Tapety s interiérem dokážou hotové divy

Interiér s tapetami vypadá mnohem atraktivněji než pouhá výmalba. Není proto s podivem, že se v poslední době tapet objevuje opět stále více. Tapety jsou prostě v módě. A je to také proto, že jejich používání je spojeno s celou řadou výhod. Chcete vědět, co ještě dokáží tapety a proč byste si je měli pořídit? Máme pro vás odpovědi.

Interiér s tapetami je atraktivnější než s pouhou výmalbou
Interiér s tapetami je atraktivnější než s pouhou výmalbou (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Interiér s tapetami v roce 2024

Interiér s tapetami je v módě a jak to tak vypadá, bude tomu nejinak i v dalších letech. Zajímáte se o trendy a chcete vědět, jaké tapety jsou letos in? Letos budou v trendu tapety v rustikálním, moderním, geometrickém, glamour, přírodním nebo skandinávském stylu. Na vzestupu jsou potom tapety vyvedené v maximalismu.

  • Rustikální tapety často imitují cihlu, kámen nebo dřevo. 
  • Návrat k přírodě je spojen především s kvetoucími tapetami. Kromě nich se ale hojně objevují i listové tapety zdobené listy tropických monster nebo kapradin. Velmi působivé jsou rovněž krásné tapety s potisky různých míst ze všech koutů světa.
  • Geometrický styl je potom spojen s abstraktními vzory. Jde o výrazné linie, nekonvenční tvary a živé barvy. V této kategorii můžete najít tapety, které jsou skutečnými uměleckými díly.
  • Moderní tapety kladou pro změnu důraz na čisté linie, tlumenou barevnou paletu, matné povrchy a jemné textury. Tyto tapety se skvěle hodí do minimalistického obývacího pokoje, moderní kuchyně nebo pracovny.
  • Tapety ve stylu glamour jsou skutečně nádherné a elegantní. Hojně používají kovové povrchy. Objevuje se na nich zlato, stříbro nebo měď. Interiéru dodávají luxusní záři. Vzory těchto tapet jsou bohaté a rafinované. Barvy pak hluboké a syté. 
  • Skandinávský styl tapet je pak spojen s minimalistickými vzory v pastelových barvách. 
  • Tapety vyvedené v maximalismu jsou krásné a odvážné. Vyznačují se výraznými vzory, živými barvami a nečekanými potisky. Jsou to hotová umělecká díla, která odráží odvážnou osobnost majitele a nebojácný přístup k designu.
Velmi atraktivní jsou letos tapety s kovovým leskem
Velmi atraktivní jsou letos tapety s kovovým leskem (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Proč použít tapetu do interiéru? 

Kromě ekologických a ekonomických důvodů zmíníme především to, že když jsou správně použity, dokážou zcela radikálně proměnit celou místnost. Tapeta představuje cenově výhodný způsob, jak snadno a rychle můžete změnit svůj interiér. Jedná se o nadčasový dekorační výrobek. Vybírat si můžete z neuvěřitelného množství vzorů, barev i textur – díky tomu s nimi můžete vyjádřit svou osobnost i styl.

Tapeta je odolná a má dlouhou životnost, která se obvykle pohybuje okolo 10–15 let. Je jen málo pravděpodobné, že se poškrábou, roztrhnou nebo ušpiní. Pokud je zapotřebí, obvykle se snadno čistí. Je to prostě skvělý způsob, jak přidat další ochrannou vrstvu na stěny vaší domácnosti. Tapeta představuje skvělý způsob, jak přidat chybějící architektonické prvky do vašeho pokoje, aniž byste si museli najímat generálního dodavatele nebo potřebovali realizovat větší přestavbu.

Velmi oblíbené jsou tapety s motivem cihlové zdi
Velmi oblíbené jsou tapety s motivem cihlové zdi (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Co dokáží tapety v interiéru 

Tapety v interiéru dokáží dodat pohyb, hloubku a teplo. Texturované tapety mohou potom přidat nádech luxusu v jinak tradičním obytném prostoru. Prostoru mohou také dodat vizuální zajímavost, čehož nelze dosáhnout pouze jednoduchým plochým nátěrem.

Tapeta v interiéru dokáže navodit velmi příjemnou atmosféru
Tapeta v interiéru dokáže navodit velmi příjemnou atmosféru (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Tapety dokáží udělat z malého, zvláštního nebo nekonvenčního pokoje úžasný prostor. Malé šatny, toaletu nebo nudné zákoutí lze pomocí tapety proměnit v něco velkolepého. Výrazně působí především v neobvyklých prostorách. A to není vše – s jejich pomocí můžete do interiéru vnést přírodu. Je jedno, zda k tomu použijete květinové tapety, tapety zdobené listy nebo tapetu, na níž je vytištěna krajina. Při správné práci s tapetami, tedy jejich správným výběrem, můžete ovlivnit i úroveň osvětlení.

Tapety s kovovým leskem můžou nabídnout lepší osvětlení  místnosti. Na rozdíl od pouhého nátěru můžete tapetami ovlivnit to, zda se nám místnost jeví větší, nebo menší. A můžete s nimi vytvořit i pocit soudržnosti a izolace. Vzory tapet pohybují očima po celém prostoru a poskakují od jednoho designu k druhému. Při instalaci na všechny 4 stěny je zážitek nepřetržitý. Díky tomu se pak celá místnost jeví jako vizuálně poutavá a soudržná.

