Dejte svému domovu větší šmrnc a nadčasový vzhled. Kouřové sklo je ideální volbou

Kouřové sklo oživuje trend ze 70. let. Je vnímáno jako lehká retro volba, která se stala v současnosti velkým trendem. Jeho vlastnosti dokonale odpovídají současnému, ale i minimalistickému designu v interiéru a stalo se hitem letošní sezóny. Jak začlenit sklo do interiéru? Máme pár nápadů.

Kouřové sklo dodává místnosti neotřelý vzhled
Kouřové sklo dodává místnosti neotřelý vzhled (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Kouřové sklo v interiéru

Kouřové sklo vnáší do interiéru zahalenou průhlednost, která vytváří lehký dojem intrik. Působí náladově, lehce i svůdně. Estetického dojmu docílíme především rafinovaným retro půvabem, který působí zcela nadčasově.

Kouřové sklo se stalo oblíbeným materiálem v interiérovém designu. Do prostoru vnáší současně moderní a ostrý pocit, propouští světlo a zároveň odděluje prostor dle naší potřeby. Jednoduše se integruje do prostoru, nemusíme se tudíž obávat, že by interiér připomínal flashback z éry diskoték. Ve skutečnosti se můžeme spolehnout na noblesní propojení minimalismu, který podtrhuje estetiku interiéru.

Použití kouřového skla v domácnosti je poměrně všestranné. Použít je můžeme nejen jako dekorativní příčky, interiérové dveře, nábytek, ale i nejrůznější designové dekorace. Jeho nahnědlé či šedé zbarvení vnáší do domácnosti trendy náladové vibrace a dodává prostoru moderní eleganci.

Dekorativní příčka z kouřového skla je ideální předěl ložnice a koupelny
Dekorativní příčka z kouřového skla je ideální předěl ložnice a koupelny (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jak začlenit kouřové sklo

Velice zdařilou integrací kouřového skla do interiérového designu je např. průsvitná stěna oddělující koupelnu od ložnice, která umožňuje vstup z jedné nebo obou stran stěny. Stylové řešení představují i dveře skříně z tohoto materiálu. Získáme naprosto čistou linii, díky které můžeme jednoduše začlenit prostor místnosti.

Další místností, kam můžeme zakomponovat kouřové sklo je kuchyně. Dvířka kuchyňské linky opatřená tímto materiálem umožní diskrétní vystavení obsahu skřínek. Zapomínat nesmíme ani na designovou vinotéku či možnost použití svítidel z tmavého skla. Ať už dáváme přednost lustrům, nebo nástěnným svítidlům, kouřové sklo funguje v místnosti skvěle. Dobře ji osvětlí, a přitom ji nijak nezatemňuje.

Šatní prostor mohou zdobit dveře z tmavého skla
Šatní prostor mohou zdobit dveře z tmavého skla (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Výhody a nevýhody kouřového skla

Kouřové sklo poskytuje jistou úroveň soukromí. Snižuje viditelnost zvenčí, ale přitom stále umožňuje průchod světla. Tónovaná povaha skla pomáhá též snižovat oslnění sluncem. Jeho největší předností je však estetický vzhled. Tmavé sklo dodává prostoru nádech sofistikovanosti a elegance.

Sníženou průhlednost kouřového skla můžeme vnímat i jako nevýhodu. Navíc má tmavé sklo tendenci absorbovat a zadržovat více tepla ve srovnání s čirým sklem, což může ovlivnit energetickou účinnost v budovách. Kouřové sklo je navíc dražší.

Dveře a příčky z kouřového skla

Kouřové sklo se do interiéru používá jako dekorativní prvek. Použít je můžeme jako příčky pro oddělování prostoru nebo posuvné dveře. Jedná se o skvělý a efektivní způsob, jak rozdělit jednotlivé prostory např. v podobě šatny. Tmavé sklo vypadá úžasně nejen v současných a minimalistických prostorách, ale také chladným způsobem kontrastuje rustikální i vintage prostory.

