Multifunkční hrnec – pomocník, který šetří čas i peníze

Multifunkční hrnec představuje převratnou technologii v kuchyni. Perfektně se hodí hlavně do malých bytů, kam by se velké množství nejrůznějších přístrojů vešlo opravdu jen ztěžka. V tomto hrnci totiž můžeme provádět nejrůznější přípravy pokrmů, které budou ve své finální podobě stejně lahodné, jako bychom je připravovali klasickým způsobem. Již žádné dlouhé hodiny v kuchyni a hromada špinavého nádobí. Multifunkční pomocník šetří náš čas.

Multifunkční hrnec je skvělý pomocník do malé kuchyně
Multifunkční hrnec je skvělý pomocník do malé kuchyně (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Multifunkční hrnec je dokonalý pomocník

Multifunkční hrnec je ideální pomocník nejen do malých kuchyní. V dnešní uspěchané době již nechceme trávit nekonečné hodiny v kuchyni, a právě tento hrnec nám v tom může pomoci. Dokáže si poradit nejen s vařením, ale i s pečením, dušením, smažením, fritováním či přípravou jídla na páře. Díky funkci udržování teploty dokonce dokáže udržet připravený pokrm na teplotě vhodné k okamžité konzumaci – odpadá tak nutnost ohřívání jídla. Dokonce i hromady špinavého nádobí nás již nemusí trápit. Vše jednoduše připravíme pouze v jednom hrnci.

Multifunkční hrnec je elektrický kuchyňský spotřebič, který v sobě kloubí nejrůznější funkce. Dokáže nahradit klasickou pánev, hrnec, fritézu, pařák i troubu. Právě díky spojení takto rozmanitých funkcí, dokážeme v hrnci připravit opravdu velkou spoustu nejrůznějších pokrmů. Hrnce disponují řadou skvělých programů. Převážná většina hrnců se již umí po dokončení vaření sama vypnout. Stačí tedy vložit do hrnce potřebné suroviny, nastavit příslušný program a chytrý hrnec udělá veškerou práci za nás. Při samotném vaření již nemusíme v kuchyni asistovat.

Chytrý hrnec udělá veškerou práci za nás
Chytrý hrnec udělá veškerou práci za nás (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Používání multifunkčního hrnce je naprosto bezpečné. Oproti tlakovým hrncům, které při vaření za vysokého tlaku občas explodovaly, nás tento problém děsit nemusí. Během vaření je možné dokonce kdykoliv otevřít víko hrnce a připravované potraviny zkontrolovat nebo dodat přísadu, na kterou jsme mohli zapomenout.

Digitální displej není těžké ovládat
Digitální displej není těžké ovládat (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Multifunkční hrnec však šetří nejen náš čas, ale i elektrickou energii. Vaření s ním je ekonomické a ekologické. Jakmile naservírujeme připravený pokrm, čeká nás mytí pouze jedné nádoby, a díky své univerzálnosti šetří místo na pracovní desce.

Chytré funkce multifunkčního hrnce

Multifunkční hrnce mají běžně 5–10 funkcí a dalších až 30 programů. Díky takto široké škále můžeme připravit opravdové lahůdky. Variabilita pokrmů tak dostává úplně jiný rozměr. Kromě základních parametrů na volbu přípravy pokrmu, jako je např. vaření, pečení, grilování, fritování či smažení, můžeme v hrnci i zavařovat, připravovat fondue, provozovat pomalé vaření či přípravu pokrmů v páře. Kromě různého stupně ohřevu bývají v hrncích zbudované i časovače, ochran proti přehřátí, automatické vypnutí hrnce nebo termostat, který zaručí udržování stálé teploty jídla.

Multifunkční hrnce mají spoustu programů
Multifunkční hrnce mají spoustu programů (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Podle čeho multifunkční hrnec vybírat

Při výběru si musíme pečlivě promyslet, jaké pokrmy nejčastěji připravujeme, podle toho věnujeme pozornost jednotlivým typům hrnců. Důležitým parametrem je i výkon a spotřeba elektrické energie. Obecně však platí, že všechny tyto chytré hrnce chrání naši peněženku.

Dalším důležitým faktorem pro výběr vhodného multifunkčního hrnce je jeho velikost. Objem vnitřní nádoby přizpůsobujeme počtu strávníků, pro které budeme jídlo připravovat. Pro dvoučlennou rodinu postačí hrnec o objemu do 5 litrů. Jestliže vaříme pro čtyřčlennou rodinu, musíme přemýšlet nad větším hrncem. Ideálně od 4 do 8 litrů. Dají se však koupit multifunkční hrnce o objemu až 12 litrů.

