Cesta k dokonalému bazénu: klíčovým faktorem je velikost

Pořídit si na zahradu bazén znamená proměnit svůj domov v oázu zábavy a relaxace. Doma ho můžete mít už za pár týdnů, než ale poprvé skočíte do vody, pořádně zvažte, jak velký bazén chcete, potřebujete a využijete. Zvlášť kvalitní bazény bývají na desítky let a je důležité, abyste vybrali dobře.

Cesta k dokonalému bazénu: klíčovým faktorem je velikost
Zdroj: BazenyRelax.cz
Cesta k dokonalému bazénu: klíčovým faktorem je velikost (Zdroj: BazenyRelax.cz)

Zapuštěné bazény: investice versus hodnota

Rozhodování mezi různými typy bazénů je základním krokem. Laminátové bazény představují vyšší počáteční investici, ale díky své dlouhověkosti a minimální potřebě údržby nabízejí také větší užitek, méně starostí a finanční úsporu za případné opravy. Cenu za pořízení bazénu na zahradu samozřejmě výrazně ovlivňují i technologie a vybavení, které svému novému bazénu dopřejete.

Jak velký bazén zvolit

Velikost vaší zahrady a způsob, jakým plánujete bazén využívat, určí, jak velký bazén byste si měli vybrat. Malý bazén bude ideální pro rodiny s malými dětmi nebo pro večerní posezení ve dvou, zatímco větší bazény lépe vyhovují větším rodinám nebo kondičnímu plavání.

Rozhodnutí o velikosti bazénu závisí na několika klíčových faktorech. Pro malé zahrady jsou ideální bazény do 5 metrů, které poskytují dostatek prostoru pro dětské plavání a rychlé ohřátí vody. Malé bazény jsou vhodné pro rodiny s menším počtem členů nebo jako bezpečné místo pro učení plavání.

Cesta k dokonalému bazénu: klíčovým faktorem je velikost
Cesta k dokonalému bazénu: klíčovým faktorem je velikost (Zdroj: BazenyRelax.cz)

Středně velké bazény, obvykle mezi 5 a 7 metry, nabízejí ideální rovnováhu mezi velikostí a funkčností pro plavání a relaxaci. “U českých zákazníků jsou středně velké bazény nejoblíbenější a nejrozšířenější. Nabízejí totiž skvělý poměr mezi velikostí a zážitkem,” tvrdí ze své zkušenosti bazénoví specialisté z www.bazenyrelax.cz.

Velké bazény kolem 7 metrů jsou určeny pro větší rodiny nebo páry s velkým množstvím přátel a ideálně je využijete pro vodní hry a sporty. Tyto bazény umožňují pohodlné plavání (a v případě doplnění o protiproud plnohodnotně nahradí i klasický plavecký bazén). Abyste si mohli dopřát teplou vodu co nejdéle v roce, je vhodné velký zapuštěný bazén zastřešit. Zastřešení samo o sobě bazén zdarma vyhřeje, a když přidáte i tepelné čerpadlo, prodloužíte si koupací sezónu až na 8 měsíců v roce. Poslední generace tepelných čerpadel je navíc velmi úsporná, což pro vás možná bude příjemným překvapením.

Bazény větší než 8 metrů jsou vhodné  pro opravdu velké rodiny holdující sportovním aktivitám, a nabízejí bohatý prostor pro plavání a vodní hry. Tento typ bazénů je vzhledem k velikosti trochu náročnější na ohřev vody i celkovou údržbu, proto je vhodné je vybavit také kvalitním zastřešením, případně tepelným čerpadlem.

Co byste měli před pořízením bazénu určitě zvážit

Při výběru bazénu je klíčové pečlivě zvážit všechny aspekty vaší investice. Pečlivě promyslete nejen počáteční náklady a velikost, ale také dlouhodobé užívání a údržbu. Zvažte, jak se vaše potřeby mohou časem měnit a jak bazén ovlivní váš životní styl i hodnotu nemovitosti.

Dobré je své představy zkonzultovat s bazénovými odborníky, kteří vám pomohou investici výrazně optimalizovat na základě zkušeností jiných zákazníků.

 

 

 

Publikováno: před 2 měsíci, Autor: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Netradiční truhlíky

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Kaskádové truhlíky jsou ideální, pokud nemáte tolik místa. Vysvětlíme, jak z terasových prken pomocí vrtačky a vrutů tento kaskádový truhlík vytvořit.

Kaskádové truhlíky

Jak si vyrobit kaskádové truhlíky.

Jak na chov krokodýlů

Krokodýli jsou zajímavá a inteligentní zvířata. Pan Procházka prozradí, jaký druh si pořídit, pokud začínáte s chováním krokodýlů, jak se o něj starat a hlavně, jak udržovat jeho bydlení.

Výběr nadzemního bazénu

Výhody nadzemního bazénu

Výběr zahradního bazénu

Výběr zahradního bazénu

Výběr zahradního bazénu

Výběr zahradního bazénu