Stojací podlahové lampy v moderním designu a stylu

Chcete, aby vaše interiérové lampy vystupovaly z davu, byly tak trochu jiné, originální a zajímavé, pak jste zde na správném místě. Přinášíme vám přehlídku interiérových podlahových lamp, které dokážou váš byt doslova i obrazně rozsvítit, dodají mu punc originality a nevšednosti a vzbudí zájem o váš nevšední bytový design.

(Zdroj: shutterstock)

Už jste někdy vešli do pokoje a pomysleli jste si: téhle místnosti něco chybí? Možná, že takhle vidíte dokonce situaci u vás doma a marně si lámete hlavu nad tím, co pokoji chybí, zda je to nějaký umělecký kousek, nebo by to mohla být nová pohovka, věřte tomu nebo ne, ve většině případů stačí dodat prostoru ten správný osvětlovací prvek, kterým může být právě podlahová stojací lampa.

Počet nohou nehraje roli

Některé stojací lampy dokážou okouzlit tak, že pak už nevnímáme v pokoji nic jiného než osvětlení. Strhnou na sebe zkrátka a dobře veškerou pozornost a není divu, neboť jsou to fascinující kousky či spíše kusy! A to ať stojí na jedné, dvou nebo dokonce třech nohách, jejich křivky to nijak nenarušuje, spíše poukazuje na jejich funkčnost a stabilitu, která rozhodně není na úkor krásy a stylu.

Různé styly

Stojací lampy mohou dodat interiéru nejen světlo, ale také styl, například retro, vintage, modernu, minimalismus, to vše mohou svým výrazem lampy podtrhnout. Nejsou to jen barvy, které upoutají naši pozornost, ale rovněž povrchová úprava, ať už se jedná o vysoký kovový lesk, matný textil, průhledné sklo, nebo jinou povrchovou úpravu.
Trend stojacích lamp do moderních interiérů v minulosti určovali designeři a společnosti West Elm, Pottery Barn, Roll & Hill, Georgie Nelson a CB2, které věděli, jak strhnout pozornost správným směrem. Jejich designové výrobky ukazují, jaké křivky dokážou vytvořit krásnou siluetu, která jejich produkty dostane do centra pozornosti, a nápadným odstínem dovede přidat lesk obývacímu pokoji naplněnému neutrálními barvami a jejich odstíny.

Zajímavě působí stojací podlahová víceramenná lampa, která bude skvělým doplňkem industriálně laděného interiéru. Je-li místnost vyladěná do šeda, není potřeba toto ladění ničím narušovat a pracovní stojací lampa je pro doplnění takového interiéru přímo určená.

Co třeba sklo na lampě?

Dokonalou viditelnost například pro čtení nebo ruční práce vám zajistí lampa se skleněným cylindrem, která propustí opravdu maximum světla, kde žárovka je dokonale viditelná přes průhledný skleněný válec, který ji obklopuje.

Díky své zakřivené konstrukci jsou tak okouzlující lampy typu Steel Arc, jejichž dávným předkem se stala v roce 1962 úžasná lampa Arco navržená bratry Achillem Castiglioni a Pierem Giacomo. Ta od té doby získala mnoho různých podob a variant a díky své nadčasovosti je tak velmi populární dodnes.

 

Publikováno: 03.03.2023, Autor: autor: Zuzana Bohdalová | zdroj: Decoist

Mohlo by vás dále zajímat

Jak postavit osvětlený spirálový sloupek?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Postavte si spirálový sloupek jako designovou parádičku na zahradě

Návod na nevšední lampu ze starých berlí

Hodila by se vám doma originální lampa ze starých berlí?

Výběr aromalampy

Aromalampičky spolu s vonnými esencemi dokáží navodit tu správnou příjemnou atmosféru. Podle čeho vybírat ty nejvhodnější?

Jak si vyrobit lampu Tiffanyho technikou

Ukázka výroby stolní lampy Tiffanyho technikou.

