Vsaďte letošní jaro na oranžovou

Co kdybyste tentokrát využili oranžové jarní dekorace? Velikonoce přinášejí do domovů radost a naději, typicky se s nimi pojí žlutá či zelená barva. Pokud ale toužíte po unikátním způsobu ozdobení vajec a domova, zkuste se inspirovat oranžovou barvou. Máme několik tipů, jak zažít Velikonoce v oranžové.

Zkuste oranžové jarní dekorace
Zkuste oranžové jarní dekorace (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Mezi oranžové jarní dekorace mohou patřit i vajíčka

I klasická vajíčka mohou patřit mezi oranžové jarní dekorace, na Velikonoce potom samozřejmě ta vařená, která si odnesou koledníci. Způsobů, jak vajíčka obarvit na oranžovou přírodním způsobem, je několik.

  • Použijte výluh z mrkve. Stačí oloupat a nastrouhat mrkev, poté ji povařit v hrnci s vodou. Následně do vody ponořte vejce. Čím déle se budou vejce vařit, tím sytější oranžová barva bude. Tmavě oranžovou získáte také díky červené paprice.
  • Další přírodní ingredience, která dokáže vytvořit krásný oranžový odstín, je kurkuma. Smíchejte 2 lžíce kurkumy s vodou a přidejte trochu octa. Poté svařte směs a ponořte do ní vajíčka.
  • Pro získání oranžového odstínu můžete využít také klasiku – cibulové slupky z klasické kuchyňské žluté cibule. Vařte je v hrnci s vodou a nechte výluh vychladnout. Poté do něj ponořte vajíčka a sledujte, jak získávají oranžovou barvu.
Barvit vejce nejen na oranžovo můžete přírodně
Barvit vejce nejen na oranžovo můžete přírodně (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jako při každém barvení vajec i tady platí, že je třeba před samotným vložením do barvicího roztoku vejce dobře omýt a hlavně odmastit, aby na ně barva pěkně chytila. Využijte vodu se saponátem nebo se špetkou jedlé sody.

Jaké další oranžové jarní dekorace vám nesmí chybět?

Na jaře vám ale nesmí chybět i další jarní dekorace, které přinesou do domova novou energii. Patří sem určitě několik základních prvků, které můžete snadno obměňovat s každým ročním obdobím nebo příležitostí. Například květiny, svíčky, textilie a různé doplňky v oranžových odstínech jsou skvělým způsobem, jak oslavovat příchod jara a přinést do prostoru nový život.

  • Rostliny/květiny: vyberte si jarní květiny s oranžovými květy, jako jsou tulipány, narcisy nebo lilie, a umístěte je do váz po celém domě.
  • Svíčky: vytvořte útulnou atmosféru pomocí oranžových svíček. Umístěte je do dekorativních skleněných nádob nebo na stůl do hezkých svícnů. Nejen oranžová, ale i světlo svíček dodá vašemu domovu teplý a přívětivý nádech.
  • Textilie: prostírání, ubrusy, polštáře a deky v oranžových odstínech nesmí chybět. Přidají interiéru svěžest a radost a zároveň vytvoří pohodlí pro každou příležitost.
  • Další doplňky: vázy, kuchyňské nádobí i květináče v oranžové barvě okamžitě rozjasní každou místnost, neměly by proto na jaře u vás doma chybět.
  • Drobnosti: maličkosti, jako jsou zvonky, zajíčci nebo kuřátka v oranžových barvách, jsou roztomilým a hravým způsobem, jak přinést do domova jarní náladu a potěšit také děti.
Oranžová rozzáří každý kout
Oranžová rozzáří každý kout (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Inspirujte se oranžovou i v kuchyni

I v kuchyni najdete typické jarní potraviny spojené s oranžovou barvou, které dodají jídlu nejen svěží chuť, ale potěší i na pohled. Mezi tyto potraviny patří zejména mrkev anebo pomeranče a mandarinky. Z čerstvých mrkví je možné připravit lahodný salát, který se často podává jako příloha k hlavnímu jídlu. Pomeranče a mandarinky jsou ideální pro osvěžující džusy, smoothies nebo jako součást salátů, dodávají jídlu osvěžující kyselost a mnoho vitaminů, které po zimě vaše tělo uvítá. Hodí se ale také do dezertů Tyto ingredience přinášejí do kuchyně jarní atmosféru plnou barvy a lahodných chutí.

Pusťte oranžovou i do kuchyně
Pusťte oranžovou i do kuchyně (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Velikonoce jsou nejen časem tradic a radosti, ale také příležitostí pro zkoušení nového – sem patří právě oranžové jarní dekorace. Zkuste letos oživit atmosféru doma oranžovou, která přinese do vašeho domova svěžest a energii.

