Roubené stavby

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Roubené stavby mají v Čechách svou tradici a na venkov určitě patří. Samozřejmě záleží na lokalitě a výběru materiálu. Většinou se stavělo z trámů přitesaných do rovna. Kvůli tepelné odolnosti je stavba zateplena zevnitř a opatřena bíle omítnutou zakrývací stěnou. Při stavbě z nevyschlého, čerstvého dřeva je potřeba srub nechat jednu zimu vyschnout a sednout. Při použití vyschlých trámů je možné se nastěhovat okamžitě.

Publikováno: 4.6.2019, Autor: Receptář prima nápadů 2013 (49)

Mohlo by vás dále zajímat

Srub a jeho výhody

Rozdíl mezi srubem a dřevostavbou; tři technologie výstavby srubu (norská, kanadská a ruská), údržba dřevěného srubu atd.

Dokončení koupelny v letním sídle - 3.díl

jak na rekonstrukci koupelny v letním sídle

Karel si udělal s Josefem Benešem první kontrolní den

Konečně se Karel potkal s Josefem Benešem, prezidentem :) Jak si našeho stavbyvedoucího přejmenoval. A hned tu je kontrolní den na stavbě.

Postavte si s Pepou kvalitní dřevník

Na zimu se vám bude hodit pořádný dřevník pro uskladnění potřebného dřeva na topení.

Postavte si kvalitní dřevník podle Pepy

Na stavbu dřevníku bude potřebovat zemní vruty, patky, dřevěné hranolky jako základ pro stavbu, příčníky, OSB desky, sloupky, L spojovníky a ochranný nátěr proti škůdcům

Pepa jel vybírat prkna na terasu do ASKA

Zahradu už máme navrženou a tak dozrál čas i na dokončovací práce na terase. V projektu máme pěknou pergolku a tak Pepa odjel do velkoobchodu dřevem ASKO pro terasová prkna.