitřní alergeny dokáží alergikovi pěkně zavařit. Víte ale, že i s tím je možné něco udělat? Poradíme vám, jak alergikovi zpříjemnit pobyt doma.

Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem
Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem

Interiér

Dokážete si představit mramor v interiéru? Každé místnosti dodá nádech luxusu, ať už ho použijete na obklady, dlažbu, pracovní desku, nebo jen jako dekoraci.

Přineste do svého domova rokoko, budete IN
Přineste do svého domova rokoko, budete IN

Interiér

Moderní rokoko je opět v módě. A nutno říci, že v současných interiérech vypadá doopravdy skvěle. Co máte udělat, abyste i vy měli u sebe rokoko?

Odhlučněte si interiér
Odhlučněte si interiér

Interiér

Na odhlučnění interiéru je vhodné využít materiál, který izoluje, ale i může prostor výrazně obohatit. Obkladový panel se hodí do každého vnitřního prostoru.

Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek
Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek

Interiér

Fondue do kuchyně je praktický pomocník i speciální pomůcka pro nevšední pohoštění. Záruku výjimečného zážitku zajistí správně vybraný spotřebič.

Udělejte z malé koupelny velkou
Udělejte z malé koupelny velkou

Interiér

Správné zařízení malé koupelny je stěžejní pro to, aby působila větším dojmem a vám se v této místnosti lépe trávil čas. Jaká pravidla přitom dodržet?