Zdroj informací: sonnentor.com, eppi.cz

Publikováno: před 2 měsíci, Autor: Lenka Tajbrová

Mohlo by vás dále zajímat

Poradna Jana Kopřivy

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Jan Kopřiva odpovídá na dotazy diváků ohledně škůdců a chorob u růží.

Jarní vazby

Ukázka jarních vazeb zvané "still life", který evokuje zátiší.

Jak na zahradní škůdce

Jak na zahradní škůdce.

Předjarní postřiky a ochrana půdy před škůdci

Jan Kopřiva předvede ošetření půdu a stromy na jaře před škůdci.

Chov papoušků

Chov papoušků

Dýňová výzdoba z kulatiny

Dýňová výzdoba nemusí být jenom z dýně, zvládneme to i z kulatiny.

ČTĚTE DÁLE

Nestihli jste velikonoční výzdobu? Velikonoční dekorace se nemusíte vzdát!
Nestihli jste velikonoční výzdobu? Velikonoční dekorace se nemusíte vzdát!

Velikonoce

Máte takové směny v práci, že nestíháte žádné přípravy na Velikonoce? I na poslední chvíli si můžete vyrobit krásné velikonoční dekorace.

Zařiďte si Velikonoce v přírodním stylu
Zařiďte si Velikonoce v přírodním stylu

Velikonoce

Velikonoce v přírodní barvě rozhodně nejsou jen v jedné barvě a v žádném případě nejsou nudné. Poradíme vám, jak je zařídit podle posledních trendů.

Květinářka radí: Nebojte se vyrobit si svou vlastní velikonoční dekoraci
Květinářka radí: Nebojte se vyrobit si svou vlastní velikonoční dekoraci

Velikonoce

Ještě je stále čas vyrobit si nějakou dekoraci na nadcházející svátky jara. Velikonoční hnízdo bude originálním doplňkem svátečně nazdobeného stolu.

Upečte si sladký velikonoční věnec
Upečte si sladký velikonoční věnec

Velikonoce

Velikonoční stůl nemusí zdobit pouze beránek nebo mazanec. Úžasně voňavý sladký věnec plněný 3 různými náplněmi krásně vypadá i báječně chutná.

Vsaďte letošní jaro na oranžovou
Vsaďte letošní jaro na oranžovou

Velikonoce

Rozzařte svůj domov a pořiďte si oranžové jarní dekorace. Od oranžových vajíček přes textilie a dekorace až po oranžové potraviny – to vše přinese radost.

Žlutá je barvou Velikonoc. Ozdobte s ní svůj domov
Žlutá je barvou Velikonoc. Ozdobte s ní svůj domov

Velikonoce

Žlutá barva Velikonoc patří k stěžejním barvám jarních svátků. Víte, co symbolizuje a jak moc Velikonoce ovlivňuje? My ano a rádi vám to prozradíme.

Jak se liší naše Velikonoce od těch zahraničních?
Jak se liší naše Velikonoce od těch zahraničních?

Velikonoce

Velikonoce v zahraničí se od našich liší různě. Společnými symboly jsou vajíčka, zajíček, hostiny, ovšem mrskání pomlázkou byste hledali marně.

Vezměte tentokrát Zelený čtvrtek doslova
Vezměte tentokrát Zelený čtvrtek doslova

Velikonoce

Zelený čtvrtek je součást velikonočních svátků, tak proč si ho neužít? Pusťte do domova jaro a zelenou barvu – na talíř i do dekorací, bude vám hned veseleji.

Netradičně tradiční Velikonoce
Netradičně tradiční Velikonoce

Velikonoce

Tradiční Velikonoce jsou pro každého jiné. Někdo je má spojené s křesťanskými tradicemi, jiný naopak vyzkouší něco nového.

Zelený čtvrtek se nese na vlně zelené barvy
Zelený čtvrtek se nese na vlně zelené barvy

Velikonoce

Zelený čtvrtek je předzvěstí nejvýznamnějšího křesťanského svátku. Velikonoce jsou časem nejrůznějších lidových zvyků i tradic.

Velikonoční pondělí je oslavou jara
Velikonoční pondělí je oslavou jara

Velikonoce

Velikonoční pondělí je oslavou příchodu jara a je spojeno s mnohými zvyky. Je oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista a významným křesťanským svátkem.

Už vás nebaví barvit kraslice? Ozdobte vajíčka s mašličkami
Už vás nebaví barvit kraslice? Ozdobte vajíčka s mašličkami

Velikonoce

Sváteční výzdoba by vás měla bavit a používat stále dokola ty samé velikonoční dekorace, je už trochu nuda. Máme pro vás zajímavý tip. Vyzkoušejte vyrobit vajíčka provlékaná mašličkami! Působí moderně i romanticky, a proto se hodí do každého interiéru. Jak na to?