Jak vybrat okapový systém

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Kvalitní okap je stejně důležitý, jako kvalitní střecha. V dnešní době je však tak veliký výběr okapů, že vybrat ten správný pro náš dům, může být pěkný oříšek. Pan Karel Skokan nám proto pomůže, jak se orientovat v široké nabídce materiálů a tvarů. Základním materiálem je klasický pozink, dále následují měď, titanzinek a plast. Použít můžeme i moderní okapové systémy. Pozink je sice nejlevnější, musí se ale natírat. Měď zase zezelená a voda z okapů není vhodná pro zalévání zahrady. Máme dvojí moderní okapové systémy. Jsou buď z předlakované oceli, nebo z lakovaných plechů. Předlakované díly jsou lakované ze všech stran. Životnost systému je 40 let. Záruka je 30 let. K dostání je 10 druhů barev, z toho 3 jsou metalické.

Publikováno: 15.11.2015, Autor: Receptář prima nápadů 2011 (41)

Mohlo by vás dále zajímat

Na střeše zbývají udělat okapy a tak se vrhneme do montáže okapového systému

V dnešní době je i u okapů veliký výběr materiálů a designů. Ale stále platí základní pravidlo - podle střechy vyber okap. Montáž okapů zvládne každý šikovný kutil, takže se toho nebojte.

Návod, jak snadno vyčistit okapy ze země

Potřebujete vyčistit okapy? S čističem okapů to zvládnete pohodlně ze země, aniž byste museli balancovat na žebříku.

Jak na kvalitní rekonstrukci střechy - 2. díl

Pepa bude pokračovat v minule započaté renovaci střechy. Tentokrát dojde na klempířinu – bude instalovat mřížku proti ptákům k okapnici, spolu s klempířem se pustí do háků na okap, napasování a přilepení čílka okapu i vytvoření díry pro připojení odtoku.

Řetězy místo okapových svodů

Jak využít řetězy místo okapových svodů.

Přípravky k tmelení a lepení povrchů

Tmel se dá použít na opravu spousty věcí. Prozradíme, jak tmel správně připravit a použít a jaké všechny materiály kromě kovu a plastu lepí.