Velikost hrnce je zásadní
Velikost hrnce je zásadní (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Významným parametrem při výběru multifunkčního hrnce bude bezesporu jeho cena. I když jsou některé spotřebiče levnější než jiné, nemělo by to být jediné kritérium, kterému věnujeme pozornost. Zajímat by nás měla také značka a přidané funkce, jakými jsou časovač, termostat či funkce udržení teploty nebo odloženého startu. Hrnec hodnotíme jako celek v poměru cena/funkce, výkon. Zapomínat nesmíme ani na dostupnost zákaznické podpory.

Zdroj informací: www.kuchyne.bydleniprokazdeho.cz, www.nejodstavnovac.cz, www.dumazahrada.cz

Publikováno: před 2 měsíci, Autor: Beata Boháčová

Mohlo by vás dále zajímat

Hrnce firmy Potten & pannen

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

V této reportáži se podíváme na hrnce firmy Potten & pannen. Představit nám je přišel pan Pavel Staňek.

Drátování hrnců

O drátování hrnců

Podložka pod hrnec z provazu a látky

Návod na výrobu podložky.

Jak vyčistit filtr digestoře

Láďa Hruška představuje vychytávku, se kterou snadno vyčistíte filtr Vaší digestoře pomocí sody.

ČTĚTE DÁLE

Vaření ve vakuu ušetří místo a potěší mlsné jazýčky
Vaření ve vakuu ušetří místo a potěší mlsné jazýčky

Interiér

Sous-vide vaření pochází z Francie a nabízí netradiční a luxusní způsob přípravy pokrmů, které neztratí vynikající chuť, jsou šťavnaté a hlavně zdravé.

Jak se uplatní juta v interiérovém designu?
Jak se uplatní juta v interiérovém designu?

Interiér

Objevte široké použití juty jako textilie v interiéru i dekorace, floristického zboží nebo materiálu pro další tvoření v přírodním stylu v každém ročním období.

Bydlení budoucnosti
Bydlení budoucnosti

Interiér

Futurismus je styl v interiéru, který lze považovat za bydlení budoucnosti. Tento styl má až sci-fi prvky, které se uplatňují v bydlení i v architektuře.

Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu
Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu

Interiér

Obložená koupelna keramickými dlaždicemi od podlahy až ke stropu je působivá. Chcete ji taky? Váháte? Podle čeho se rozhodovat? Poradíme vám.

Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka
Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka

Interiér

Přístroj na výrobu těstovin je skvělý pomocník do domácností, které milují italskou kuchyni. Těstoviny nejrůznějších druhů i chutí zpříjemní náš život.

Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé
Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé

Interiér

Výběr židlí k jídelnímu stolu stojí za plánování, protože nezáleží jen na tom, jak židle vypadají, ale také na tom, zda se do jídelny hodí a jsou ergonomické.

Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak
Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak

Interiér

Vnitřní alergeny dokáží alergikovi pěkně zavařit. Víte ale, že i s tím je možné něco udělat? Poradíme vám, jak alergikovi zpříjemnit pobyt doma.

Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem
Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem

Interiér

Dokážete si představit mramor v interiéru? Každé místnosti dodá nádech luxusu, ať už ho použijete na obklady, dlažbu, pracovní desku, nebo jen jako dekoraci.

Přineste do svého domova rokoko, budete IN
Přineste do svého domova rokoko, budete IN

Interiér

Moderní rokoko je opět v módě. A nutno říci, že v současných interiérech vypadá doopravdy skvěle. Co máte udělat, abyste i vy měli u sebe rokoko?

Odhlučněte si interiér
Odhlučněte si interiér

Interiér

Na odhlučnění interiéru je vhodné využít materiál, který izoluje, ale i může prostor výrazně obohatit. Obkladový panel se hodí do každého vnitřního prostoru.

Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek
Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek

Interiér

Fondue do kuchyně je praktický pomocník i speciální pomůcka pro nevšední pohoštění. Záruku výjimečného zážitku zajistí správně vybraný spotřebič.

Udělejte z malé koupelny velkou
Udělejte z malé koupelny velkou

Interiér

Správné zařízení malé koupelny je stěžejní pro to, aby působila větším dojmem a vám se v této místnosti lépe trávil čas. Jaká pravidla přitom dodržet?