Zdroj informací: fototapety.pl, walltime.pl, revelwalls.com, faktoteka.pl 

Publikováno: před 1 měsícem, Autor: Adriana Dosedělová (text), Depositphotos (foto)

Mohlo by vás dále zajímat

Využití tapet v interiéru

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Představení různých druhů tapet, jejich lepení, údržba atd.

Oprava poškozeného místa tapety

Jak opravit poškozené místo na tapetě

Balení učebnic

Jednoduché balení učebnic do tapety

Jak namíchat lepidlo na vliesové tapety

Namíchání lepidla na tapety

Jak nalepit tapetu s motivem

Rozhodli jste se do dětského pokoje nalepit na stěnu obrazovou tapetu? Minutový manžel Pepa vás provede lepením od prvních příprav.

Poradíte si s opravou tapetových spár?

Jak si poradit s opravou tapetových spár

ČTĚTE DÁLE

Okouzlil vás severský styl? Vsadili jste na správnou kartu
Okouzlil vás severský styl? Vsadili jste na správnou kartu

Interiér

Severský styl interiéru je ideální volbou pro ty, kteří preferují čisté linie, funkčnost a přirozenou krásu. Je oblíben díky svému minimalistickému přístupu.

Tip na deštivé odpoledne: Pohrajte si textiliemi
Tip na deštivé odpoledne: Pohrajte si textiliemi

Interiér

Možná nepatříte mezi ty, kteří se vyžívají v neustálých proměnách vlastního domova, ale mírná změna občas nezaškodí, co říkáte? Obětujte třeba deštivou sobotu.

Napodobenina, nebo originál? Většinou to na první pohled ani nepoznáte
Napodobenina, nebo originál? Většinou to na první pohled ani nepoznáte

Interiér

Dnes se klade důraz na originalitu a jedinečnost. Jedním z nejlepších způsobů je využití originálních uměleckých děl a designových prvků.

Toužíte mít doma šatnu? Poradíme vám, jak ji vytvořit i jak ji uspořádat
Toužíte mít doma šatnu? Poradíme vám, jak ji vytvořit i jak ji uspořádat

Interiér

Šatna je důležitou součástí domova – nejen poskytuje prostor pro uložení oblečení, ale může sloužit i jako multifunkční místo pro organizaci a uskladnění věcí.

Jak si udělat levandulové dekorace
Jak si udělat levandulové dekorace

Interiér

Kromě toho, že je levandule oblíbenou rostlinou v zahradách, její stonky se používají v interiérových dekoracích a její nádherná vůně provoní každý prostor.

Ložnice jako na zámku
Ložnice jako na zámku

Interiér

Možná jste zatoužili po nádherně zařízené ložnici. I mnoho známých osobností si svá luxusní sídla vybavilo nábytkem v zámeckém stylu.

Upcyklujete? Možná to ani nevíte
Upcyklujete? Možná to ani nevíte

Interiér

Upcyklace je kreativní a ekologický způsob, jak dát starým věcem nový život. Místo aby končily na skládce, mohou být přeměněny na něco užitečného a krásného.

Praktické tipy, jak doma přežít letní vedra
Praktické tipy, jak doma přežít letní vedra

Interiér

Léto přináší slunce, teplo i horka, což může být pro mnohé výzvou, zejména pokud nemají možnosti ochlazení. V takových případech může být klimatizace záchranou.

Jak si udělat dekorace – ptačí budky
Jak si udělat dekorace – ptačí budky

Interiér

Jaro klepe na dveře a my se ho už nemůžeme dočkat. Zkoušíme ho tedy přivolat různými symboly jara – ranými cibulovinami, kočičkami ve váze nebo rozličnými dekoracemi. Zkuste si podle našeho návodu vyrobit něžné ptačí budky, které můžete zavěsit na okno.

Dekorujte ložnici pomocí povlečení. Víme, co teď frčí!
Dekorujte ložnici pomocí povlečení. Víme, co teď frčí!

Interiér

Napadlo vás někdy, že právě povlečení je tou nejproměnlivější a zároveň nejvýraznější dekorací v ložnici? Upoutává na sebe pozornost, protože zabírá poměrně velkou plochu, a přitom se dá snadno přizpůsobit náladě, ročnímu období i ostatnímu zařízení místnosti. A nabídka je opravdu široká. To se týká nejen barevných kombinací, ale i použitých materiálů.

Home office plný pohody a spokojenosti
Home office plný pohody a spokojenosti

Interiér

Pracovní zákoutí i velké pracovny, které si zařizujeme doma, si můžeme přizpůsobit svým potřebám a našemu vkusu, takže se v něm budeme cítit skvěle.

Udělejte si čas na kávu a pořádně si ji vychutnejte v jedinečném interiéru
Udělejte si čas na kávu a pořádně si ji vychutnejte v jedinečném interiéru

Interiér

Pauza na kávu čili fika je fenomén o tom, jak si Švédové užívají svou siestu. A jak se odráží v samotném interiéru? Pojďte se podívat a inspirovat.