Originální lustr ze starého klobouku

Jestli jste i vy designový gurmán a chcete něco neotřelého, tak nastražte uši a bedlivě poslouchejte Josefa Libického, který vyrobí lustr z klobouku.

ČTĚTE DÁLE

Víte, jak ochránit svůj domov před požárem?
Víte, jak ochránit svůj domov před požárem?

Dům

Ochrana před požárem je důležitá a rozhodně by se neměla podceňovat. Co byste ale měli dělat, abyste svůj domov před požárem ochránili? Poradíme vám.

Víte, jaké světlo byste měli mít doma nejvíce a které je to nejvíce udržitelné?
Víte, jaké světlo byste měli mít doma nejvíce a které je to nejvíce udržitelné?

Dům

Udržitelné světelné zdroje jsou zásadním tématem dneška i budoucnosti. Víte, jaké osvětlení je to nejvíce udržitelné a které byste měli mít doma? Poradíme vám.

Trendy ve světě udržitelných svítidel – inspirujte se
Trendy ve světě udržitelných svítidel – inspirujte se

Dům

Udržitelná svítidla se z mnoha důvodů stávají součástí běžných domácností. Chcete vědět proč? Chcete vědět, jaká světla jsou ta nejudržitelnější?

Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu
Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu

Dům

Úsporné vytápění je díky mobilním aplikacím velmi jednoduché na ovládání a ušetří spoustu peněz. Díky němu budete mít doma vždy správnou teplotu.

Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením
Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením

Dům

Moderní chytré osvětlení je nejoblíbenějším vynálezem z éry inteligentních domů. Máte je i vy? Nevíte, proč? Rádi vás seznámíme s jeho výhodami.

Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti
Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti

Dům

V domácnostech se dají jako pomocníci využít různé druhy spotřebičů. Moderní chytré spotřebiče vám zpříjemní práci i váš odpočinek.

Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače
Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače

Dům

Robotický vysavač je pomocník, který pracuje za nás. Jaké parametry jsou však pro koupi nového vysavače zásadní a co nesmíme přehlédnout?

Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu
Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu

Dům

Automatický kávovar bývá někdy neprávem podceňovaným přístrojem, přitom i s jeho pomocí připravíte vynikající kávu, stačí vybrat ten správný.

Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?
Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?

Dům

Zabezpečení domácnosti je stále pro mnoho majitelů tabu. Základní problém spočívá hlavně v ceně a mnohdy také ve složitosti daného řešení. Není se tak čemu divit, že mnoho rodin prostě tiše spoléhá na to, že zrovna jejich majetku si nikdo všímat nebude. Vy však neriskujte a svůj domov si chraňte, poradíme vám, jak na to.

Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek
Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek

Dům

Okap na střeše nemusí být vždy půlkulatý. Hlavně na minimalistických domech by klasický okapový systém vypadal moc okatě. Jaké jsou nové trendy?

Vůně dřeva v celém domě
Vůně dřeva v celém domě

Dům

Dřevo je velmi kvalitním stavebním materiálem už po staletí. Jako ryze přírodní surovina disponuje mnoha přívlastky. Je to materiál obnovitelný, plně recyklovatelný a při rozumném hospodaření má téměř nevyčerpatelné zdroje. Dřevostavby postupně získávají tzv. navrch a v mnoha zemích jsou velmi oblíbené.

Hledáte originální dům? Znáte domy ze dřeva?
Hledáte originální dům? Znáte domy ze dřeva?

Dům

Tzv. dřevodomy nejsou žádné sruby pro lesní muže, ale sofistikované ekologické a často provozně nízkonákladové stavby. Jejich projekty, konstrukce, technologie výroby i montáže pokročila dnes natolik, že i v tak konzervativní zemi, jako Česko ve výběru stavebních materiálů je, rok od roku roste obliba bydlení v dřevodomech.