Rozdělení prostoru kouřovým sklem je zdařilá forma soukromí
Rozdělení prostoru kouřovým sklem je zdařilá forma soukromí (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Nábytek z kouřového skla

Skřínky z kouřového skla působí skvěle jako výzdoba kuchyní a jídelen. Umožňují nenápadně předvést nádobí či šálky. Psací stoly i jídelní či odkládací stolky z tmavého skla okamžitě pozvednou prostor na novou úroveň. Vypadají skvěle a odvážně. Dalším způsobem, jak zahrnout toto sklo do domácnosti, jsou nejrůznější lampy, stolní i závěrná svítidla.

Odkládací stolek z kouřového skla dodá místnosti nový rozměr
Odkládací stolek z kouřového skla dodá místnosti nový rozměr (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jak stylizovat kouřové sklo

Zapracování trendu kouřového skla do stávajícího dekoru může být někdy obtížné. Použitím menších předmětů však máme možnost naplnit prostor nádechem elegance. Stolní doplňky z tmavého skla mohu být důstojným způsobem, jak dodat interiéru moderní šmrnc ze 70. let. Zdařilým způsobem jsou např. vázy. Překrývající se skleněné vrstvy vytváří pocit dynamiky, umocňují hru průsvitnosti a jiskřivé světlo svíček navíc zesiluje efekt světla a stínu.

Doplňky z tmavého skla dodají místnosti šmrnc
Doplňky z tmavého skla dodají místnosti šmrnc (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Pokud chceme posunout trend na další úroveň, můžeme zaplnit prostor nábytkem ze 70. let, jakým jsou huňaté koberce, hnědé, rezavé či krémové odstíny sedacího prostoru. Kouřové sklo se navíc dobře kombinuje s kontrastními materiály, jako je zemitý travertin, tmavý bronz nebo žebrované dřevo. U kouřového skla můžeme myslet v širším spektru. Nemusí mít pouze černý odstín. Barevná škála se pohybuje od jemně šedé až po teplou jantarově hnědou.

Jak vytvořit nadčasový styl použitím kouřového skla

Pokud chceme, aby se kouřové sklo stalo dominantou v naší výzdobě, musíme docílit správné rovnováhy. Velice vhodným doplňkem je např. kombinace sušené pampové trávy zasazené do šedé vázy z tmavého skla ve tvaru dešťové kapky. Zdařilou kombinací je také zakomponování mosazného či bronzového skleněného lustru z foukaného skla se starožitným ořechovým stolem. Zmírníme tak dramatičnost tradičního stylu.

Suchá tráva ve váze z tmavého skla je skvělý doplněk interiéru
Suchá tráva ve váze z tmavého skla je skvělý doplněk interiéru (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Ať už plánujeme přejít ve výzdobě do 70. let, nebo jen přidat pár interpunkcí v podobě vázy z kouřového skla, tyto doplňky dodají našemu interiéru vizuální zajímavost a nadčasový vzhled.

Zdroj informací: www.digsdigs.com, www.smokedbyewe.com, www.housedigest.com, www.bhg.com

Publikováno: před 1 měsícem, Autor: Beata Boháčová

Mohlo by vás dále zajímat

Proběhla montáž nového zabezpečovacího systému

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Na stavbě je už velké množství věcí, předmětů a materiálu a tak je potřeba vše řádně zabezpečit. Fachmani se rozhodli pro pořízení nového zabezpečovacího systému.

Rosení oken

Rosení oken

Vyrábíme dušičkovou lampu ze skla

Návod na výrobu mozaikové lampičky.

Malování na sklo

Malování na sklo

Čištění skel sprchového koutu

Pokud máte doma zanesený sprchový kout, poradíme vám, jak sklo efektivně vyčistit a jak ho po opláchnutí stáhnout stěrkou, abyste se předešli stejným skvrnám.

ČTĚTE DÁLE

Home office plný pohody a spokojenosti
Home office plný pohody a spokojenosti

Interiér

Pracovní zákoutí i velké pracovny, které si zařizujeme doma, si můžeme přizpůsobit svým potřebám a našemu vkusu, takže se v něm budeme cítit skvěle.

Udělejte si čas na kávu a pořádně si ji vychutnejte v jedinečném interiéru
Udělejte si čas na kávu a pořádně si ji vychutnejte v jedinečném interiéru

Interiér

Pauza na kávu čili fika je fenomén o tom, jak si Švédové užívají svou siestu. A jak se odráží v samotném interiéru? Pojďte se podívat a inspirovat.

Růžová dekorace na stůl nejen pro romantiky
Růžová dekorace na stůl nejen pro romantiky

Interiér

Růžové květiny doplníme především zelenými rostlinami, které podtrhnou sladkou barvu, ale zároveň jí dodají svěží vzhled. Dekoraci umístíme na stůl.

Chcete chutný, zdravý mléčný výrobek? Vyrobte si jej v jogurtovači
Chcete chutný, zdravý mléčný výrobek? Vyrobte si jej v jogurtovači

Interiér

Zdravá výživa hýbe světem. Jogurtovač je skvělý pomocník, díky kterému si v kuchyni vyrobíme z mléka svůj vlastní domácí jogurt. Vždy víme, co přesně jíme.

Pochopte sílu barev a jejich vliv na naši pohodu při tvorbě interiérového designu
Pochopte sílu barev a jejich vliv na naši pohodu při tvorbě interiérového designu

Interiér

Psychologie barev vás může mnoho naučit. Každá barva totiž ovlivňuje náladu člověka, produktivitu i chování. Poradíme, jak ji využít v interiérovém designu.

Multifunkční hrátky v interiéru pro soukromí i společné chvíle
Multifunkční hrátky v interiéru pro soukromí i společné chvíle

Interiér

Variabilní bydlení reflektuje dynamicky měnící se svět a nabízí způsob, jak co nejvíce trávit čas společně, přitom si nijak nepřekážet.

Gotický styl přinese do interiéru mystiku a tajuplnost
Gotický styl přinese do interiéru mystiku a tajuplnost

Interiér

Gotický styl v interiéru je jedinečnou kombinací luxusu a mystiky, která rozhodně osloví všechny příznivce originality a kreativity. Zkuste si jej zamilovat.

Věnec ze sušených rostlin pověsíte na dveře v kterékoliv roční době
Věnec ze sušených rostlin pověsíte na dveře v kterékoliv roční době

Interiér

Vyrobte si věnec na dveře pro každé roční období. Hlavními komponenty budou sušené rostliny, které, pokud se vám neomrzí, vydrží dlouho pěkné.

Tapety s interiérem dokážou hotové divy
Tapety s interiérem dokážou hotové divy

Interiér

Interiér s tapetami vypadá mnohem atraktivněji než prostá výmalba. Nevěříte? Podívejte se, co všechno dokáží tapety a proč byste si je měli pořídit.

Vaření ve vakuu ušetří místo a potěší mlsné jazýčky
Vaření ve vakuu ušetří místo a potěší mlsné jazýčky

Interiér

Sous-vide vaření pochází z Francie a nabízí netradiční a luxusní způsob přípravy pokrmů, které neztratí vynikající chuť, jsou šťavnaté a hlavně zdravé.

Jak se uplatní juta v interiérovém designu?
Jak se uplatní juta v interiérovém designu?

Interiér

Objevte široké použití juty jako textilie v interiéru i dekorace, floristického zboží nebo materiálu pro další tvoření v přírodním stylu v každém ročním období.

Bydlení budoucnosti
Bydlení budoucnosti

Interiér

Futurismus je styl v interiéru, který lze považovat za bydlení budoucnosti. Tento styl má až sci-fi prvky, které se uplatňují v bydlení i v architektuře.